Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ładowarka Bosch AL 3640 CV - jak uruchomić ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> ładowarka Bosch AL 3640 CV - jak uruchomić ?
Autor
Wiadomość
terty
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 26 Kwi 2008 20:31   

Mam ładowarkę Bosch AL 3640 CV przeznaczoną do ładowania akumulatorów litowych 36V w elektronarzędziach i chcę ją wykorzystać do ładowania pakietu 36V złożonego z ogniw litowych. Problem jest w tym że jak podłącze pakiet pod styki ładowarki (+ i -) to nic się nie dzieje, nie ładuje. Ładowarka ma trzeci styk oznaczony jako "bus" i wymaga podania na niego jakiegoś sygnału/napięcia, bez tego nie zacznie ładowania. Nie mam oryginalnej baterii aby sprawdzić co i jak powinno być tam podłączone.

Może ktoś posiada taki rozebrany akumulator albo jakieś jego zdjęcia lub wie jak zmusić tą ładowarkę do pracy ?

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Kwi 2008 20:31   

Powrót do góry

rolar
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Lublin

Post#2 21 Lis 2009 12:59   

Re: ładowarka Bosch AL 3640 CV - jak uruchomić ?

No to jest nas dwóch.
Również posiadam tą ładowarkę i wiem co trzeba zrobić żeby zadziałała ale nie jest to takie proste.
Na początek ostrzeżenie. Jeśli masz pakiet 10 ogniw li-ion to bezpośrednie podłączenie go do ładowarki raczej na wiele się nie zda. Wystarczy, że jedno ogniwo naładuje się szybciej, przekroczy się na nim napięcie 4,2V i będzie po nim. Wiem to z doświadczenia bo wykorzystuję ładowarkę 10,8V makity (pakiet z trzech ogniw w szeregu) i na początku połączyłem ogniwa bez zabezpieczenia. Ogniwa li-ion z akumulatorów do elektronarzędzi maja wbudowane zabezpieczenie przed przeładowaniem ale większość dostępnych ogniw (np. laptopowe 18x65) nie mają takiego zabezpieczenia. Trzeba więc zaopatrzyć się w balanser, który nie tylko wyrówna nam pojemność akumulatorków ale i nie pozwoli przeładować poszczególnych ogniw.
Ale jak uruchomić ładowarkę.
Ten trzeci bolec to wyjście na jakiś termistor, który rozłącza ładowanie w przypadku wzrostu temperatury akumulatora. W przypadku makity wziąłem to ustrojstwo ze zużytego akumulatorka i ładowarka ładuje mi pakiet o 5 razy większej pojemności od firmowego (oczywiście z wpiętym balanserem).
Teraz zbudowałem akumulator z 50 ogniw li-ion 36V do napędu silnika w kole roweru i chciałbym wykorzystać właśnie ładowarkę o której mowa w poście. Mój akumulator ma całkowitą pojemność 11Ah.
Muszę dokupić jeszcze balanser (na 12 ogniw kosztuje około 280 zł) i uruchomić ładowarkę.
Niestety trudno jest dostać zużyty akumulator do tej ładowarki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Lis 2009 12:59   

Powrót do góry

Deltabox84
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Gliwice

Post#3 24 Lis 2009 15:46   

Akurat tak sie złożyło, że pracuje przy produkcji tych akumulatorów więc jutro wam napisze co trzeba mieć żeby to działało, najprawdopodobniej ma tam być podpięty boschowski termistor zabezpieczający przed przegrzaniem ogniw lub rezystor o odpowiedniej impedancji, nie jestem pewien.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lis 2009 15:46   

Powrót do góry

rafałskrzetuski
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Niemodlin

Post#4 27 Lis 2009 17:19   

Jestem w identycznej sytuacji jak Wy, proszę o rozwinięcie tematu, chętnie zleciłbym taka przeróbkę ładowarki do pakietu 100 ogniw 3,6 v Li-ion ( 1400 mA ) do roweru z silnikiem elektrycznym. Ładowarkę BOSCH już posiadam ale nie startuje........ kontakt ogro(malpa)op.pl

Dodano po 58 [sekundy]:

Jestem w identycznej sytuacji jak Wy, proszę o rozwinięcie tematu, chętnie zleciłbym taka przeróbkę ładowarki do pakietu 100 ogniw 3,6 v Li-ion ( 1400 mA ) do roweru z silnikiem elektrycznym. Ładowarkę BOSCH już posiadam ale nie startuje........ kontakt ogro(malpa)op.pl
Powrót do góry

marcin888
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wrocław

Post#5 26 Sie 2013 18:31   

Witam dziś naprawiałem taką ładowarkę AL3640 dziwne uszkodzenia miała ale działa po stronie pierwotnej do tego miałem inną przetwornice na tym scalaku więc go szybko wykluczyłem podpowiem że jak inni koledzy z elektrody pisali że musi być 16v na pin 7 co by wystartował układ taktowania, to są w błędzie startuje na niższym koło 10v( mam oryginalne aku, jutro zmierzę ten środkowy pin baterii, bateria po gwarancji , jak coś to ją rozbiorę).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Inne Serwis -> ładowarka Bosch AL 3640 CV - jak uruchomić ?
Strona 1 z 1