Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Silnik indukcyjny od klimatyzatora

szpila_forever 29 Kwi 2008 02:27
  • #1 29 Kwi 2008 02:27
    szpila_forever
    Poziom 15  

Witam.

Na początku dodam, ze jestem mało zorientowany w budowie silnika indukcyjnego. Będę wdzięczny za każda pomoc.

Silnik pochodzi z klimatyzatora przenośnego. Konkretnie z turbiny chłodzącej dolny parownik. Jest to wersja dwu biegowa.

Sprawdziłem napięcie na wyjściu ze sterownika i jest to 220 V ( przy obu przewodach - niskie i wysokie obroty). Po tej obserwacji wybór padl na silnik.
    Na początku pomyślałem, ze jest spalony. Sprawdziłem i nie ma żadnego oporu pomiędzy przewodem zero a przewodami od wysokiego i niskiego biegu. Niemniej jednak występuje opór pomiędzy przewodami od "biegów" a cewkami ze środka silnika. Kondensator rozruchowy również jest sprawny.

po zabawie z miernikiem zauważyłem ze układ traci ciągłość na dziwnym elemencie w środku silnika. ( zaznaczony na czerwono na załączonych zdjęciach).
    bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego elementu oraz opinie czy ten silnik można uruchomić.

Za wszelka cenę chciałbym uniknąć dokupywania silnika i przerabiania mocowania turbiny.

z poważaniem
    Lukasz

na elemencie jest napisane:
    <P5>E
    134°C 2A
    N|27
    06O

niebieski przewod to zero
    brazowy jest od kondensatora :)

• #2 29 Kwi 2008 07:20
    msgow
    Poziom 27  

Witam
    Odpowiedz jest prosta: jest to bezpiecznik termiczny 134 st. 2A.
    Pełni rolę zabezpieczenia termicznego uzwojeń tzn. raczej żeby pożaru nie spowodować.
    W najgorszym przypadku można zmostkować ten bezpiecznik.
    Warto jednak kupić taki bezpiecznik i zamontować bo szkoda spalić ten silnik jak już sie nie spalił.

Pozdrawiam.

• #3 30 Kwi 2008 21:46
    szpila_forever
    Poziom 15  

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

wstawilem w zamian bezpiecznik 140 st 2 A i wszystko chula az milo.

pozdrwaiam

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty