Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Silnik indukcyjny od klimatyzatora

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Silnik indukcyjny od klimatyzatora
Autor
Wiadomość
szpila_forever
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: lukow

Post#1 Post autora tematu 29 Kwi 2008 02:27   

Witam.

Na początku dodam, ze jestem mało zorientowany w budowie silnika indukcyjnego. Będę wdzięczny za każda pomoc.

Silnik pochodzi z klimatyzatora przenośnego. Konkretnie z turbiny chłodzącej dolny parownik. Jest to wersja dwu biegowa.

Sprawdziłem napięcie na wyjściu ze sterownika i jest to 220 V ( przy obu przewodach - niskie i wysokie obroty). Po tej obserwacji wybór padl na silnik.
Na początku pomyślałem, ze jest spalony. Sprawdziłem i nie ma żadnego oporu pomiędzy przewodem zero a przewodami od wysokiego i niskiego biegu. Niemniej jednak występuje opór pomiędzy przewodami od "biegów" a cewkami ze środka silnika. Kondensator rozruchowy również jest sprawny.

po zabawie z miernikiem zauważyłem ze układ traci ciągłość na dziwnym elemencie w środku silnika. ( zaznaczony na czerwono na załączonych zdjęciach).
bardzo proszę o pomoc w identyfikacji tego elementu oraz opinie czy ten silnik można uruchomić.

Za wszelka cenę chciałbym uniknąć dokupywania silnika i przerabiania mocowania turbiny.

z poważaniem
Lukasz

na elemencie jest napisane:
<P5>E
134°C 2A
N|27
06O

niebieski przewod to zero
brazowy jest od kondensatora :)

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2008 02:27   

Powrót do góry

msgow
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Gorzów

Post#2 29 Kwi 2008 07:20   

Re: Silnik indukcyjny od klimatyzatora

Witam
Odpowiedz jest prosta: jest to bezpiecznik termiczny 134 st. 2A.
Pełni rolę zabezpieczenia termicznego uzwojeń tzn. raczej żeby pożaru nie spowodować.
W najgorszym przypadku można zmostkować ten bezpiecznik.
Warto jednak kupić taki bezpiecznik i zamontować bo szkoda spalić ten silnik jak już sie nie spalił.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Kwi 2008 07:20   

Powrót do góry

szpila_forever
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: lukow

Post#3 Post autora tematu 30 Kwi 2008 21:46   

Re: Silnik indukcyjny od klimatyzatora

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

wstawilem w zamian bezpiecznik 140 st 2 A i wszystko chula az milo.

pozdrwaiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Silnik indukcyjny od klimatyzatora
Strona 1 z 1