Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Brak homologacji na butle

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Brak homologacji na butle
Autor
Wiadomość
Sebastian_G3
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Morawsko

Post#1 Post autora tematu 30 Kwi 2008 20:12   

Brak homologacji na butle

Witam mam pewien problem ze zrobieniem przeglądu ponieważ nie mam homologacji na butlę bo poprzedni właściciel gdzieś przewalił ten zasrany papierek bez którego nie da rady zrobić przeglądu. Tak wiec czy jeśli kupię używaną butle z homologacją i sobie sam ja zamontuje to czy ta homologacja będzie jeszcze aktualna dla mojego samochodu?? bo nie wiem zupełnie jak to z tym jest jeśli jest jeszcze jakieś inne wyjście z tej sytuacji to proszę o pomoc i z góry dziękuje
Powrót do góry

adamjur1
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Swarzędz

Post#2 30 Kwi 2008 20:15   

Re: Brak homologacji na butle

Innym wyjściem jest przeprowadzenie badań tej butli i przedłużenie jej ważności. Wykonują to odpowiednie stacje legalizacyjne.
Pozdr.J.
Powrót do góry

fructon
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: kraków

Post#3 30 Kwi 2008 21:16   

jezeli producent jest w polsce to piszesz pismo do niego o wydanie wtórnika podajesz numer zbiornika wpłacasz kase na ich konto i przysyłaja gotowca, pod warunkiem że nie minął okres na jaki przewidziana była wczesniejsza homologacja
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Kwi 2008 21:16   

Powrót do góry

Sebastian_G3
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Morawsko

Post#4 Post autora tematu 01 Maj 2008 20:56   

Tak butla ma jeszcze homologację bo instalacja jest w samochodzie dopiero przez dwa lata dzwoniłem do poprzedniego właściciela no i mówi ze nie ma tylko kupiłem to auto nic nie wiedząc że istnieje takie coś jak jakiś powalony papierek z homologacją gościu dał mi tylko jakaś książeczkę i powiedział ze tam wszystko jest a jest to moje pierwsze auto i nic nie wiedziałem. Widocznie tak będzie najlepiej i całkiem nie drogo dziękuje bardzo i pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Maj 2008 20:56   

Powrót do góry

janek1815
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: śląsk

Post#5 02 Maj 2008 11:15   

Ja robiłem ostatnio przegląd nie mając tego papierka. Udało się tylko tym razem napisałem do producenta zbiornika i po dwóch tygodniach dostałem wtórnik legalizacji za 35 zł
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2008 11:15   

Powrót do góry

ktos_inny
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 06 Maj 2008 14:18   

Witam!
A czy ktos może poradzić w takim problemie:
Mam zbiornik LPG, producent STAKO, niestety homologacji brak (nie otzrymałam od poprzedniego właściciela). Duplikatu ze STAKO nie dostanę, ponieważ zbiornik był wyprodukowany "na zagranicę" , ale został w Polsce i był atestowany przez TDT. (znaki legalizacyjne wybite na zbiorniku). Czy jest inne wyjście, niż ponowna legalizacja butli lub montaz nowego zbiornika?
Powrót do góry

driver001
Poziom 4
Poziom 4

Post#7 17 Maj 2008 13:05   

witam. z tego, co wiem nie dostaniesz duplikatu karty. chyba najrozsądniejszym wyjściem jest wymiana butli ( sprawdź ile kosztuje legalizacja zbiornika, bo pewnie wyjdzie drożej niż nowa butla).
Powrót do góry

kwok
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kołobrzeg

Post#8 17 Maj 2008 17:40   

a mnie interesuje czy jeśli wymienię butlę sam i będę miał ten papierek to już nie będzie problemu tzn czy nie jest wymagane jakieś świadectwo wymiany butli przez autoryzowany warsztat czy coś w tym stylu
Powrót do góry

ungarn
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Łódź

Post#9 18 Maj 2008 06:18   

Witam,
proponuję wizytę na stronie transportowego dozoru technicznego - www.tdt.pl
Ostatnio pojawił się tam komunikat następującej treści:

DOTYCZY WYDAWANIA DUPLKATÓW DOKUMENTÓW
(PROTOKOŁÓW) Z BADAŃ I DECYZJI DLA ZBIORNIKÓW LPG
MONTOWANYCH W SAMOCHODACH

Składający wniosek o wydanie duplikatu z protokołu badania i decyzji dla zbiornika LPG montowanego w samochodzie jest zobowiązany do :

podania pełnej nazwy firmy (lub imię i nazwisko dla osób fizycznych ), adresu wraz z kodem, nr NIP (lub PESEL ), nr telefonu kontaktowego,
podania danych identyfikacyjnych zbiornika - producent, nr fabr., rok budowy, nr seryjny, pojemność, nr homologacji, (odczytać ze zbiornika),
uiszczenia opłaty w wysokości 49,95 zł na konto Transportowego Dozoru Technicznego Bank Handlowy w Warszawie nr 19 1030 1061 0000 0000 5381 2001, z informacją " opłata dotyczy wydania duplikatów dokumentów zbiornika LPG nr fabr..."
dołączenia kopi dowodu wpłaty do wniosku o wystawienie duplikatów.

Wniosek o wydanie duplikatu protokołu z badania i decyzji dla zbiornika LPG montowanego w samochodzie należy dostarczyć do:

1. Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Gdańsku, ul. Kętrzyńskiego 24b, 80-376 Gdańsk, Tel.: (058) 511-00-80, Fax.: (58) 305-42-49; w przypadku zbiorników wyprodukowanych przez:

PPH " BORMECH" Sp. z o.o., Zakład Pracy Chronionej, ul. Charnowo 3, 76-270 USTKA ;
IRENE Agencja Handlowa Import-Export I.J. Radomscy, ul. St. Poznańskiego 24, 76-261 Kobylnica;
STAKO Sp. J., ul. Poznańska 54, 76-200 Słupsk.

2. Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Katowicach, al. Roździeńskiego 1, 40-202 Katowice, Tel.: (032) 793-70-36, Fax.: (032) 258-31-39; w przypadku zbiorników wyprodukowanych przez:

Grodkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych S.A., ul. Wrocławska 59, 49-200 Grodków

3. Oddziału Terenowego Transportowego Dozoru Technicznego w Warszawie, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa, Tel.: (022) 826-23-16, Fax.: (022) 827-32-90; w przypadku zbiorników wyprodukowanych przez:

KMBF KOPEĆ Sp.J. Białostoczek k/Kurian, 15-592 BIAŁYSTOK 24;
"STARS" T. Urwan, A.S. Marzec Spółka Jawna, ul. Choroszczańska 24, 15-732 Białystok, ZAKŁAD PRODUKCYJNY ul. Toruńska 12a, 26-612 Radom.

Sam śledzę ten temat, ponieważ mam identyczny problem, z tym utrudnieniem, że moja butla jest produkcji litewskiej - Atrama. Po niedzieli chcę zadzwonić do tdt z pytaniem czy mogą mi wystawić duplikat atestu.
Pozdrawiam
Powrót do góry

vwojc
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: rybnik

Post#10 11 Cze 2008 13:49   

Witam Też mam butle firmy ATRAMA i ten sam problem:( Czy udało się panu zdobyć tą legalizacje??
Powrót do góry

barcikbercik
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 04 Cze 2009 21:15   

ja jestem wygrany pomieważ mam butlę firmy GZWM Grodków i mam bezpośredni kontakt z tą firmą. dla zainteresowanych podaję adres:www.gzwm.com.pl Pozdrawiam internautów mających ten sam problem.
Powrót do góry

Tedgas
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Małopolska

Post#12 06 Cze 2009 01:47   

http://www.tdt.pl/start.php?id=LPG

papierek na butle uzyskacie tutaj ! poczytajcie

istotne jest aby dokładnie odpisać wszystko z tabliczki znamionowej jeśli butla nie jest starsza jak 10 lat, co tez można odczytać na tabliczce
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Cze 2009 01:47   

Powrót do góry

wezuwiusz3
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: Pustyny

Post#13 12 Cze 2009 23:08   

Jeżeli ktoś ma kłopoty z homologacją,to warto poszukać diagnosty który nie czepia się dupereli.Jeżeli butla jest wbita w dowód ,to wcale diagnosta nie musi oglądać takiego papieru żeby podbił przegląd.Jeśli przegląd był robiony na samochód przez poprzedniego właściciela i tamten zrobił przegląd to dlaczego miał by sie czepiać inny diagnosta?Homologacja jest wydawana i nie zbędna przy zakładaniu butli ,bo trzeba z niej spisać numery.Jak już jest wbita w dowód ,to nie jest niezbędna,jeszcze jak masz papier na butlę kiedy była wyprodukowana i jeszcze jest ważna ,to powiedz Panu diagnoście że niech się buja i poczeka na klienta który przyjedzie do niego nowa bryką z salonu.Mnie sie jeszcze nie przydarzyło żebym kupił samochód z LPG i miał bym homologację na butlę ,a przeglądy robię normalnie.(Homologację sie trzyma w domu ,a pan diagnosta co najwyżej może pooglądać papiery z butli.
Powrót do góry

balonika3
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Krużewniki

Post#14 13 Cze 2009 00:08   

Sebastian_G3 napisał:
...przewalił ten zasrany papierek...
Cytat:
jakiś powalony papierek z homologacją
Ze też chce się komuś odpowiadać.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Brak homologacji na butle
Strona 1 z 1