X

Vaillant, piec dwuobiegowy

Rajker 22 Jan 2004 01:28
  • #1 22 Jan 2004 01:28
    Rajker
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Ma problem z uruchamianiem się, gdy jest zapotrzebowanie na ciepłą wodę, czasem trzeba kilka razy odkrecić kurek by chwycił, a czasem nie ma ochoty odpalic wcale, podejrzewam, iż pada jakiś czujnik, ale nie wiem który to i jak wygląda? (praca w trybie obiegu C.O przebiega normalnie). Dzięki za podpowiedzi!!! :)
  • #2 22 Jan 2004 02:20
    oliwagdansk
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    zmien zawur uszczelka jest luzna i czasami blokuje wode
  • #3 22 Jan 2004 04:19
    Rajker
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    woda leci śilnym mocnym strumieniem nie wygląda mi to na uszczelke..... odkreca się kurek ciepłej wody, a piec nie reaguje.... ciekawe :?:
  • #4 22 Jan 2004 07:24
    diag
    Spec od samochodów
    Helpful post? (0)
    Sprawdź czy nie za ciężko chodzi membrana, może być zatarty mechanizm z nią współpracujący przesmaruj go.
  • #5 22 Jan 2004 11:55
    Andrew123
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Podaj model kotła.
  • #6 23 Jan 2004 00:33
    Rajker
    Level 10  
    Model kotła to Atmomax Pro VUW PL 240/2-3
    Mebrany żadnej się jeszcze nie doszukałem, nawet w wykazie części zamiennych, mój typ to czujnik przepływu ( Wymagany wydatek wody przy uruchomieniu pracy kotła na c.w.u. 1,5l/min ciśnienie minimalne 0,15bar <---napewno jest wiecej), bo to od niego się start zaczyna... jutro się do niego zabiore... :wink:
  • #7 21 Mar 2004 01:39
    Rajker
    Level 10  
    Jak się okazało, uszkodzeniu uległ czujnik przepływu. Cudo choć mało
    skąplikowane nie bardziej niż zawór kulowy, to już na halu. Nadodatek
    nie idzie żadnych czesci do Vaillanta nigdzie kupic :( .Po długich
    poszukiwaniach, cudo znalazłem w kosmicznej cenie ponad 350 zł co
    napewno nie było tyle warte, góra dałbym z 50zł. Przy takich odstraszających kosztach pobawiłem się cudem i udało mi się naprawić turbinke i piec śmiga jak nowy. Po takim przejechaniu się na cześciach z kosmiczną cena, których nie idzie prawie nigdzie zdobyć, nie polecałbym nikomu kupna pieca z Vaillanta, jest zrobiony tak, że po pewnym czasie musi się zepsuć ;)
    Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedzi :)
  Search 4 million + Products
Browse Products