Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu
Autor
Wiadomość
Miasky
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Krakoof

Post#1 Post autora tematu 02 Maj 2008 18:06   

Pisalem juz wczoraj o tym ale temat do ktorego sie podpialem zostal zamkniety. Tak wiec musze sie powtorzyc...

Witam. Nie bede zakladal nowego tematu tylko sie podepne pod juz istniejacy... Jako ze zaczalem pisac prace inz to wzialem sie za formata kompa co by byl w stanie zdzierzyc moje wypociny... ;) Poza tym i tak byl zasyfiony wiec tak czy tak mu sie nalezalo... Ale po formacie zaczelo mu bic... :/ Uzycie procesora skacze mu na 100% Czy to wlacze firefoxa, czy inny program, czy np ogladam TV (program DScaler) to zaczyna zmulac. Firefox muli glownie jak wczytuje. Ale np teraz nie wczytuje zadnej strony i uzycie stakcze sobie tak do 15% a za chwile nie wiadomo z czego jest 100%. Dzis juz stracilem cierpliwosc i sformatowalem go drugi raz... Zrobilem tez reseta biosa i nic Sad Dalej to samo... O co mu chodzi i co moze byc przyczyna... Z tego co wyczytalem gdzies po innych forach to mozliwe ze chlodzenie nie wyrabia, ale dotad bylo ok, poza tym temp (w biosie) jest ok 50stopni... macie jakies rady? bo ja juz z nim nie wytrzymuje :/

procesor obciaza akurat ten program ktory wlasnie jest uzywany (firefox, DScaler,...).

Procesor AMD Athlon XP 1700+
1,47 Gb, 768 Mb RAM

Win XP PS2,
automatyczne aktualizacje wylaczone

Załaczam screeny z HdTune i log z hijackthis

100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu

Prosze o pomoc tylko od razu ostrzegam ze zaden ze mnie informatyk i niektore rzeczy trzeba mi tlumaczyc jak malemu dziecku ;P

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Maj 2008 18:06   

Powrót do góry

riodoro1
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Dzierżoniów

Post#2 02 Maj 2008 18:18   

Re: 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu

Nie dziwie się że ostatni temat został zamknięty log w załączniku!!! póki moderator nie zobaczy :D
Powrót do góry

iron64
Spec Overclocking
Spec Overclocking

Post#3 02 Maj 2008 18:54   

Cztery bad sectory na dysku mogą (ale nie muszą) być powodem. Wywaliłbym jeszcze messengera jeśli nie korzystasz.
Powrót do góry

benbog
Poziom 19
Poziom 19

Post#4 03 Maj 2008 02:24   

Ja bym się nie śmiał z problemu, bo u mnie jest podobnie, a od razu informuję, że sprawdziłem wszystko i nie mam żadnych syfów.
Komputer pracuje sobie spokojnie i nagle użycie procesora skacze nawet do 100%, a zdarza się, że w tym momencie następuje reset.
Przywróciłem system z obrazu ze stycznia br. i pracował bezbłędnie.
Jak tylko zainstalowałem windowsowe poprawki, zaczął pracować kulawo, nawet gdy nie uruchamiam żadnego programu.

O podobnym problemie też usłyszałem parę dni temu od kolegów. Załączam zrzut ekranu z przebiegiem w Menedżerze zadań.
Cały czas, również w momencie tego "piku" mam uruchomionego tylko Internet Explorera.
Moderowano przez TONI_2003:
Proszę przeczytać i stosować...
Ogłoszenie: Wklejanie zdjęć.

Powrót do góry

Miasky
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Krakoof

Post#5 Post autora tematu 03 Maj 2008 14:23   

wkurzylem sie i postawilem system na drugim dysku. Jest zasadniczo lepiej, juz nie zmula ( no moze momentami jest 100% ale to tylko przy DScalerze - jak wlacze TV i jak faktycznie wczytuje cos - jakas strone czy np podczas uruchamiania jakiegos programu). Poza tym firefox juz dziala ok. Tylko teraz pytanie...
Postawilem system na drugim dysku (partycja F - rozruchowa). Jak teraz sformatowac C - systemowa - i wywalis tamten? No i czy da sie zmienic potem litere dysku z F na C, a C (po formacie) np na G :?:

Offfkozzzz zainstalowana Avira, Spyware doctor, i Firewall Comodo...
No i jeszcze przeczyscilem cooler bo byl strasznie zasyfiony (tzn nie zdejmowalem go ale zdjalem sam wiatrak i porzadnie go odkurzylem.

benbog takie jedno pikniecie to jeszcze nic... Jak mialem 100% momentami przez pol, a czasem na calej dlugosci tego wykresu...
Powrót do góry

benbog
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 04 Maj 2008 23:28   

Koledzy, w innym temacie również to napisałem: po kolejnym przywróceniu systemu i zainstalowaniu aktualizacji, system wariował. W końcu zacząłem instalować aktualizacje pojedynczo, narastająco datami. Teraz jest wszystko dobrze, komputer pracuje parę godzin bez zawieszania się, skoków obciążenia procesora itd. Czyli jednak przyczyna tkwiła w konflikcie aktualizacji, instalowanych zbiorczo.
Powrót do góry

yaqt
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bydgoszcz

Post#7 05 Maj 2008 09:07   

Witam,
jeśli bez powodu (program,wirus) system wskazuje 100% użycia procesora to proponuje wyczyścić wentylator i procesor - usunąć starą pastę i dać nową.

yaqt
Powrót do góry

sander
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 08 Maj 2008 22:17   

yaqt napisał:

jeśli bez powodu (program,wirus) system wskazuje 100% użycia procesora to proponuje wyczyścić wentylator i procesor - usunąć starą pastę i dać nową.

I według kolegi wyczyszczenie układu chłodzenia i nałożenie nowej pasty będzie miało wpływ na obciążenie procesora?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2008 22:17   

Powrót do góry

yaqt
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 08 Maj 2008 22:51   

sander napisał:
yaqt napisał:

I według kolegi wyczyszczenie układu chłodzenia i nałożenie nowej pasty będzie miało wpływ na obciążenie procesora?

Tak, niesprawny układ odprowadzający powoduje przeciążenie. Należy dokładnie wyczyścić procesor i wentylator z kurzu i starej pasty.

yaqt
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2008 22:51   

Powrót do góry

iron64
Spec Overclocking
Spec Overclocking

Post#10 08 Maj 2008 23:02   

yaqt a jakim cudem radiator ma wpływ na obciążenie procesora? Czary jakieś odprawiasz nad nim, czy jak?
Powrót do góry

yaqt
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 08 Maj 2008 23:05   

iron64 napisał:
yaqt a jakim cudem radiator ma wpływ na obciążenie procesora? Czary jakieś odprawiasz nad nim, czy jak?

a czy napisałem tylko o radiatorze.
Powrót do góry

Psiotrek
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Szczecin

Post#12 08 Maj 2008 23:18   

Może tak być, choć to raczej teoria, nie próbowałem tego sprawdzić: w momencie gdy procesor sie przegrzewa układ monitorujący jego temperaturę obniża jego prędkość pracy, spada jego moc obliczeniowa. Wówczas procesy które dotychczas obciążały procesor w niewielkim stopniu stają się bardzo dużym obciążeniem dla mniej wydajnego procesora. Najczęściej dzieje sie to "mądrzej", ale jeśli system kuleje, to zakłócenie procesu "wygaszania" jest prawdopodobne. Ale jak temu zaradzić - nie wiem. Ale odkurzenie wentylatora i radiatora na procesorze to bardzo ważny, a jednocześnie niedoceniany, element higieny komputera jako całości. Wymiana pasty też nie zaszkodzi.
Naprawiałem ostatnio laptopa, którego jeden z głównych programów z pakietu typu "internet security" obciążał w 100%. Więc może przesadziłeś z bezpieczeństwem?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Maj 2008 23:18   

Powrót do góry

iron64
Spec Overclocking
Spec Overclocking

Post#13 08 Maj 2008 23:19   

Dobra, radiator_wentylek i co tam jeszcze chcesz, jak. No jakim cudem?
Powrót do góry

Helloween
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Radom

Post#14 09 Maj 2008 00:13   

@iron64
No takim cudem:
http://pl.youtube.com/watch?v=Xf0VuRG7MN4&feature=related

Podaję to tak z ciekawości. Zobacz co się dzieje jeśli procesor się przegrzewa (przy intelu zobacz jak spada wydajność, o amd nie wspomnę :D ). Przy nowszych procesorach też tak jest.

pozdrawiam
Powrót do góry

iron64
Spec Overclocking
Spec Overclocking

Post#15 09 Maj 2008 14:50   

Brudny radiator nie jest i nie może być powodem obciążenia procesora, nawet gdyby był zupełnie zawalony kurzem i błotem, to obciążenie procesora będzie w okolocach 0-1% i nie jest ważne, czy wydajność procesora zostanie zmniejszona. Nie jest to ważne, bo czysty system przy nic nie robieniu, nie obciąża procesora, tak więc nawet jeśli wydajność zostanie zminimalizowana to i tak nie ma prawa być obciążenia procesora większego niż kilka procent.
Więc nie wymyślajcie teorii.
Powrót do góry

yaqt
Poziom 14
Poziom 14

Post#16 09 Maj 2008 17:19   

iron64 napisał:
Brudny radiator nie jest i nie może być powodem obciążenia procesora, nawet gdyby był zupełnie zawalony kurzem i błotem, to obciążenie procesora będzie w okolocach 0-1% i nie jest ważne, czy wydajność procesora zostanie zmniejszona. Nie jest to ważne, bo czysty system przy nic nie robieniu, nie obciąża procesora, tak więc nawet jeśli wydajność zostanie zminimalizowana to i tak nie ma prawa być obciążenia procesora większego niż kilka procent.
Więc nie wymyślajcie teorii.

Nie wymyślam teorii tylko wiem z doświadczenia, że przegrzana, za grubo położona pasta na rdzeniu powoduje wyświetlanie np. w Window XP 100% obciążenia procesora.
Powrót do góry

iron64
Spec Overclocking
Spec Overclocking

Post#17 09 Maj 2008 17:24   

Bzdura maksymalna. To może powodować wzrost temperatury, nie obciążenia procesora.
Powrót do góry

sander
Poziom 15
Poziom 15

Post#18 09 Maj 2008 17:59   

Helloween napisał:
@iron64
No takim cudem:
http://pl.youtube.com/watch?v=Xf0VuRG7MN4&feature=related

Filmik stary, chyba wszyscy go widzieli ale procesor sie pali nie ze względu na zwiększenie obciążenia. Po całkowitym zdjęciu układu chłodzenia nawet przy małym obciążeniu było by taka sama sytuacja - błędy i spalenie układu (mała powierzchnia rdzenia nie jest w stanie odprowadzić takiej ilości ciepła).
Ale z obciążeniem to nie ma nic wspólnego...
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> 100% użycia procesora niezależnie od włączonego programu
Strona 1 z 1