Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Motorola e398 wprowadź kod odblokowujący

tytus666 03 Maj 2008 19:23
  • #1 03 Maj 2008 19:23
    tytus666
    Poziom 12  

Witam
    Dostałem motorole e398 martwa nie łączyła się ani ze smartclipem ani z rsd nie wchodziła też w bl. Wygrzałem flasha i ruszyła. Wchodzi w bl daje się normalnie włączyć. Tylko trzeba podać kod odblokowujący. Właściciel mówi że kiedyś ustawiał ale nie pamięta jaki był. Teraz nadal nie można się z nia połączyć smartclipem ani rsd jej nie wykrywa. Po podłączeniu pod usb ciągle pokazuje komunikat nie rozpoznano urządzenia usb albo zawiesza się komp i normalnie działa dopiero po odłączeniu kabla. Próbowałem też smart-clipem usunąć simlocka bez kompa ale nie daje się po wciśnięciu unlock i odczekaniu chwilę świeci czerwona dioda i nic.
    macie na to jakiś pomysł?? jak odczytać albo usunąć ten kod??

• Pomocny post
    #2 03 Maj 2008 19:29
    poochone
    VIP Zasłużony dla elektroda

A wlacz go w BL i dopiero wtedy podlacz pod smarta i sprobuj zrobic unlock na clipie

• #3 03 Maj 2008 19:41
    tytus666
    Poziom 12  

Właśnie tak zrobiłem przed chwilą i tak samo czerwona dioda i nie ruszyło ani simlocka ani kodu. Bl 07.d0 więc bez problemu powinno zrobić. Ktoś grzebał przy złączu systemowym ale tylko przy pinach od ładowania i przy okazji oderwał q954 ale to już wszystko poprawiłem i wyczyściłem. Czy jest tu jakiś filtr od komunikacji??

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł??

• #4 03 Maj 2008 22:41
    Are;k
    Poziom 14  

Kod odblokowujący w motoroli to bodajże nie jest simlock.Ten kod możesz odczytać w P2K Advanced Editor w zakładce service.

• #5 03 Maj 2008 22:55
    tytus666
    Poziom 12  

tak wiem że kod można zczytać. Tylko czytaj dokładnie. Pisałem że z telefonem nie ma komunikacji. Smartclip go nie widzi rsd tez p2k advanced editor próbowałem jeszcze przed napisaniem tego tematu ale po podłączeniu telefonu zamula kompa i nie da się zainstalować sterowników. Na innym kompie co były już zainstalowane to całkiem zawiecha aż nie odepniesz telefonu.

• #6 04 Maj 2008 01:10
    Are;k
    Poziom 14  

Zobacz układ PCAP.Bo to prawdopodobnie od niego były problemy z ładowaniem,a ktoś myślał, że od gniazda i on też jest odpowiedzialny za wykrywanie pod USB.

• #7 04 Maj 2008 12:29
    tytus666
    Poziom 12  

Ładowanie już zrobiłem q954 był oderwany po założeniu jest już ok. Tylko teraz nie mogę się połączyć żeby odczytać kod. Zobaczę jeszcze co z tym PCAP

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty