Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

autocad konwersja na pdf

piotrekrm 04 Maj 2008 17:49
  • #1 04 Maj 2008 17:49
    piotrekrm
    Poziom 16  

Czy ktoś z szanownych forumowiczów zna program autocad i wie jak można przygotować plik do konwersji programem pdfcreator? Chodzi mi o to żeby można było taki rysunek narysowany autocadem oglądać w formie pliku pdf. szukałem informacji na ten temat ale nic nie znalazłem. :(

• #2 04 Maj 2008 17:57
    comer3
    Poziom 27  

Poszukaj programu "AutoCAD DWG and DXF to PDF Converter 2.0" on potrafi takie cuda ... ;)

• #3 04 Maj 2008 18:40
    spinnaker
    Poziom 32  

Po zainstalowaniu PDF Creatora musisz drukować ale do pliku, tam będziesz miał opcje jaki rozmiar, jak wyskalować okno itp.

Przypomniał mi się jeden profesor, który zawsze kazał nam przynosić rysunki w PDFie, bo jak to mówił "za długo to trwa" :D (miał na myśli zbyt długie otwieranie plików CADowskich).

• #5 04 Maj 2008 19:41
    spinnaker
    Poziom 32  

Tak, wybierasz w AutoCADzie "Drukuj" i wybierasz drukarkę PDF.

• #6 04 Maj 2008 19:41
    Molejnic

Poziom 20  

Witam
    Tylko jeśli dobrze pamiętam to pdf creator drukuje max A3 a to w Autocadzie troche mało.

• #8 21 Cze 2008 10:52
    mmgryc
    Poziom 22  

Witam
    polecam Ci zainstalowac sobie wirtualną drukarkę pdf np. bullzip. Jej zaletą jest to że nie musisz zapisywać pliku i otwierać go konwerterem i działa nie tylko z autocadem ale z każdym innym programem z którego można cokolwiek drukować!

Konwersja na pdf jest bajecznie prosta. Poprostu dalesz opcję drukuj (ctrl+p) i wybierasz tą drukarkę, a ona zrobi wszystko za ciebie. Można ja konfigurować dowolnie. Może za każdym razem twożyć nowe PDFy lub dokladac strony do istniejących plików. Można ustalać sobie rozdzielczosć i wymiar każdej z drukowanych stron. Dosłownie jak w drukarce papierowej tylko z ta róznica że tu otrzymasz PDFa.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty