X

Żarówka H4 - French Style (żółta)

-Obywatel- 05 May 2008 21:09
  • #1 05 May 2008 21:09
    -Obywatel-
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam. Od jakiegoś czasu bezskutecznie poszukuję żółtych żarówek H4 typu French Style. (Dla młodszych użytkowników wyjaśniam, ze to żarówki o przyjemnej i ciepłej żółtej barwie dość popularne w Polsce w czasach PRL). Ze starych zapasów można w Polsce znaleźć takie żarówki, ale jedynie w wersji bańkowej - R2. Czy słyszał ktoś o możliwości nabycia takich żarówek w wersji H4? A może ktoś jeździ do Francji i zechciałby przywieźć powiedzmy 10 szt i wystawić na Allegro? Oczywiście z prowizją. Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew.
  • #2 05 May 2008 23:10
    jarsaw
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Witam ,podjedź do mnie do warsztatu gdzieś jeszcze takie mam.Kontakt na telefon 505509597.
  • #3 06 May 2008 10:54
    -Obywatel-
    Level 17  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzięki za odpowiedź. Wkrótce się skontaktuję.
  • #4 08 May 2008 09:11
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.
    Helpful post? (0)
    Całkiem żółtych już dawno nie widziałem, ale żarówki bodajże All weather maja żółtawą poświatę. To nie to samo ale z braku laku....
  • #5 08 May 2008 11:18
    ziz
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Potwierdzam. Nie sa zolte, ale zolta poswiata jest wyrazna.
  • #6 08 May 2008 13:51
    -Obywatel-
    Level 17  
    Oto jaki efekt uzyskałem na żarówkach typu all-weather firmy BOSMA. Jest wprawdzie lekka poświata niebieskiego, ale też żółta barwa jest głęboka i ładna, choć zdjęcia robione w dzień nie do końca to oddają.
    To view the material on this forum you must be logged in.
  • #7 08 May 2008 15:30
    momik12
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Bosma to gówniana firma.
  • #8 08 May 2008 19:37
    -Obywatel-
    Level 17  
    momik12 wrote:
    Bosma to gówniana firma.

Zobaczymy jak będą świecić. Nie próbowałem wcześniej nic tej firmy więc się z góry nie uprzedzam :)
  • #9 01 Aug 2008 14:30
    -Obywatel-
    Level 17  
    Odświeżam temat. Może pojawił się ktoś kto ma na zbyciu żółte selektywne żarówki H4? A może ktoś bywa w Stanach i mógłby wystawić na Allegro takie cudeńka? To view the material on this forum you must be logged in.
    Zbyt pewny bo jak czasami pojawiają się żółte H4 ze starych zapasów, to się ludzie na nie dosłownie rzucają i żarówki idą za kilkadziesiąt złotych.
  • #10 02 Aug 2008 17:02
    flash_mm
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    ostatnio widzialem na stacji cpn Philips Gold - najladniejsze swiatlo, zolte az zielonkawe., szukaj w mniejszych miejscowosciach, bo gold juz jest nieprodukowany
  • #11 02 Aug 2008 20:53
    -Obywatel-
    Level 17  
    W Stanach żółty selektywny wraca do łask. Zwłaszcza wśród motocyklistów. Na tamtejszym rynku można bez problemu dostać Hella Yellowstar albo NOKYA Hyper Yellow Pro Halogen. Obydwie żarówki to typowe lampy żółte selektywne dające ładne, głębokie, ciepłe, żółte światło bez żadnej tandetnej trupiej poświaty. Na naszym rynku teoretycznie powinny być do dostania Tunsram Gold, Narva Azzurro, Osram Allseason lub BOSMA (nie pamiętam już typu). Z ich dostępnością jest jednak bardzo różnie i żadna z nich nie jest typową lampą żółtą selektywną. Są tylko bardziej lub mniej żółtawe i mają mniejszą lub większą zimną poświatę.
  • #12 02 Aug 2008 21:22
    ladamaniac
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    żadna z nich nie będzie już miała takiej barwy, bo nie wolno dodawać związków kadmu do szkła :(
  • #13 03 Aug 2008 11:25
    -Obywatel-
    Level 17  
    ladamaniac wrote:
    żadna z nich nie będzie już miała takiej barwy, bo nie wolno dodawać związków kadmu do szkła :(

Szkoda :| Ale myślę, że jeżeli taki producent jak Hella pisze na pudełku 'Yellow', to chyba można liczyć, że barwa będzie ładna a nie jakaś oszukana :roll:
  • #14 03 Aug 2008 11:55
    Removed
    Helpful post? (0)
    Nie widzialem nigdy H4 z zółtym balonem, były takie?
  • #15 03 Aug 2008 12:28
    -Obywatel-
    Level 17  
    Jasne, że były. Wyglądały tak (pierwsza z prawej): To view the material on this forum you must be logged in.
    Dziś za takie na Allegro trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych jak się czasmi pojawią.
  • #16 03 Aug 2008 12:30
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Były a nawet dalej są ,oczywiście na terenie Niemiec zakazane, cena około 10 zł.P
  • #17 03 Aug 2008 12:33
    Removed
    Helpful post? (0)
    Aaaa, to z nakladką. Nakladki widziałem.
  • #18 03 Aug 2008 12:36
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
    Normalne żarówki żółte bez nakładek.P
  • #19 03 Aug 2008 13:05
    -Obywatel-
    Level 17  
    viper555 wrote:
    Były a nawet dalej są ,oczywiście na terenie Niemiec zakazane, cena około 10 zł.P

Daj namiar na sklep. Biorę od ręki!

elektrit wrote:
    Nakladki widziałem.

A gdzie? Chętnie bym kupił.
  • #20 03 Aug 2008 13:51
    viper555
    spec od auto-elektro
    Helpful post? (0)
  • #21 21 Jul 2009 22:59
    Budzik86
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ostatnio mijałem takie auto jak moje ( Passat b3 ) na żółtych światłach. Cholera jak to pięknie wygląda troche staroświecko ale w sumie mam leciwe auto wiec.... ale mam pytanie czy jazda na takim odcieniu świateł jest legalna, tzn. czy polskie prawo nie nakazuje na jazdy na świetle barwy białej ... dziekuje
  • #22 22 Jul 2009 00:10
    -Obywatel-
    Level 17  
    Budzik86 wrote:
    Ostatnio mijałem takie auto jak moje ( Passat b3 ) na żółtych światłach. Cholera jak to pięknie wygląda troche staroświecko ale w sumie mam leciwe auto wiec.... ale mam pytanie czy jazda na takim odcieniu świateł jest legalna, tzn. czy polskie prawo nie nakazuje na jazdy na świetle barwy białej ... dziekuje
    Polskie prawo dopuszcza barwę białą lub żółtą selektywną. To raczej amatorzy pseudo ksenonów i druciarskich HIDów w Golfach II powinni się obawiać mandatów. Ale w naszych realiach to jest tak, że każdy jeździ na czym chce i nic mu nie robią. No, chyba że się czymś narazisz lokalnej policji. To wtedy udowodnią Ci, że nawet standardowe H4 nie są legalne :wink:
  • #23 23 Jul 2009 22:37
    Budzik86
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Dziekuje za odpowiedz. O HID-ach nawet nie myślę bo w takim aucie jak moje to tylko oślepia innych kierowców i beznadziejnie wygląda :( Starałem się kupić żółte żarówki ale nie mają ich nawet w hurtowniach motoryzacyjnyc
  • #24 24 Jul 2009 07:56
    georgesgr
    Level 40  
    Helpful post? (0)
    Budzik86 wrote:
    Dziekuje za odpowiedz. O HID-ach nawet nie myślę bo w takim aucie jak moje to tylko oślepia innych kierowców i beznadziejnie wygląda :( Starałem się kupić żółte żarówki ale nie mają ich nawet w hurtowniach motoryzacyjnyc

Bowiem Francja przeszla na swiatla biale, jak wszyscy inni, i nawet we Francji nie ma juz zoltych zarowek w handlu.
    Pozdrawiam, Georges
  • #25 24 Jul 2009 11:01
    -Obywatel-
    Level 17  
    georgesgr wrote:
    Bowiem Francja przeszla na swiatla biale, jak wszyscy inni, i nawet we Francji nie ma juz zoltych zarowek w handlu.
    Pozdrawiam, Georges

Za to w Stanach wracają. Bez problemu można tam kupić żółte żarówki i to z najwyższej półki, np. Nokya Hyper Yellow czy Hella Yellow Star.
  • #26 26 Jul 2009 15:06
    Budzik86
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Czy dobrze mi sie wydaje że w starszych BM-kach sa seryjnie założone żółte szkła przednich reflektorów ? Może by w tym kierunku zmierzać. Może jakaś firma zajmuje sie tym w fachowy sposób.
  • #27 29 Aug 2009 00:03
    micrograf
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Mam możliwość zamówienia żółtych selektywnych żarówek H4. Ktoś byłby zainteresowany??? proszę o maile: micrograff(malpa)gmail.com
  • #28 29 Aug 2009 00:16
    Stachserwis
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    micrograf...cena?
    p-m $$
  • #29 05 Sep 2009 19:23
    roger1974
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    z żółtą poświatą są także żarówki Narva RANGE POWER WHITE
  • #30 05 Sep 2009 19:37
    niutat
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Widzę że temat odgrzany ale się dopiszę, tzw. "żółta selektywna" nie miała wyglądać ładnie tylko ułatwiać kierowcom jazdę we mgle czy w deszczu, ta barwa światła nie odbijała się od cząsteczek mgły i nie powodowała oślepienia kierowcy przez własne reflektory tylko docierała w dużym stopniu do jezdni (tak nas przynajmniej uczono).
  Search 4 million + Products
Browse Products