Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Żarówka H4 - French Style (żółta)

-Obywatel- 05 Maj 2008 21:09
  • #1 05 Maj 2008 21:09
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Witam. Od jakiegoś czasu bezskutecznie poszukuję żółtych żarówek H4 typu French Style. (Dla młodszych użytkowników wyjaśniam, ze to żarówki o przyjemnej i ciepłej żółtej barwie dość popularne w Polsce w czasach PRL). Ze starych zapasów można w Polsce znaleźć takie żarówki, ale jedynie w wersji bańkowej - R2. Czy słyszał ktoś o możliwości nabycia takich żarówek w wersji H4? A może ktoś jeździ do Francji i zechciałby przywieźć powiedzmy 10 szt i wystawić na Allegro? Oczywiście z prowizją. Z góry dziękuję za jakikolwiek odzew.

• #2 05 Maj 2008 23:10
    jarsaw
    Poziom 22  

Witam ,podjedź do mnie do warsztatu gdzieś jeszcze takie mam.Kontakt na telefon 505509597.

• #3 06 Maj 2008 10:54
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Dzięki za odpowiedź. Wkrótce się skontaktuję.

• #4 08 Maj 2008 09:11
    szogun0
    Specjalista grupy V.A.G.

Całkiem żółtych już dawno nie widziałem, ale żarówki bodajże All weather maja żółtawą poświatę. To nie to samo ale z braku laku....

• #5 08 Maj 2008 11:18
    ziz
    Poziom 12  

Potwierdzam. Nie sa zolte, ale zolta poswiata jest wyrazna.

• #6 08 Maj 2008 13:51
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Oto jaki efekt uzyskałem na żarówkach typu all-weather firmy BOSMA. Jest wprawdzie lekka poświata niebieskiego, ale też żółta barwa jest głęboka i ładna, choć zdjęcia robione w dzień nie do końca to oddają.
    Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

• #7 08 Maj 2008 15:30
    momik12
    Poziom 31  

Bosma to gówniana firma.

• #8 08 Maj 2008 19:37
    -Obywatel-
    Poziom 17  

momik12 napisał:
    Bosma to gówniana firma.

Zobaczymy jak będą świecić. Nie próbowałem wcześniej nic tej firmy więc się z góry nie uprzedzam :)

• #9 01 Sie 2008 14:30
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Odświeżam temat. Może pojawił się ktoś kto ma na zbyciu żółte selektywne żarówki H4? A może ktoś bywa w Stanach i mógłby wystawić na Allegro takie cudeńka? Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Zbyt pewny bo jak czasami pojawiają się żółte H4 ze starych zapasów, to się ludzie na nie dosłownie rzucają i żarówki idą za kilkadziesiąt złotych.

• #10 02 Sie 2008 17:02
    flash_mm
    Poziom 20  

ostatnio widzialem na stacji cpn Philips Gold - najladniejsze swiatlo, zolte az zielonkawe., szukaj w mniejszych miejscowosciach, bo gold juz jest nieprodukowany

• #11 02 Sie 2008 20:53
    -Obywatel-
    Poziom 17  

W Stanach żółty selektywny wraca do łask. Zwłaszcza wśród motocyklistów. Na tamtejszym rynku można bez problemu dostać Hella Yellowstar albo NOKYA Hyper Yellow Pro Halogen. Obydwie żarówki to typowe lampy żółte selektywne dające ładne, głębokie, ciepłe, żółte światło bez żadnej tandetnej trupiej poświaty. Na naszym rynku teoretycznie powinny być do dostania Tunsram Gold, Narva Azzurro, Osram Allseason lub BOSMA (nie pamiętam już typu). Z ich dostępnością jest jednak bardzo różnie i żadna z nich nie jest typową lampą żółtą selektywną. Są tylko bardziej lub mniej żółtawe i mają mniejszą lub większą zimną poświatę.

• #13 03 Sie 2008 11:25
    -Obywatel-
    Poziom 17  

ladamaniac napisał:
    żadna z nich nie będzie już miała takiej barwy, bo nie wolno dodawać związków kadmu do szkła :(

Szkoda :| Ale myślę, że jeżeli taki producent jak Hella pisze na pudełku 'Yellow', to chyba można liczyć, że barwa będzie ładna a nie jakaś oszukana :roll:

• #14 03 Sie 2008 11:55
    Usunięty
  • #15 03 Sie 2008 12:28
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Jasne, że były. Wyglądały tak (pierwsza z prawej): Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
    Dziś za takie na Allegro trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych jak się czasmi pojawią.

• #16 03 Sie 2008 12:30
    viper555
    spec od auto-elektro

Były a nawet dalej są ,oczywiście na terenie Niemiec zakazane, cena około 10 zł.P

• #17 03 Sie 2008 12:33
    Usunięty
  • #18 03 Sie 2008 12:36
    viper555
    spec od auto-elektro

Normalne żarówki żółte bez nakładek.P

• #19 03 Sie 2008 13:05
    -Obywatel-
    Poziom 17  

viper555 napisał:
    Były a nawet dalej są ,oczywiście na terenie Niemiec zakazane, cena około 10 zł.P

Daj namiar na sklep. Biorę od ręki!

elektrit napisał:
    Nakladki widziałem.

A gdzie? Chętnie bym kupił.

• #20 03 Sie 2008 13:51
    viper555
    spec od auto-elektro

• #21 21 Lip 2009 22:59
    Budzik86
    Poziom 2  

Ostatnio mijałem takie auto jak moje ( Passat b3 ) na żółtych światłach. Cholera jak to pięknie wygląda troche staroświecko ale w sumie mam leciwe auto wiec.... ale mam pytanie czy jazda na takim odcieniu świateł jest legalna, tzn. czy polskie prawo nie nakazuje na jazdy na świetle barwy białej ... dziekuje

• #22 22 Lip 2009 00:10
    -Obywatel-
    Poziom 17  

Budzik86 napisał:
    Ostatnio mijałem takie auto jak moje ( Passat b3 ) na żółtych światłach. Cholera jak to pięknie wygląda troche staroświecko ale w sumie mam leciwe auto wiec.... ale mam pytanie czy jazda na takim odcieniu świateł jest legalna, tzn. czy polskie prawo nie nakazuje na jazdy na świetle barwy białej ... dziekuje
    Polskie prawo dopuszcza barwę białą lub żółtą selektywną. To raczej amatorzy pseudo ksenonów i druciarskich HIDów w Golfach II powinni się obawiać mandatów. Ale w naszych realiach to jest tak, że każdy jeździ na czym chce i nic mu nie robią. No, chyba że się czymś narazisz lokalnej policji. To wtedy udowodnią Ci, że nawet standardowe H4 nie są legalne :wink:

• #23 23 Lip 2009 22:37
    Budzik86
    Poziom 2  

Dziekuje za odpowiedz. O HID-ach nawet nie myślę bo w takim aucie jak moje to tylko oślepia innych kierowców i beznadziejnie wygląda :( Starałem się kupić żółte żarówki ale nie mają ich nawet w hurtowniach motoryzacyjnyc

• #24 24 Lip 2009 07:56
    georgesgr
    Poziom 40  

Budzik86 napisał:
    Dziekuje za odpowiedz. O HID-ach nawet nie myślę bo w takim aucie jak moje to tylko oślepia innych kierowców i beznadziejnie wygląda :( Starałem się kupić żółte żarówki ale nie mają ich nawet w hurtowniach motoryzacyjnyc

Bowiem Francja przeszla na swiatla biale, jak wszyscy inni, i nawet we Francji nie ma juz zoltych zarowek w handlu.
    Pozdrawiam, Georges

• #25 24 Lip 2009 11:01
    -Obywatel-
    Poziom 17  

georgesgr napisał:
    Bowiem Francja przeszla na swiatla biale, jak wszyscy inni, i nawet we Francji nie ma juz zoltych zarowek w handlu.
    Pozdrawiam, Georges

Za to w Stanach wracają. Bez problemu można tam kupić żółte żarówki i to z najwyższej półki, np. Nokya Hyper Yellow czy Hella Yellow Star.

• #26 26 Lip 2009 15:06
    Budzik86
    Poziom 2  

Czy dobrze mi sie wydaje że w starszych BM-kach sa seryjnie założone żółte szkła przednich reflektorów ? Może by w tym kierunku zmierzać. Może jakaś firma zajmuje sie tym w fachowy sposób.

• #27 29 Sie 2009 00:03
    micrograf
    Poziom 9  

Mam możliwość zamówienia żółtych selektywnych żarówek H4. Ktoś byłby zainteresowany??? proszę o maile: micrograff(malpa)gmail.com

• #28 29 Sie 2009 00:16
    Stachserwis
    Poziom 28  

micrograf...cena?
    p-m $$

• #29 05 Wrz 2009 19:23
    roger1974
    Poziom 9  

z żółtą poświatą są także żarówki Narva RANGE POWER WHITE

• #30 05 Wrz 2009 19:37
    niutat
    Poziom 37  

Widzę że temat odgrzany ale się dopiszę, tzw. "żółta selektywna" nie miała wyglądać ładnie tylko ułatwiać kierowcom jazdę we mgle czy w deszczu, ta barwa światła nie odbijała się od cząsteczek mgły i nie powodowała oślepienia kierowcy przez własne reflektory tylko docierała w dużym stopniu do jezdni (tak nas przynajmniej uczono).

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty