Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer NA 12. Prezentacja dzieła.

Mitur23 06 Maj 2008 00:08 7384 32
  • Witajcie chę wam zaprezentować moje Nowe Dzieło na Alphardzie 12'' Lw 1200 Subwoofer powstał ponieważ poprzedni na większym mi sie rozerwał pies pogryzł głośnik ;/ ale dostałem nowy i zabrałem się do roboty i zrobiłem coś dobrego i ładnego bo poprzednie było nie dopracowana i całkiem blee cała skrzynie liczyłem w programie winsd

Wysokość 730
    głębokość 224
    szerokość 480

objętość 77 litrów

strojone na 28.7 Hz

Br 10 cm

obite materiałem narazie zwrotnicy nie mam :(
    sub napędzany Alplifkiem pioneer a-331 ok 100 wat na kanał przy 4 ohm
    Materiał 18 zł
    sylikon 10 zł
    śrubki 4 zł
    vicol 2 zł
    głośnik (www.wizfon.pl) 85 zł
    Wtyłumienie miałem oraz wiórówkę
    Br nie kupiłem jeszcze
    Terminal 8 zł
    Kabel 6 zł

razem wyszło mnie ok. 140

Zdjęcia:))

Początek Roboty:)

Szpachlowanie (Szpachlą Akrylową do drewna:)

Szlifowanie i malowanie:)) chciałem zostawić białe ale nie podobało mi się wiec ostatecznie Obiłem materiałem :))

Zabieram się za obijanie :))

sory ze zdjęcia słabej jakości ale robione telefonem :(
    A tutaj już gotowy subwoofer

Ps. Liczę na wyrozumiałość mam ledwie 16 lat ale to już moja 2 taka praca wiec sie już trochę nauczyłem :) pozdrawiam

Fajne!
  • #2 06 Maj 2008 08:10
    Skipior
    Poziom 20  

Konstrukcja fajna, tylko czy ta objętość nie jest za duża? Jak to gra?

• #3 06 Maj 2008 08:11
    jbkobziak
    Poziom 11  

Wygląda na to, że będę drugi:D. A więc powiem tak. Dobrze, że chcesz coś samemu zrobić i to Ci się chwali. Ale nie wiem czy sprawdzałeś opinie na temat tego głośnika? Raczej ta firma nie jest specjalnie chwalona (może niektóre modele).I wg. mnie ten głośnik nie jest "zaspecjalny". Ale Twój. Ja na Twoim miejscu wybrałbym coś z STX. Wiem, że już oblatane, ale naprawdę lepszy niż ten Alphard.W tej cenie to myśle, że 32/150/4SC byłby najlepszym rozwiązaniem(u producenta 82zł).Co do samej konstrukcji to ładnie się prezentuje taka owalna. Ale chyba trochę za duża wg. mnie. Bas Ci się nie rozłazi?Mogłeś dać fornir, a nie kocyk. Ale rozumiem 16 lat.Nie ma stałych dochodów.

Moderowany przez Artur k.:

"Wygląda na to, że będę drugi" - kolega bierze udział w jakimś wyścigu?

• #4 06 Maj 2008 09:25
    turek86
    Poziom 14  

Skrzynia bardzo ładna, ale głosnik psuje jej charakter. Mogłeś wybrać inne obicie, bo koc raczej na estradę lub do auta, ale całość mi się podoba. Pozdrawiam

• #5 06 Maj 2008 12:00
    cool_as_ice
    Poziom 15  

Głośnik faktycznie nie jest rewelacyjny ale widać że koszty ciąłeś na maksa i roumiem dobrze bo w twoim wieku też zawsze miałem problemy z kasą...
    Tylko mam jedno pytanie: Nie świszcy Ci BR jak słuchasz głośniej??
    bo jest strasznie cienki jak dla tak dużego głośnika...

• #6 06 Maj 2008 14:04
    Mitur23
    Poziom 23  

Nie kupiłem jeszcze tego Br ale wszystko liczone jak mówiłem w programie :) A odpowiedz dla Skipior Wiesz gra ładnie i czysto az sięzdziwiłem ze tak przyjemnie:)

• #7 06 Maj 2008 14:59
    zapek42
    Poziom 27  

Hmmm...WinISD też potrafi wprowadzic w błąd także samym programem się nie kieruj ;-) .
    Zasadniczo to na DIY daję się w pełni skończoną konstrukcję :!:
    5/10
    Pozdrawiam ;-) .

• #8 06 Maj 2008 22:30
    djdinitro
    Poziom 25  

LW 1200 miałem w początkowej dosc dziwnej nadstawie nisko srednio nisko tonowej cos co grało od 60Hc i nastepny gar zabierał (wysoki) ok 2khc i przyznam ze to dawało rade...srednie z nizszego zakresu były wyrazne ale bass nieco do poprawki to była buda 90L zapewne mniejsza wpłyneła by na jakosc kick basu.Co do tej konstrukcji...pękata jakas i za mały br to odrazu a objętosc mozna zawsze zmniejszyc,pewnie nisko schodzi i trzesie meblami a to sie ceni.Brawo za odwage 8/10

• #9 19 Maj 2008 16:53
    inkognito09
    Poziom 29  

Hmmm. Nie powiem, podoba mi się ten kształt subwoofera (Nie obrazisz się, jeżeli kiedyś na DIY pojawi się podobny :P? Tylko może w fornirze.). Buda - zdecydowanie za duża. Zmniejsz ją o 20l wypełniając jakimś drewnem w roli rozpórek, a już po pierwszym odsłuchu przekonasz się co miałem na myśli ;). Zejście to nie wszystko, dynamika ma też duże znaczenie. Przy praktycznie zerowych dochodach LW1200 był dobrym wyborem. Nie przejmował bym się zdaniem takich jak jbkobziak bo STX wcale nie jest lepszy od alpharda jak to się zwykło nabijać posty na elce... Firmy na podobnym poziomie, każda ma swoje lepsze i gorsze produkty, a seria LW alpharda jest raczej OK. No i oczywiście za mały BR. Przy tej średnicy głośnika to około 10cm byłoby mile widziane. Widać że jednak się starasz, choć wymagasz lekkiego sprostowania w swoich konstrukcjach - takim warto dawać porady, bo przynajmniej jest szansa że nie zużywa się styków klawiatury na marne ;). Nawet frez jest jako taki. Osobiście zdecydowałbym się na coś innego niż kocyk, nie mniej jednak rozumiem że to było podyktowane również kwestiami finansowymi. Ogólnie moja ocena jest jak najbardziej pozytywna, z zaleceniem poprawek ;).

• #10 27 Maj 2008 22:45
    Mitur23
    Poziom 23  

Zmieniłem całkowicie tą obudowę na mniejszą i nie z Br tylko closed i jest o wiele lepiej Rewelacja :)) moe pokazac jezeli ktos chce:))

• #11 27 Maj 2008 22:48
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

pewnie pokazuj, czekamy ;] poto tutaj jesteśmy.

• #12 27 Maj 2008 23:00
    Mitur23
    Poziom 23  

Teraz siedzi w 35 Litrach tez obkładełem Kocykiem bo m izostał i kasy nie mam :(((((( ale moze bedzie lepszy sprzet bo wyjade w wakacje do wujka do irlandi do pracy i zarobie i zrobie jakis potezny sprzet:) pozdrawiam i dzieki inkognito09 Za twoją wypowiedz :)))

Dodano po 6 [minuty]:

Juz a oto są one:)) Zdjecia:))

Dodano po 5 [minuty]:

Wymiary 40x35x25 :) Objetosc 35 L wytłumione a zwrotnica
    ''Allegrowa'' z ocięciem przy 250Hz tak mi poradził znajomy audiofil to tak zrobiłem

• #13 29 Maj 2008 06:59
    inkognito09
    Poziom 29  

No, no. Idziesz dobrą drogą ;). Co prawda w tak małej obudowie zamkniętej głośnik nie powala zejściem, ale głośnik ten potrafi dość poprawnie pracować w obudowie zamkniętej i dźwięk (oczywiście jak na ten budżet) jest całkiem przyjemny. Miło patrzeć że jeszcze komuś zależy na tym forum mimo niedoborów pieniędzy. Dobre zaaplikowanie głośnika to już połowa sukcesu.

• #14 29 Maj 2008 18:34
    Mitur23
    Poziom 23  

Jakos wyszło ze w takiej małej obudowie się sprawuje rewelacyjnie mój kolega ma tez taka bude ale 55 litrów closed i jest słabiej takze mysle ze jest owiele lepiej niz piwesza buda z Bass-reflex

• #15 29 Maj 2008 21:03
    inkognito09
    Poziom 29  

Mitur23 napisał:
    Jakos wyszło ze w takiej małej obudowie się sprawuje rewelacyjnie mój kolega ma tez taka bude ale 55 litrów closed i jest słabiej takze mysle ze jest owiele lepiej niz piwesza buda z Bass-reflex

To dobrze świadczy o Twoim uchu, skoro preferujesz coś z konkretniejszym impulsem, zamiast łopoczącego zamulacza z niskim zejściem, postawionego na trzęsienie ziemi. Zapytam tak z ciekawości - do czego go wykorzystujesz? Muzyka/kino domowe, no i jeśli muzyka to do jakich gatunków?

• #16 29 Maj 2008 21:47
    Mitur23
    Poziom 23  

Muzyka House, hh , i wszystko co ostro kreci :D np dam wam co wchodzi mi John Dahlback--Blink

• #18 29 Maj 2008 21:57
    Mitur23
    Poziom 23  

Moj kuzyn ma suba Denona z bas reflexem i nie powala nie jest az tak jak ja bym chiał :)) ogółem jest spoko w closed ale kolumny mam w bass reflex :) pozdr

Dodano po 3 [minuty]:

MAm jeszcze jednego sunba trapezowatego na lw 1000 nie jest masakra ale jest tez bardzo przyjemny niski i miękki bass tamtego nie wykonywałem zeby był piekny tylko obiłem kocykiem i schowałem pod biurko

• #19 30 Maj 2008 06:26
    jajek92
    Poziom 23  

NOm, muszę przyznać, że oby 2 suby były estetyczne, to bardzo dobrze o tobie świadczy. A co do Blinka to nie muzyka Hause.....

• #20 02 Cze 2008 08:06
    Mitur23
    Poziom 23  

nO moze blink to nie jest house ale napisałem '', i wszystko co ostro kreci :)'' ale dobra juz nie będe się sprzeczac:) moj nastepny projekt cos w stylu Tango 200 ale tylko na stx-ach :D bo zabardz okasiory nie mam:(

• #21 10 Cze 2008 00:28
    Mitur23
    Poziom 23  

Zabrałem się za tego suba wkoncu i Zobaczcie efekt jak wyszpachlowany i po połozeniu okleiny drewnopodobnej(brak kasy na Fornir) Wygląda i ocencie czy warto było upiekszac tego subika

• #23 10 Cze 2008 14:17
    Mitur23
    Poziom 23  

oj Zapomniałem o zdjęciach Za chwilkę będą Przepraszam

Dodano po 58 [minuty]:

• #25 10 Cze 2008 23:33
    Mitur23
    Poziom 23  

No niestety Ale pierwszy raz i nie mam zielonego pojecia jak kierowałem się własnymi myślami :D

Dodano po 2 [minuty]:

A to mój skromny zestaw 2.1 nie dokonczony bo głosniki nie doszły ;/ poczta ;/ Subwoofer NA 12. Prezentacja dzieła.

• #27 11 Cze 2008 15:34
    jajek92
    Poziom 23  

za duże obudowy do tych frontów na te głośniki ja robie poobne ale ja bede miał w każdej 2x 20cm

• #29 11 Cze 2008 19:59
    Kamuś
    Poziom 16  

Hmm... Z tą zamknietą już jest lepiej... Ale ja i tak bym wolał STXa zamiast Alpharda. Ta zamknięta skrzynia w kocyku lepiej wyglądała, niż oklejona, mniej niedociągnięć było widać. A co do frontów to tak jak koledzy pisali...

PS: John Dahlback-Blink troszkę już stara nutka,ale wymiata, do obijania nerek w sam raz :D

PS2: Mam teraz lat 17, a pierwszą konstrukcje wykonałem w wieku lat 15 i był to właśnie STX, ponieważ po rozeznaniu się w temacie stwierdziłem ze w tym przedziale cenowym, jest to jedyna sensowna propozycja...

Pozdrawiam i dalszych projektów życzę :D

• #30 11 Cze 2008 23:54
    Mitur23
    Poziom 23  

ale w srodku jest Gdn 20/80/8 Sc zamkniety od tyłu a od przodu ma Br Tak Zwanym Band pass 4th dlatego są duze a Bas jest naprawde miękki i nisko daje

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME