Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika
Autor
Wiadomość
psenny
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 22 Sty 2004 20:50   

Witam mam problem z dogrzaniem silnika w vw sharan 1,9 Tdi, urządzenie dogrzewające jest zlokalizowane przed tylnym lewym kołem i zasilane jest paliwem ze zbiornika (nie jest to grzejnik elektryczny). Problem polega na tym, że to nie działa - w dwóch grubszych przewodach jest napięcie brązowy-masa czerwony-+Acc, niestety nie wiem czym są pozostałe cztery cienkie przewody. VW Tool nie chce się w ogóle skomunikować z tym modułem.
Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub ma w swoich zasobach schemat podłączenia tego cuda to bardzo proszę o pomoc, gdyż auto ma przez cały czas zimny silnik nie pracuje właściwie i duuużo pali.

-------------------------------------------
Obym miał zawsze LWA przed maską
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Sty 2004 20:50   

Powrót do góry

setaszi
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Lublin

Post#2 23 Sty 2004 01:09   

Re: VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika

z tego co mi wiadomo, to jest jeszcze czujnik temperatury i chyba to urządzenie włancza sie jak temperatura zewnęt. jest ponizej 4 stopni. Moze własnie ten czujnik masz walnięty.
Powrót do góry

km_serwis
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Radzionków

Post#3 23 Sty 2004 02:26   

moze poprostu termostat w ukladzie chlodzenia nie zamyka glownego obiegu jeszcze, moze tu cos znajdziesz www.elcats.ru
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sty 2004 02:26   

Powrót do góry

guard10
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Brasil,Brasil

Post#4 23 Sty 2004 03:14   

Witojcie
Może być termostat ,ale sprawdz złącze może zaśniedziało to normalne szaraków
Powrót do góry

psenny
Poziom 13
Poziom 13

Post#5 Post autora tematu 23 Sty 2004 14:25   

Termostat już sprawdziłem, czujnik pewnie też jest ale urządzenie jest najprawdopodobniej połączone przez magistralę i wtedy to już gorzej.
Powrót do góry

JACU626
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: TARNOBRZEG

Post#6 25 Sty 2004 10:35   

Napewno to urzšdzenie to webasto bo takowe standartowo jest w sharonie montowane, spisz z niego model ale pewnie będzie to thermo top c. Przyczyn nieuruchamiania moze być kilka, padnięty sterownik który znajduje sie w webascie, uszkodzona pompka paliwa, brak sygnału załšczajšcego. Spisz model a będziemy szukać rozwišzania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sty 2004 10:35   

Powrót do góry

darekkusy
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Stalowa Wola

Post#7 14 Kwi 2008 14:11   

Sprawdź kolego czujnik na podszybiu z lewej strony, obok silnika wycieraczek, poprostu go zmostkuj on uruchamia ten dogrzewacz, bo on działa dopiero przy temp. ok + 4*C lub niżej,a później sprawdź czy słychać pompkę zasilającą w paliwo to urządzenie, która znajduje się z prawej strony auta przed tylnym kołem przy zbiorniku paliwa. Często urywają się styki na tej pompce i brak zasilania. Jak to sprawdzisz i nie pomoże to trzeba wymontować dogrzewacz na stół i sprawdzić, przyczyn może być kilka - świeca żarowa, zatkane sitko,czujnik płomienia. Podaj typ urządzenia to podeśle może schemat.[/code]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika
Strona 1 z 1