X

VW Sharan 1,9Tdi problem z dogrzaniem silnika

psenny 22 Jan 2004 19:50
  • #1 22 Jan 2004 19:50
    psenny
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Witam mam problem z dogrzaniem silnika w vw sharan 1,9 Tdi, urządzenie dogrzewające jest zlokalizowane przed tylnym lewym kołem i zasilane jest paliwem ze zbiornika (nie jest to grzejnik elektryczny). Problem polega na tym, że to nie działa - w dwóch grubszych przewodach jest napięcie brązowy-masa czerwony-+Acc, niestety nie wiem czym są pozostałe cztery cienkie przewody. VW Tool nie chce się w ogóle skomunikować z tym modułem.
    Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł lub ma w swoich zasobach schemat podłączenia tego cuda to bardzo proszę o pomoc, gdyż auto ma przez cały czas zimny silnik nie pracuje właściwie i duuużo pali.

-------------------------------------------
    Obym miał zawsze LWA przed maską
  • #2 23 Jan 2004 00:09
    setaszi
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    z tego co mi wiadomo, to jest jeszcze czujnik temperatury i chyba to urządzenie włancza sie jak temperatura zewnęt. jest ponizej 4 stopni. Moze własnie ten czujnik masz walnięty.
  • #3 23 Jan 2004 01:26
    km_serwis
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    moze poprostu termostat w ukladzie chlodzenia nie zamyka glownego obiegu jeszcze, moze tu cos znajdziesz www.elcats.ru
  • #4 23 Jan 2004 02:14
    guard10
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Witojcie
    Może być termostat ,ale sprawdz złącze może zaśniedziało to normalne szaraków
  • #5 23 Jan 2004 13:25
    psenny
    Level 13  
    Topic author Helpful post? (0)
    Termostat już sprawdziłem, czujnik pewnie też jest ale urządzenie jest najprawdopodobniej połączone przez magistralę i wtedy to już gorzej.
  • #6 25 Jan 2004 09:35
    JACU626

Level 24  
    Helpful post? (0)
    Napewno to urzšdzenie to webasto bo takowe standartowo jest w sharonie montowane, spisz z niego model ale pewnie będzie to thermo top c. Przyczyn nieuruchamiania moze być kilka, padnięty sterownik który znajduje sie w webascie, uszkodzona pompka paliwa, brak sygnału załšczajšcego. Spisz model a będziemy szukać rozwišzania.
  • #7 14 Apr 2008 14:11
    darekkusy
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (-1)
    Sprawdź kolego czujnik na podszybiu z lewej strony, obok silnika wycieraczek, poprostu go zmostkuj on uruchamia ten dogrzewacz, bo on działa dopiero przy temp. ok + 4*C lub niżej,a później sprawdź czy słychać pompkę zasilającą w paliwo to urządzenie, która znajduje się z prawej strony auta przed tylnym kołem przy zbiorniku paliwa. Często urywają się styki na tej pompce i brak zasilania. Jak to sprawdzisz i nie pomoże to trzeba wymontować dogrzewacz na stół i sprawdzić, przyczyn może być kilka - świeca żarowa, zatkane sitko,czujnik płomienia. Podaj typ urządzenia to podeśle może schemat.[/code]
  Search 4 million + Products
Browse Products