X

Ramię wycieraczki Peugeot 206

Sno_ul 08 May 2008 20:31
  • #1 08 May 2008 20:31
    Sno_ul
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam. Mój problem jest taki iż przetarło mi się ramie wycieraczki tylnej w 206 ... zamówiłem nowe, lecz się okazało że w nowej jest ten metalowy ring w środku aby sie nei ślizgało, a w starej nie miałem tego choć obydwa ramiona są tej samej firmy ( Valeo), niczym się nei roznią...

Głównie chodzi o to, że nie mogę nasadzić tej nowej, bo jakby nie wchodzi na ten metalowy bolec od silnika wycieraczki. I moje pytanko brzmi... Czy w samochodzie było coś przerabiane, że nie wchodzi, czy powinienem zrobić jakieś inne próby montażu? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

ponawiam pytanie.
  • #2 09 May 2008 09:56
    zi.ko
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Ten ring metalowy ze starego ramienia nie został na ośce?
  • #3 09 May 2008 14:53
    Sno_ul
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie było na nim żadnego ringu, jak zdjąłem stare ramie ( bo sie połamało już ze starości) to wydawało mi się, że jak bym skleił to by działało, choć przyznam bawiłem sie w to ale nie wychodziło klejenie. I właśnie mam dylemat, albo wycieraczki są produkowane jakoś wedle modeli, albo miałem coś przerabiane w samochodzie w co wątpię ;/ Napisałem także maila do kolesia, od którego kupiłem nowe ramie i wciąż czekam na Odp. ;/
  • #4 10 May 2008 09:17
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    U mnie jest wycieraczka przykręcana jest na klucz13 ,czyli bolec ósemka i myślę,że jest to orginalnie.
  • #5 10 May 2008 14:45
    Sno_ul
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam ponownie.
    Wczoraj właśnie zamontowałem te ramię;) Jakoś mi się udało :D A PRZYCZYNĄ był dosyć gruby ring, nałożony na bolec od silnika wycieraczki na seryjne ząbki co uniemożliwiało montaż nowego ramienia. Demontaż dorabianego, że tak powiem "gówna" umożliwił nasadzenie nowego, oryginalnego ramienia ;)

Pozdrawiam.
  • #6 14 Jan 2016 11:59
    dmaciekd
    Level 4  
    Helpful post? (0)
    Ramię wycieraczki tylnej jest z plastiku, w którym jest osadzona tulejka (z metalu lub stopu). Najczęstszym uszkodzeniem jest rozdzielenie plastiku od tulejki, wtedy ramię spada, a na trzpieniu silniczka zostaje tulejka, którą należy zdemontować przed założeniem nowego ramienia, inaczej wymiana się nie powiedzie. Ponieważ temat jest zawsze aktualny, zwłaszcza zimą, zrobiłem krótki poradnik wymiany ramienia na swoim blogu http://milionczesci.pl/blog/jak-wymienic-ramie-wycieraczki-tyl-peugeot-206/
  Search 4 million + Products
Browse Products