X

Przep造womierz paliwa, korekcja, sprawdzanie zu篡cia paliwa

12 May 2008 21:34 RMRmx1987
  • #1 12 May 2008 21:34
    Rmx1987
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Witam!

Szukam pomocy w wyskalowaniu przep造womierza paliwa w firmie samochodowej mojego brata, kilka miesi璚y temu za這篡li鄉y przep造womierze w samochodach ci篹arowych oraz ci庵nikach....Chcieli鄉y sprawdzi pracownik闚 wiadomo o co chodzi, nie wie kt鏎y z Pan闚 jak wyskalowa to urz康zanie poniewa wskazuje teraz du穎 mniejsze spalanie!>?
    Czekam na odp jak to mo磧iwe
  • #2 14 May 2008 14:27
    pivvo
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Przep造womierz s逝篡 do ograniczania wielko軼i dawki paliwa wtryskiwanego do silnika czyli aby silnik (diesel) nie dymi jak MS Batory gdy jeszcze p造wa , wi璚 jak przep造womierz jest brudny albo nie od tego komputera to tnie dawk i moc te :D i st康 mniejsze spalanie
  • #3 14 May 2008 15:03
    Moulder
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Ale mowa jest o przep造womierzu paliwa ! anie powietrza :D
  • #4 14 May 2008 17:28
    Rmx1987
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    No w豉郾ie chodzi tutaj o przep造womierz paliwa a nie powietrza....Oraz ze one nie sa montowane seryjnie. . . Jak panowie znacie jaki pomys jak sprawdzi czy on dobrze dzia豉 to podpowiedzcie, ewentualnie jak mo積a go wyregulowa
  • #5 15 May 2008 23:14
    pivvo
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Sorki :sm7: nie czyta貫m ze zrozumieniem :sm7:
  • #6 17 May 2008 15:13
    Rmx1987
    Level 15  
    A wiec jak mo積a taki przep造womierz bez 瘸dnej wi瘯szej interwencji wyregulowa poniewa wszystko jest w plombach ?!Za info dzi瘯uje z gory;)
  • #7 19 May 2008 20:44
    milejow
    Level 42  
    Helpful post? (0)
    Nie bardzo rozumiem,o jaki przeplywomierz ci chodzi.Moze masz na mysli ultradzwiekowa sonde paliwa stosowana do GPS,a monitorujacego parametry pracy i lokalizacje pojazdu?
  • #8 19 May 2008 23:17
    Rmx1987
    Level 15  
    Nieee!
    Chodzi mi o przep造womierz paliwa montowany do sprawdzenia faktycznego spalania paliwa w samochodzie lub maszynach
  • #9 13 Sep 2008 22:16
    pucekk
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Kolego Rmx1987 mozesz podac dokladnie jaki to model i firma przep造womierza?
  • #10 30 Apr 2009 12:27
    semeko1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Panie Pivvo

Wypisuje Pan takie pierdo造 ze m霩g si pod czapka gotuje.
    Przep造womierz nie s逝篡 do ograniczenia dawki palia a do mierzenia faktycznego zu篡cia paliwa.

panu kt鏎y pyta o kalibracj przep造womierza odpowiem.
    Nie ka盥y przep造womierz da si skalibrowa.
    Je郵i Pan kupi jednokomorowe g闚ienko za r闚nie g闚niane pieni康ze to mam przykr wiadomo嗆 - wyrzuci Pan kas w b這to.
    Trzeba by這 lepeij da na ksi璠zu na tac ni kupowa badziewny wodomierz.

je郵i kupi Pan jednak przep造womierz z dwoma oddzielnymi komorami i elektronicznym wy鈍ietlaczem to jest mo磧iwo嗆 jego kalibracji w ustawieniach wy鈍ietlacza po podaniu kodu. kod taki otrzymywany jest wraz z urz康zeniem i otrzymuje go osoba kupuj帷a.
  • #11 30 Apr 2009 14:33
    pivvo
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    semeko1 wrote:
    Panie Pivvo

Wypisuje Pan takie pierdo造 ze m霩g si pod czapka gotuje.
    Przep造womierz nie s逝篡 do ograniczenia dawki palia a do mierzenia faktycznego zu篡cia paliwa.

No c騜 mamy m璠rca :D, nurtuje mnie tylko jak m鏬 posi捷 wiedz nie umiej帷 czyta ze zrozumieniem.
    Nie ukrywam 瞠 czytaj帷 o przep造womierzu, odpowiedzia貫m nie na temat, bo pisa貫m o przep造womierzy powietrza a nie paliwa, lecz od razu si :oops:
  • #12 03 May 2009 08:58
    gondoljerzy
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Je郵i nie da si skalibrowa to proponuj zmontowa proste stanowisko badawcze z dwu zbiornik闚, w篹yk闚, kranika itp i por闚na wskazania do rzeczywistego przep造wu. Kilka pr鏏 przy r騜nej pr璠ko軼i przep造wu. Je郵i zale積o嗆 b璠zie liniowa to sprawa jest prosta.
  • #13 18 Feb 2010 12:46
    semeko1
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Tylko elektroniczne przep造womierze paliwa da si kalibrowa.
    Przep造womierze mechaniczne- analogowe nie s daj si kalibrowa ale b陰d ich pomiaru nie powinien by wielki. Uu mnie 1-2 %.
    Ja mam g堯wnie urz康zenia mechaniczne VR-04 z firmy INTEX na ci庵nikach Ursus i Perkins i musz przyzna 瞠 jestem bardzo zadowolony z rezultat闚 ale te elektroniczne to oni mi kalibrowali. Z tego co pami皻am to odpowiednia ilo嗆 impuls闚 odpowiada 1 litrowi przep造wu. trzeba zatankowa maszyna n do pe軟a i da ja do pracy. Potem por闚nuje si zatankowane i zu篡te paliwo i dobiera ilo嗆 impuls闚 do tego co spali.
  • #14 28 Feb 2010 09:17
    Cichy1911
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    a czy uwzgledniane jest jakos paliwko, ktore sobie wraca do zbiornika przez zawory przelewowe na filtrze, pompie oraz na wtryskiwaczach?
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products