Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partner闚

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Prosz, dodaj wyj徠ek elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Przep造womierz paliwa, korekcja, sprawdzanie zu篡cia paliwa

Rmx1987 12 Maj 2008 21:34 18298 13
  • #1 12 Maj 2008 21:34
    Rmx1987
    Poziom 15  

Witam!

Szukam pomocy w wyskalowaniu przep造womierza paliwa w firmie samochodowej mojego brata, kilka miesi璚y temu za這篡li鄉y przep造womierze w samochodach ci篹arowych oraz ci庵nikach....Chcieli鄉y sprawdzi pracownik闚 wiadomo o co chodzi, nie wie kt鏎y z Pan闚 jak wyskalowa to urz康zanie poniewa wskazuje teraz du穎 mniejsze spalanie!>?
    Czekam na odp jak to mo磧iwe

• #2 14 Maj 2008 14:27
    pivvo
    Poziom 22  

Przep造womierz s逝篡 do ograniczania wielko軼i dawki paliwa wtryskiwanego do silnika czyli aby silnik (diesel) nie dymi jak MS Batory gdy jeszcze p造wa , wi璚 jak przep造womierz jest brudny albo nie od tego komputera to tnie dawk i moc te :D i st康 mniejsze spalanie

• #3 14 Maj 2008 15:03
    Moulder
    Poziom 23  

Ale mowa jest o przep造womierzu paliwa ! anie powietrza :D

• #4 14 Maj 2008 17:28
    Rmx1987
    Poziom 15  

No w豉郾ie chodzi tutaj o przep造womierz paliwa a nie powietrza....Oraz ze one nie sa montowane seryjnie. . . Jak panowie znacie jaki pomys jak sprawdzi czy on dobrze dzia豉 to podpowiedzcie, ewentualnie jak mo積a go wyregulowa

• #5 15 Maj 2008 23:14
    pivvo
    Poziom 22  

Sorki :sm7: nie czyta貫m ze zrozumieniem :sm7:

• #6 17 Maj 2008 15:13
    Rmx1987
    Poziom 15  

A wiec jak mo積a taki przep造womierz bez 瘸dnej wi瘯szej interwencji wyregulowa poniewa wszystko jest w plombach ?!Za info dzi瘯uje z gory;)

• #7 19 Maj 2008 20:44
    milejow
    Poziom 42  

Nie bardzo rozumiem,o jaki przeplywomierz ci chodzi.Moze masz na mysli ultradzwiekowa sonde paliwa stosowana do GPS,a monitorujacego parametry pracy i lokalizacje pojazdu?

• #8 19 Maj 2008 23:17
    Rmx1987
    Poziom 15  

Nieee!
    Chodzi mi o przep造womierz paliwa montowany do sprawdzenia faktycznego spalania paliwa w samochodzie lub maszynach

• #9 13 Wrz 2008 22:16
    pucekk
    Poziom 10  

Kolego Rmx1987 mozesz podac dokladnie jaki to model i firma przep造womierza?

• #10 30 Kwi 2009 12:27
    semeko1
    Poziom 2  

Panie Pivvo

Wypisuje Pan takie pierdo造 ze m霩g si pod czapka gotuje.
    Przep造womierz nie s逝篡 do ograniczenia dawki palia a do mierzenia faktycznego zu篡cia paliwa.

panu kt鏎y pyta o kalibracj przep造womierza odpowiem.
    Nie ka盥y przep造womierz da si skalibrowa.
    Je郵i Pan kupi jednokomorowe g闚ienko za r闚nie g闚niane pieni康ze to mam przykr wiadomo嗆 - wyrzuci Pan kas w b這to.
    Trzeba by這 lepeij da na ksi璠zu na tac ni kupowa badziewny wodomierz.

je郵i kupi Pan jednak przep造womierz z dwoma oddzielnymi komorami i elektronicznym wy鈍ietlaczem to jest mo磧iwo嗆 jego kalibracji w ustawieniach wy鈍ietlacza po podaniu kodu. kod taki otrzymywany jest wraz z urz康zeniem i otrzymuje go osoba kupuj帷a.

• #11 30 Kwi 2009 14:33
    pivvo
    Poziom 22  

semeko1 napisa:
    Panie Pivvo

Wypisuje Pan takie pierdo造 ze m霩g si pod czapka gotuje.
    Przep造womierz nie s逝篡 do ograniczenia dawki palia a do mierzenia faktycznego zu篡cia paliwa.

No c騜 mamy m璠rca :D, nurtuje mnie tylko jak m鏬 posi捷 wiedz nie umiej帷 czyta ze zrozumieniem.
    Nie ukrywam 瞠 czytaj帷 o przep造womierzu, odpowiedzia貫m nie na temat, bo pisa貫m o przep造womierzy powietrza a nie paliwa, lecz od razu si :oops:

• #12 03 Maj 2009 08:58
    gondoljerzy
    Poziom 23  

Je郵i nie da si skalibrowa to proponuj zmontowa proste stanowisko badawcze z dwu zbiornik闚, w篹yk闚, kranika itp i por闚na wskazania do rzeczywistego przep造wu. Kilka pr鏏 przy r騜nej pr璠ko軼i przep造wu. Je郵i zale積o嗆 b璠zie liniowa to sprawa jest prosta.

• #13 18 Lut 2010 12:46
    semeko1
    Poziom 2  

Tylko elektroniczne przep造womierze paliwa da si kalibrowa.
    Przep造womierze mechaniczne- analogowe nie s daj si kalibrowa ale b陰d ich pomiaru nie powinien by wielki. Uu mnie 1-2 %.
    Ja mam g堯wnie urz康zenia mechaniczne VR-04 z firmy INTEX na ci庵nikach Ursus i Perkins i musz przyzna 瞠 jestem bardzo zadowolony z rezultat闚 ale te elektroniczne to oni mi kalibrowali. Z tego co pami皻am to odpowiednia ilo嗆 impuls闚 odpowiada 1 litrowi przep造wu. trzeba zatankowa maszyna n do pe軟a i da ja do pracy. Potem por闚nuje si zatankowane i zu篡te paliwo i dobiera ilo嗆 impuls闚 do tego co spali.

• #14 28 Lut 2010 09:17
    Cichy1911
    Poziom 1  

a czy uwzgledniane jest jakos paliwko, ktore sobie wraca do zbiornika przez zawory przelewowe na filtrze, pompie oraz na wtryskiwaczach?

Szybka odpowied lub zadaj pytanie
Dzi瘯uj Ci. Ta wiadomo嗆 oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produkt闚 TME