X

Przejściówka USB-ZŁĄCZE MINI CENTRONICS

14 May 2008 19:32 RYrywaldi
  • #1 14 May 2008 19:32
    rywaldi
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Potrzbuję przejściówki (kabel) , by do laptopa (złącze USB) podłączyć drukarkę HP laserjet 1100 (złącze mini centronics).Nie mogę nigdzie kupić. Co zrobić .Może ktoś ma jakiś pomysł-jak to zrobić?.Są kable USB-CENTRONICS, a mini są nieuchwytne.
    pozdrawim
    rywaldi
  • #2 14 May 2008 21:41
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki
    Helpful post? (0)
    A poszukaj przelotki CENTRONICS - MINICENTRONICS.

C.
  • #3 15 May 2008 10:55
    gabrycha
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    jest na 100% przelotka USB > LPT(25pin gniazdo jak w kompie) czyli że jak masz LPT>miniCent (na wyposażeniu drukarki) to Ci się uda.
    Gdzieś mam adres do spredawcy - ale szukaj na allegro bo tam znalazłem i nawet działa u jednego gościa.
  • #4 15 May 2008 12:31
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Kup printserwer, LPT. Podłącz drukarkę do printserwera a ten do laptopa. Koszt porównywalny do przejściówki usb -> lpt, a zastosowanie bardziej uniwersalne. Poza tym do przejściówki musisz mieć sterowniki, a drukowanie sieciowe to w windowsie i innych systemach standard.
  • #5 16 May 2008 08:33
    gabrycha
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    słuchaj kosmity - dobrze gada !!
  • #6 18 May 2008 20:50
    rywaldi
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Miałem konwerter usb-25 pin. Próba sie nie powiodła. Powodem było brak sterowników do windowsa visty. Zamówiłem w sklepie printserwer. Zobaczymy - może się uda.
  • #7 20 May 2008 20:04
    rywaldi
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Rozwiązałem problem stosując konwerter USB-MINI CNTRONICS. Dziekuję wszystkim za wypowiedzi i pomoc.
    pozdrawiam
    rywaldi
  • #8 23 Oct 2008 10:17
    szkodnik3454
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam! Również stałem się posiadaczem drukarki HP LJ 1100 i poszukuję adaptera z mini centronics na usb. Niestety na allegro nie oferują takowych przejściówek. Jedynym rozwiązaniem są 2 kable: z mini centronics na centronic a następnie z centronics na usb. Mam prośbę do rywaldi o podanie linka na przejściówkę mini centronics na usb. Pozdrawiam!
  • #9 23 Oct 2008 10:43
    gabrycha
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    osobiście kiedyś żeby to bydle uruchomić zakombinowałem i wlutowałem się z kablem LPT bezpośrednio w płytę interface (bo nie uśmiechało mi się płacić za kabelek tyle co za drukarkę dałem) - w ten sposób otrzymałem drukarkę z kablem LPT DB25 - pomijając całkowicie wtyki i gniazda mini centronics i się udało z pełnym sukcesem (ale uwaga rozkład sygnałów/pinów w mini nie odpowiada standardowi dużemu - żeby było trudniej poprzerabiać to musieli coś zakombinować) - więc tak też można - z demobilu wydłubać gniazdo centronics DUŻE i wlutować się w płytę i kupić przelotówkę usb - LPT standardową.
  • #10 18 Nov 2008 19:13
    szkodnik3454
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    No i zastosowałem szereg przejściówek o których pisałem wcześniej i niestety drukarka ani drgnie... Wszystkie sterowniki są poprawnie zainstalowane - do drukarki i do przejściówki lpt na usb. Co robić?
  • #11 09 Feb 2010 20:02
    deavt
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    gabrycha - czy możesz zamieścić opis pinów w minicentronics? Też bym zrobił coś takiego
  • #12 10 Feb 2010 07:11
    gabrycha
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    no to kolega "odkopał" temacik - no nie ma co....

prośba o opis pinów mogła by być spełniona gdybym jeszcze go posiadał, ale czas zrobił swoje i już go nie posiadam lub nie wiem gdzie się podziewa.
    Ale przecie ja go nie wymyśliłem tylko wy-Googlo-wałem w Necie, więc nie sądzę aby był to problem wielki powtórzyć takową operacje samodzielnie. Proponuję goglować za "specyfikacja Centronisc" po pierwsze i to samo ze słowem "mini" - najlepiej od razu po angielsku.
  • #13 10 Feb 2010 14:56
    deavt
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Trochę mi to zajęło ale znalazłem, może komuś się przyda:

IEEE1284-C pinout

Pin Signal Abbr. Source
    1 Busy (high) BUSY Printer
    2 Select (active high) SEL Printer
    3 Acknowledge (active low) ACK Printer
    4 Error (Fault- active low) ERROR Printer
    5 Paper Error (active high PE Printer