Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prezentacja kolumienek na przetwornikach firmy STX. STX 32.

gabiis14 16 Maj 2008 15:11 8262 26
  • Witam postanowiłem pokazać Wam moje kolumny wykonane na przetwornikach firmy STX. Chcialem miec fajne kolumny do domu i czasami na jakies imprezki. Obudowa kiedys wyczytalem na elektrodzie zeby do tych glosnikow wykonac zamknieta 57 litrow i u mnie tyle jest.

Przetworniki
    2xGDN-32-150-8-SC
    2xGDWT-10-200-8-PB
    2xZwrotnica 2D-12 stx

WRAŻENIA
    Mimo malej mocy wzmacniacza bo jest nim radmor 5412. Wrażenia są jak najbardziej pozytywne, jestem bardzo zadowolony z tej konstrukcji :D
    Mam zamiar zmienic zwrotnice na 3d i dac sredniotonowz stx GDM-12-60-8-SC i ile moge za nie wziac bo moze bym je sprzedal. Co o tym sadzicie:?:

A tu jeszcze kilka fotek.

Fajne!
  • #2 16 Maj 2008 17:27
    Kamuś
    Poziom 16  

No wykonanie bardzo ładne:) Też lubię kocyki, choć większość elektrodowiczów uważa,że kocyk tylko do samochodu, to ja i tak zawsze do domu obijam wykładziną:) STX... Powiem tak, moja pierwsza konstrukcja DIY to był subik na STX GDN 22-120-4 SS, od niechcenia wystawiłem go na alle... i po jednym dniu znalazł się kupujący:D Sub kosztował mnie ok.90zł, a sprzedałem go za 150zł. Po tym postanowiłem kupić większego brata, a mianowicie STX GDN 27-150-4 SS. Pograł trochę i tez poszedł na alle..., za 190zł. Było mnie już stać na TONSILa 30/120/1 :) Gdy skończyłem suba na tym Tonsilu oniemiałem... O niebo lepiej od STXa :) Więc jeśli tylko chcesz kolego sprzedać swoje dzieło, to tylko podlicz koszty, dodaj do tego wg uznania ile chcesz(tylko bez przesady:D ). i śmiało sprzedawaj:D Za zarobionie pieniądze kup np. Tonsile i będziesz naprawdę zadowolony :D Do STXów nic nie mam, są dobre na początek, ale po jakimś czasie się nudzą... A moja ocena Twojej konstrukcji to ok. 8/10 :) Za brak średnich...

• #3 16 Maj 2008 17:40
    Kamil Urbanowicz
    Poziom 16  

Zwrotnica ma bardzo wysokie cięcie, na 3800 Hz. Głosnik niskotonowy kończy się już w okolicach 2 kHz (pod kątem jest jeszcze gorzej), więc wnioskuję, że masz dziurę w paśmie. Proponuję przerobić zwrotnicę na cięcie w okolicy 1,5-2 kHz. Wysokotonowy to spokojnie pociągnie i zlikwidujesz częściowo dziurę w paśmie.
    Druga sprawa to brak osłony na głośnik niskotonowy. Na imprezach sie przyda, bo nigdy nie wiadomo czy ktoś/coś nie wyląduje na kolumnie.
    Pytanko:nie myślałeś nad GDWT-18-200-8-PB? Ta tubka wyglądałaby trochę bardziej estradowo :P Miałbyś lepsze pokrycie dźwiękiem w poziomie.
    I jeszcze jedno pytanie. Jak z basem w twojej konstrukcji?

• #4 16 Maj 2008 18:46
    daro9925
    Poziom 13  

Witam
    Nie no konstrukcja zajefana. Wykonanie super. Ech żeby tak wszystkie konstrukcje na elektrodzie były tak starannie wykonane. Przydała by się jakaś osłonka na głośnik. Głosnika STX jeszcze nigdy w życiu nie słuchałem więc nie wiem jak gra. Ja wole Tonsile. Co to za TV na 3 zdjęciu ??
    pozdrawiam

• #5 16 Maj 2008 18:58
    gabiis14
    Poziom 15  

Dziekuje za pozytywne opinie.
    Myslalem nad GDWT-18-200-8-PB? Ale ten co mam bardziej mi sie podobał.
    Bas jest bardzo przyjemny jak podlaczalem pod mocniejszy wzmacniacz to szklanki sie telepely ze hej!!! Basu mi nie brakuje.
    Na fotce 3 jest jakis stary telewizor neptun.

• #6 16 Maj 2008 21:32
    inkognito09
    Poziom 29  

Wykonanie bardzo ładne - i to by było na tyle pochwał. 32-150 w 2 drożnej konstrukcji to chyba żart, tak niskie cięcie syka, nawet dobrego, jest ryzykowne. 2 drożne konstrukcje sprawdzają się jeszcze przy głośnikach 20cm, niektórych oczywiście. U większych jest zwykle dziura. Trzeba stosować zwrotnice o ostrym ścięciu jeśli już. Ponadto ogromna przewaga efektywności wysokotonowca nad basem - czy jest użyty stosowny tłumik? Z przetwornikiem nie miałem do czynienia, więc ciężko mi "na oko" stwierdzić czy buda jest prawidłowa, ale mam nadzieję że była choćby w minimalnym stopniu symulowana/liczona choćby jakimś kalkulatorem online?

• #7 16 Maj 2008 22:35
    gabiis14
    Poziom 15  

Do inkognito09 Jeśli chodzi o tłumik na wysokotowy to nie ma go.
    A co myslicie o zwrotnicy trójdrożnej i wstawieniu
    głosnika średniotonowego?
    Obudowa była liczona ale nie ma tego litrazu bo na forum wyczytałem ze obudowa okolo60 litrów wystarczy.

• #8 16 Maj 2008 22:52
    melisław
    Poziom 24  

Jakoś dużo tak na oko... Konstrukcja nie przemyślana niestety... Brakuje ci czegoś do przetwarzania średnich tonów (jakże istotnych gdyż jest to pasmo ludzkiej mowy) IMO jedyne wyjścia to zrobienie czegoś na niskośrednim+ jakiś driver... Wystrzegaj się typowych niskotonówek bo takie od biedy tylko w trzy drogi (które tobie odradzam bo to nie wcale taka kaszka z mlekiem, najpierw zrób dobre 2-way..) A to opchnąć takiemu samemu laikowi jak ten co to robił (taka szara rzeczywistość, bez urazy...) Czyli teraz ta tubka jest podłączona po prostu prosto pod wzmacniacz i niski też? No wiedz że się tak nie robi... Po pierwsze wysoki ciągnie całym pasmem co jest dla niego niebezpieczne... Troche mocniajszy sygnał i ujarasz... Co najmniej strzel mu w szereg z sygnałem kondensator 4.7uF (obojętnie jaki byle foliowy np. MKP, broń boże elektrolita) i jakiś rezystor 10W ok. 7-8ohm...

• #9 16 Maj 2008 22:55
    gabiis14
    Poziom 15  

Do kolegi melisław przeciez jest wyrzej napisane ze jest zwrotnica 2d STXa

• #10 16 Maj 2008 23:29
    melisław
    Poziom 24  

W takim razie wybacz :D musiałem nie doczytać... Ale to nadal masz dziurę...

• #11 17 Maj 2008 11:43
    Skipior
    Poziom 20  

Jak obiłeś te kolumny?? Chodzi mi dokładnie o to jak zamocowałeś front, od razu oklejony, czy złożoną kolumnę oklejałeś... Jaka kolejność? Proszę o pomoc :)

• #12 17 Maj 2008 14:31
    gabiis14
    Poziom 15  

Do Skipior: Najpierw obtoczyłem kocem boki z górą i dołem rogi pozacinałem i wmontowałem przod juz obklejony a puźniej tył.

• #13 18 Maj 2008 02:23
    Skipior
    Poziom 20  

I ten przodzik to na klej czy jak?? Czy przy montowaniu frontu nie ubrudzi sie klejem przestrzeń przed frontem? To cofnięcie o ok. 1-2cm??

• #14 18 Maj 2008 20:21
    gabiis14
    Poziom 15  

przodnia plyta cofnieta jest o 2cm i klejona vikolem ale najpierw musi dobrze wyschnac a rogi zostaja na koniec po umocowaniu srub

• #15 11 Cze 2008 23:30
    zapek42
    Poziom 27  

No ładne, ładne, mogłeś zaaplikowac jakiś głośnik średniotonowy .
    Dziura w paśmie jest na pewno tak, czy siak ...
    Ogólnie podoba mi się ta konstrukcja ;-) .
    8/10 Pozdrawiam .

• #16 12 Cze 2008 13:04
    auroxik
    Poziom 26  

daje 6/10 :)

A czemu brak średnitonowego głośnika. Powiedzmy ze dalo by sie to zniwelowac stosujac inna zwrotnice o innym zboczu i cieciu ale tak nie jest. Bass nie bedzie grał do tych 3800 duza dziura w paśmie.

Kocyk moze byc chodz dom to jednak fornir a nie kocyk i raczki transportowe

• #17 13 Cze 2008 17:50
    Skipior
    Poziom 20  

Ładne wykonanie, nie ma co od razu kolegi tak opieprzać, bo zaznaczył, że w planach ma dodanie GDM i zwrotnicy 3d... Ale co do zwrotnicy... Aby z tych głośników coś wyciągnąć to zgłoś się do Adama Z. ( allegro - nick: "--killer--" ). Śmiało mogę powiedzieć, że to taki nadworny polski majster od zwrotnic ( ze względu na to iż zna go wiele DIY'owców hehe ;p ). Polecam tego człowieka, raz u niego kupiłem, teraz jestem stałym klientem, miesięcznie potrafię zakupić u niego kilka przedmiotów i zawsze jestem MAKSYMALNIE zadowolony!

Jeżeli dodasz tego GDM'a i zrobisz jakieś zwrotki to będzie całkiem całkiem, ale powiem tak - miałem do czynienia z tym głośnikiem. Jest to muuulasta krowa... Dopiero 2 w obudowie ciśnieniowej ( 2 głośniki w jednej paczce, zero przegród, połączone równolegle ) potrafiły zaszaleć... Naprawdę przerosły wtedy moje najśmielsze oczekiwania...

• #18 13 Cze 2008 17:55
    auroxik
    Poziom 26  

Chciałbym dodać żę nie jest to to samo co wersja z dodanym magnesem jaka miałeś ty:)

Jest mniej mulaty i idzie wiecej w gore co nie zmienia faktu ze jest straszna dziura jak narazie

• #19 13 Cze 2008 22:30
    Skipior
    Poziom 20  

Hehehe :D Mojej wersji lepiej nie komentować ! :P To był wynalazek okrutny ;p Ale tego średniaczka kolega może dodać no i będą tanio w miarę kolumieny ;)

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Gabiis, czy możesz mi powiedzieć jak ten GDWT 10-200 się sprawuje? Ja używam 18-200 i powiem szczerze, że jest naprawdę świetny jak za tą cenę... 28zł i jest nieźle... co prawda na audiofilskie ucho ( oceniając audio nie domowe, ale amatorsko estradowe... jeszcze czegoś mu brak... Ale jest naprawdę dobrze, 28zł i coś takiego... super! ). Proszę o jakąś ocenę ;)

Jeszcze jedna wielka prośba! Widzę obok alfredy! Słuchaj... Proszę o porównanie STX vs. Alfred. Będę niezmiernie wdzięczny :)

• #20 15 Cze 2008 14:43
    gabiis14
    Poziom 15  

GDWT 10-200 sprawuje się świetnie ładnie syczy. Moim zdaniem nadaje się na estrade. A ALPHARD LW1200 nie kra gorzej niż STX32 ale stx schodzi niżej. Ale polecam Alpharda seri LW i YAKUZA

• #21 16 Cze 2008 16:56
    auroxik
    Poziom 26  

Takto zrobiles kawalek dobrej robotki;) tylko szoda ze odrazu nie przemyslanej bo mogles 3d zwrotke kupic i jakiegos stx sredniego nawet gralo by duzo lepiej. Jesli ma byc do domu to sredni tonsila jakas 12cm albo 10. Jesli chcesz na jkakies imprezki to wez sobie Alpharda Haniballa 6"

• #22 13 Sty 2009 20:04
    gabiis14
    Poziom 15  

Zmienione na 3d zwrotnica tez 3d

sory za słabą jakość nokia3110

• #23 13 Sty 2009 21:18
    Skipior
    Poziom 20  

No fajnie, daj maskownicę, będzie jeszcze lepiej ;)

No i co to za średniak? Jak teraz gra??

• #24 14 Sty 2009 12:41
    gabiis14
    Poziom 15  

Średniak stx juz go nie produkuja. Kupiłem go jeszcze na wakacjach jest to jakis stx14-100-8sc chyba. Gra teraz o niebo lepiej opłacało sie robić tą zmianę wyskoki tak nie piszczy i słychać sredni.

• #25 13 Sty 2010 17:07
    gabiis14
    Poziom 15  

Dla odświeżenia tematu fotki lepszej jakości.
    Prezentacja kolumienek na przetwornikach firmy STX. STX 32. Prezentacja kolumienek na przetwornikach firmy STX. STX 32.

• #26 03 Lut 2010 02:25
    Mitur23
    Poziom 23  

Grałeś już tym jakies ''imprezki'' ?

• #27 08 Lut 2010 17:24
    gabiis14
    Poziom 15  

Grałem cała noc na sali 40/50m2 i było naprade głosno i bas jak na taki budżet też zaspokajał każdego

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme