Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Baterie kondensatorów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Baterie kondensatorów
Autor
Wiadomość
pio_ta
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 16 Maj 2008 23:18   

Baterie kondensatorów

Witam
Znajomy poprosił mnie abym założył mu baterie kondensatorów ale za bardzo nie wiem jak to się robi, zakładałem już baterie kondensatorów tylko że w stacjach transformatorowych 15/0.4KV ale nigdy u prywatnych odbiorców, moze ktos z was powie mi jak to zrobic, chodzi mi głównie o to jak powinienem dobrać baterie i gdzie je zamówic i gdzie je podłączyc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Maj 2008 23:18   

Powrót do góry

11111olo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: z opolskiego ;)

Post#2 17 Maj 2008 06:14   

Re: Baterie kondensatorów

BATERIA KONDENSATORÓW to takie określenie. Chodzi o kilka(dziesiąt) równolegle połączonych elektrolitów które dają wypadkową pojemność na poziomie nawet faradów.

Baterie kondensatorów
Powrót do góry

kruklife
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: radomsko

Post#3 17 Maj 2008 08:48   

koledze pewnie chodzi o baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2008 08:48   

Powrót do góry

Tuning Marek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: kalisz

Post#4 17 Maj 2008 08:50   

ja mysle , że chodzi tu o baterie kondensatorów ale do poprawy cosΦ ale co ten prywatny klient ma jakieś maszyny bo jesli nie to zbedne wyrzucenie kasy ?????
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2008 08:50   

Powrót do góry

janhen
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 17 Maj 2008 12:00   

Witam
Kol.11111olo .Elektrolity i pojemności rzędu faradów to nie ten temat.To nie prad stały i nie urządzenie foniczne.
Tutaj chodzi o kompensację mocy biernej w zakładzie produkcyjnym aby uniknąc opłat naliczanych przez energetykę za pobór mocy biernej z sieci elektroenergetycznej nn.
Aby obliczyć potrzebną moc baterii kondensatorów najlepiej jest wykorzystać do tego ksero faktur za energię elektryczną za okres przynajmniej 1 roku.
Największe miesięczne zużycie energii biernej należy podzielić przez zużycie energii czynnej aby otrzymać średni tg fi.Na fakturze jest moc też moc pobrana.
Wzory i sposób obliczenia jest podany w www.elektroinstalacje.info/readarticle.php?article_id=15 . Na wyszukiwarce "google" wpisz "kompensacja mocy biernej" a znajdziesz tam dużo linków na ten temat kompensacji mocy biernej i producentów baterii kondensatorów.
Bardzo ważne jest aby ustalić w jakim trybie ma pracować bateria by kompensacja była najbardziej skuteczne.Jakie jest zmierzone napięcie,natężenie pobieranego prądu,równomierność obciążenia faz i ewentualna zawartość harmonicznych w instalacji elektrycznej spowodowane przez(falowniki,prostowniki,zasilacze impulsowe itd).
Ja instalowałem baterie,regulatory i kondensatory z firmy Tweelve.
Zanim podejmiesz się wykonania tej pracy ,zapoznaj sie dobrze z tym zagadnieniem by nie popełnić błędu.Pozdrawiam
Powrót do góry

pio_ta
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 18 Maj 2008 21:08   

Witam
oczywiście chodzi o kompensację mocy biernej w zakładzie produkcyjnym
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Maj 2008 21:08   

Powrót do góry

EAndrzej
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 20 Maj 2008 23:32   

Witam.
Tak trzeba dobrze przeanalizować zagadnienie. Dobrze, – choć to tylko bardzo wstępnie – opisał to kol. Jansen. Zagadnienie niestety wymaga i zabrania danych wstępnych jak i właściwego projektu, ponieważ w przeciwnym wypadku można ponieść niepotrzebne koszty – nie małe-na zakup np. niewłaściwej baterii czy serownika jak i też narazić odbiorcę na zwiększone opłaty za przekompensowanie sieci lub zniszczenie urządzeń zasilanych w zakładzie.
Powrót do góry

janhen
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 21 Maj 2008 09:50   

Witam
Tak, opisałem to świadomie tylko wstępnie bo temat kompensacji jest bardzo obszerny i złożony a na forum brak na to miejsca.Dlatego podałem gdzie szukać dalszych informacji ,bo po co powtarzać to co zostało już opisane i dostępne bez problemu.Jeżeli autor tematu będzie chciał się zająć tym tematem zawsze może zwrócić się o pomoc. Dodam że we wzorze z podanego linku do obliczeń przyjęto tangens fi 0,2 a najczęściej ZE wymagają 0,4. Trzeba ten tg fi zawsze sprawdzić przed wykonaniem obliczeń. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Baterie kondensatorów
Strona 1 z 1