Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Baterie kondensatorów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Baterie kondensatorów
Autor
Wiadomość
pio_ta
Poziom 13
Poziom 13

Post#1 Post autora tematu 16 Maj 2008 23:18   

Baterie kondensatorów

Witam
Znajomy poprosił mnie abym założył mu baterie kondensatorów ale za bardzo nie wiem jak to się robi, zakładałem już baterie kondensatorów tylko że w stacjach transformatorowych 15/0.4KV ale nigdy u prywatnych odbiorców, moze ktos z was powie mi jak to zrobic, chodzi mi głównie o to jak powinienem dobrać baterie i gdzie je zamówic i gdzie je podłączyc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 16 Maj 2008 23:18   

Powrót do góry

11111olo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: z opolskiego ;)

Post#2 17 Maj 2008 06:14   

Re: Baterie kondensatorów

BATERIA KONDENSATORÓW to takie określenie. Chodzi o kilka(dziesiąt) równolegle połączonych elektrolitów które dają wypadkową pojemność na poziomie nawet faradów.

Baterie kondensatorów
Powrót do góry

kruklife
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: radomsko

Post#3 17 Maj 2008 08:48   

koledze pewnie chodzi o baterie kondensatorów do kompensacji mocy biernej
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Maj 2008 08:48   

Powrót do góry

Tuning Marek
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: kalisz

Post#4 17 Maj 2008 08:50   

ja mysle , że chodzi tu o baterie kondensatorów ale do poprawy cosΦ ale co ten prywatny klient ma jakieś maszyny bo jesli nie to zbedne wyrzucenie kasy ?????
Powrót do góry

janhen
Poziom 18
Poziom 18

Post#5 17 Maj 2008 12:00   

Witam
Kol.11111olo .Elektrolity i pojemności rzędu faradów to nie ten temat.To nie prad stały i nie urządzenie foniczne.
Tutaj chodzi o kompensację mocy biernej w zakładzie produkcyjnym aby uniknąc opłat naliczanych przez energetykę za pobór mocy biernej z sieci elektroenergetycznej nn.
Aby obliczyć potrzebną moc baterii kondensatorów najlepiej jest wykorzystać do tego ksero faktur za energię elektryczną za okres przynajmniej 1 roku.
Największe miesięczne zużycie energii biernej należy podzielić przez zużycie energii czynnej aby otrzymać średni tg fi.Na fakturze jest moc też moc pobrana.
Wzory i sposób obliczenia jest podany w www.elektroinstalacje.info/readarticle.php?article_id=15 . Na wyszukiwarce "google" wpisz "kompensacja mocy biernej" a znajdziesz tam dużo linków na ten temat kompensacji mocy biernej i producentów baterii kondensatorów.
Bardzo ważne jest aby ustalić w jakim trybie ma pracować bateria by kompensacja była najbardziej skuteczne.Jakie jest zmierzone napięcie,natężenie pobieranego prądu,równomierność obciążenia faz i ewentualna zawartość harmonicznych w instalacji elektrycznej spowodowane przez(falowniki,prostowniki,zasilacze impulsowe itd).
Ja instalowałem baterie,regulatory i kondensatory z firmy Tweelve.
Zanim podejmiesz się wykonania tej pracy ,zapoznaj sie dobrze z tym zagadnieniem by nie popełnić błędu.Pozdrawiam
Powrót do góry

pio_ta
Poziom 13
Poziom 13

Post#6 Post autora tematu 18 Maj 2008 21:08   

Witam
oczywiście chodzi o kompensację mocy biernej w zakładzie produkcyjnym
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Maj 2008 21:08   

Powrót do góry

EAndrzej
Poziom 18
Poziom 18

Post#7 20 Maj 2008 23:32   

Witam.
Tak trzeba dobrze przeanalizować zagadnienie. Dobrze, – choć to tylko bardzo wstępnie – opisał to kol. Jansen. Zagadnienie niestety wymaga i zabrania danych wstępnych jak i właściwego projektu, ponieważ w przeciwnym wypadku można ponieść niepotrzebne koszty – nie małe-na zakup np. niewłaściwej baterii czy serownika jak i też narazić odbiorcę na zwiększone opłaty za przekompensowanie sieci lub zniszczenie urządzeń zasilanych w zakładzie.
Powrót do góry

janhen
Poziom 18
Poziom 18

Post#8 21 Maj 2008 09:50   

Witam
Tak, opisałem to świadomie tylko wstępnie bo temat kompensacji jest bardzo obszerny i złożony a na forum brak na to miejsca.Dlatego podałem gdzie szukać dalszych informacji ,bo po co powtarzać to co zostało już opisane i dostępne bez problemu.Jeżeli autor tematu będzie chciał się zająć tym tematem zawsze może zwrócić się o pomoc. Dodam że we wzorze z podanego linku do obliczeń przyjęto tangens fi 0,2 a najczęściej ZE wymagają 0,4. Trzeba ten tg fi zawsze sprawdzić przed wykonaniem obliczeń. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Baterie kondensatorów
Strona 1 z 1