X

ardo young maria 404 urwany waleczek od bebna

19 May 2008 13:20 BEbebalsam
  • #1 19 May 2008 13:20
    bebalsam
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    :?:
    witam !!!
    jestem posiadaczem pralki ardo young maria 404
    od jakiegos czasu mam z nia problem podczas prania wszystko dziala prawidlowo procz tego ze bemben wogole sie nie kreci :)
    postanowilem ja rozkrecic :
    silnik dziala prawidlowo pasek i kolo napedowe sa cale, ale gdy zdjalem to kolo i dostalem sie do walka i lozyska ktore zdjalem z tego walka okazalo sie ze od walka do bebna odchodzi jakas gomowa czesc i przez to beben sie nie kreci, gdy docisnalem do do bebna i zaczalem krecic beben sie obracal a cala ta czesc chodzi luzno
    mam pytanie zna ktos sposob zeby to jakos spowrotem przymocowac do bebna
  • #2 19 May 2008 16:41
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    ta gumowa część to prawdopodobnie zimmering czyli uszczelniacz wałka bębna, czy łożyska są zniszczone?
  • #3 19 May 2008 20:09
    bebalsam
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    nie lozyska sa cale rusza sie tylko ta gumowa czesc ktora odeszla od bebna i dlatego on sie nie kreci podczas pracy pralki ( z drugiej strony pralki jest wszystko OK)
    wiesz moze czy da sie to naprawic ?? i jak to naprawic?? i czy jestem w stanie zrobic to sam ?? czy musi robic to jakis specjalista
  • #4 20 May 2008 15:24
    kronder
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Ten ułożyskowany wałek jest przynitowany do bębna pralki. Często to pęka. Można naprawić - musisz kupić nowy krzyżak strony czynnej i śruby nierdzewne krzyżaka. Koniecznie też uszczelkę łożyska. Razem około 40 zł. Najpierw sprawdz, czy w bębnie nie wyrwało dziur i czy łożyska chodzą bez oporów.
  • #5 20 May 2008 16:24
    schnauzerman
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    myślę że nie obejdzie się bez wymiany bębna i ułożyskowania strony czynnej
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products