Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nagłośnienie sali gimnastycznej w szkole

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Nagłośnienie Estrada -> Nagłośnienie sali gimnastycznej w szkole
Autor
Wiadomość
pompak
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Pińczów

Post#31 Post autora tematu 13 Cze 2008 21:52   

Re: Nagłośnienie sali gimnastycznej w szkole

Szczerze limitera wogóle nie ruszłałem Razz był ustwiony raczej dobrze bo jak migał to już się paliły na ADS ie czerwone diody.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Cze 2008 21:52   

Powrót do góry

psklipsko
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lipsko

Post#32 01 Maj 2009 19:47   

Witam mam identyczny problem jak pompak Smile tylko, że moja szkoła jest troche lepiej wyposarzona Very Happy
otóż na apele posiadam:
12 kanałowy mikser Soundcraft EFX
Mikrofony bezprzewodowe AMC iLive
Kolumny Szerokopasmowe Bose L1™ model I 500W
Dwa subwoofery firmy bose 250W
Screens:
Mikser:
Mikrofony:
Kolumny i Subwoofery:
Ustawienie apelowe na hali.
Kiedys byly na apele 4 kolumny LDM 215W i bylo potworne echo. teraz po zakupie nowych jest lepiej ale tez nie jest za dobrze. czy to ustawienie jest dobre czy mogl bym cos zmienic aby bylo lepiej?
Powrót do góry

filioman
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: wawa

Post#33 03 Maj 2009 13:05   

Możesz jedną paczkę postawić w połowie sali i zagrać ciszej... Ale możesz mieć problem z opóźnieniem jak zagrasz za głośno...
Mając dwa głośniki to nie nakombinujesz za wiele...
Powrót do góry

pompak
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Pińczów

Post#34 Post autora tematu 03 Maj 2009 22:06   

Ja tez tak zawsze na apelach ustawiam i nie mam problemów aż tak z echem. Wiadomo sala gimnastyczna ma specyficzną akustykę.
Powrót do góry

Marcin Grabarz
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Jasieniec k. Starachowic

Post#35 05 Maj 2009 03:13   

Ja, dawniej jak kilka razy nagłaśniałem w szkole apele miałem 2 paczki po bokach sceny tak jak narysowałeś. Moje stanowisko było przed scena (co Tobie też szczerze polecam) i za mną była trzecia paczka. W szczegóły nie będe się wdawał. Wiem że to było nie zgodne ze "sztuką", z resztą to wogóle był poligon....ale powiem ze dało rade...Poprawiła się zrozumiałość, co z resztą wiele osób mi mówiło później....
Z tym że paczki przy scenie grały ciszej, dla "vip-ów" Smile a ta za mna głośniej.
Powrót do góry

_eddie_
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Pszczyna

Post#36 05 Maj 2009 13:21   

Bo na takiej sali najlepiej z 4ry lub więcej mądrze rozłożonyh paczek. Im więcej źródeł dźwięku tym mniejszy pogłos. Ale to do słowa mówionego owszem ale gorzej z muzyką. Często kotary na ścianach kumatych technicznych w szkołach załatwiają sprawę.
Powrót do góry

psklipsko
Poziom 2
Poziom 2

Post#37 05 Maj 2009 14:19   

filioman napisał:

Mając dwa głośniki to nie nakombinujesz za wiele...

Wystawianie tylko tych dwoch nowych kolumn doradzil akustyk
pompak napisał:
nie mam problemów aż tak z echem
przed remontem tez nie mialem problemow. Byla inna kotara i na suficie byl jakis dzwiekochlonny material. Kotara zmieniona na suficie zostala sama blacha i belki stalowe.
Marcin Grabarz napisał:
Moje stanowisko było przed scena (co Tobie też szczerze polecam)
Stoi przed tylko ze troche z boku
_eddie_ napisał:
Bo na takiej sali najlepiej z 4ry lub więcej mądrze rozłożonyh paczek. Im więcej źródeł dźwięku tym mniejszy pogłos. Ale to do słowa mówionego owszem ale gorzej z muzyką.

Po przestawianiu dlaczaniu paczek itp. akustyk uznal ze najlepiej bedzie zakupic to co obecnie posiadam. sproboje jeszcze z tymi nowymi i z tymi LDM'ami zobaczymy co z tego wyjdzie Smile
Powrót do góry

miszkoo
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Myślenice k. Krakowa

Post#38 05 Maj 2009 15:33   

To ktoś Ci niezłe ząg z robił z tym zdjęciem tych materiałów dźwiękochłonnych, tylko mu zostało podziękować.

Jak te paczki grają miałem kiedyś tego jechać posłuchać ale jakoś nie wyszło. Może jeszcze stoją na sklepie wiec posłucham, w najbliższym czasie.
Powrót do góry

psklipsko
Poziom 2
Poziom 2

Post#39 05 Maj 2009 20:03   

no nie ma co duzo mowic bo graja swietnie. jakosc dzwieku bez zarzutow na dworze slyszalnosc dobra z ponad 300-400 m.

a co to tych materiałów to bylo zrobione zeby hala wygladala estetycznie a nikt sie nie spodziewal ze beda takie skutki.
Powrót do góry

Usunięty

Post#40 17 Sty 2010 08:46   

Teraz mam nadzieję , że i mi pomożecie.
Ja w pewnym sensie też nagłaśniam takie akademie i przedstawienia różnego typu.

Powermikser to jakiś Gran 2x500W
Kolumny to 2xGran 450W 3drożne coś na styl LDMów
Mikrofony to 4xbezprzewodowe AZUSA LS-8888

ustawienie mniej więcej takie:
jest to mała sala ale trudna do nagłośnienia , cieżko ustawić kolumny żeby to dobrze grało.

Często ustawiają kolumny przed sceną ale wtedy ja nie słyszę poziomu głośności mówiącego lub podkładu (a często takie są). I gdy dzieci latają po scenie z włączonym mikrofonem często są sprzęgania itp. Czasami prawa kolumna idzie przede mnie a druga (lewa) trochę w tył.
Ja zawsze ustawiam kolumny obok siebie lub ciut za sobą żebym słyszał co się dzieje.
Tutaj wczesniej widziałem post kolegi żeby ustawiać kolumny przed mówiącymi - możecie mi podpowiedzieć czy tak jak jest jest dobrze?
Powrót do góry

DjMapet
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Siemianowice

Post#41 17 Sty 2010 09:08   

Jest niedobrze.
Kolumny powinny stać przed sceną a konsola najlepiej przy przeciwległej ścianie, jednak bez pyty jest to raczej niemożliwe. Postaw konsolę w takim miejscu, abyś miał jakąś możliwość odsłuchu frontu. No i przydały by się odsłuchy dla "artystów" Smile

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Usunięty

Post#42 17 Sty 2010 12:53   

Właśnie o to chodzi, że szkoła w której gram jest trochę nie uchylna na wydatki - tym bardziej na sprzęt. Wezmę swoje odsłuchy zobaczę jak to będzie grać.

Tylko konsole muszę ustawić właśnie tam gdzie jest teraz obecnie a kolumny jak ustawię przed sceną/artystami w ogóle nie będę mieć odsłuchu ;/ w dodatku mogą być sprzęgania.

A możecie to jakoś rozrysować jak to ma być? Konsola ma być na drugim końcu sali ?
Powrót do góry

Usunięty

Post#43 17 Sty 2010 20:08   

Dodam że naturalnie kolumny stoją na statywach. I nie mam pojęcia gdzie je mam ustawić żeby nie było sprzęgań i żebym miał dobry odsłuch.

Publiczność jest na 3/4 długości sali a więc nie ma dużej odległości od sceny do publiczności żeby rozłożyć kolumny.

A jak dam kolumny przed sceną to "artyści" nie będą słyszeć podkładu nawet teraz narzekają, że nie słyszą jak kolumny są za nimi.

p.s. w tych kolumnach spalone są tweetery już od miesiąca upominam się żeby wymienili ale nie zwracają na to uwagi.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 17 Sty 2010 20:08   

Powrót do góry

DjMapet
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Siemianowice

Post#44 18 Sty 2010 23:01   

W tweeterach przydalo by się wymienić cewki. Koszt - kilka, kilkanaście zł. Chyba że to jakieś no-name to będzie problem.
Jeśli kolumny są na statywach, to nie wyżej niż głowy słuchaczy a fronty najlepiej skierowane kilka stopni w dół. Powinny stać przed sceną, a jeśli na scenie to przy przedniej krawędzi.
Jak już napisałem, daj przynajmniej jeden odsłuch na środek sceny.
Konsolę możesz ustawić tez na środku sali, jeśli nie jest całkowicie wypełniona publicznością. Jednak potrzebna będzie pyta lub długie przewody sygnałowe. Jeśli nie dysponujesz długimi przewodami, to ustaw stół w takim miejscu, abyś cokolwiek słyszał z frontu, np na środku tuz przed sceną, albo z boku pod ścianą ale przed kolumną a nie za.
Postaraj się dobrze nagłośnić "artystów" a po sztuce pogadaj z nimi, aby wywarli presję Smile na dyrekcję w sprawie modernizacji/zakupu sprzętu.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Usunięty

Post#45 19 Sty 2010 10:44   

Heh...dyrekcja to moi znajomi , gdy ja mam wolną chwilkę idę nagłaśniać do tej właśnie do szkoły, bo już było kilku/kilku dziesięciu chętnych którzy nie spełnili swojej roli - musieli wziąć kogoś z poza szkoły.

Kolumny są na gwarancji mówiłem już kilka razy co z kolumnami ale nie dostałem odpowiedzi.

Sala jest całkowicie wypełniona więc na środku nie ma miejsca ... z boku może by się coś znalazło.

Scena jest mała i gdy artyści wychodzą za/równo z kolumnami często są sprzęgania.

Na odsłuchy to pewnie będzie ciężko kase wyciągnąć a z tym przestawieniem i odsłuchem to jest na prawdę ciężko.

ja raczej musze miec konsole z tyłu zawsze obok mnie jest pani która prowadzi tą całą szopkę i mówi mi co trzeba puszczać...inaczej nie da rady.

A nie da rady zrobić jakąś małą kolumnę aktywną i z niej zrobić odsluch dla mnie? gdzieś tak widziałem:D

ew. zrobię z własnej kieszeni odsluchy wtedy pokazę dyrekcji jak to hula moze ich namówię na coś takiego , bo oni raczej nie są uchylni na wydawanie pieniędzy - myślą że ich sprzęt jest idealny Smile
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2010 10:44   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Technika Sceniczna i Studyjna -> Nagłośnienie Estrada -> Nagłośnienie sali gimnastycznej w szkole
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  12