Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Problem z google, czy to wirus?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem z google, czy to wirus?
Autor
Wiadomość
MAJSTER XXL
Poziom 22
Poziom 22

Post#1 Post autora tematu 22 Maj 2008 11:27   

Zamieszczam zrzut ekranu. Cokolwiek wpiszę do wyszukiwarki google, to zawsze wyskakuje takie okno jak na zdjęciu. Czy to jakieś robactwo się zalęgło? Ta sytuacja jest od dzisiaj. Log z hijackthisa sprawdzony na stronie hijackthis.de i jest czysty.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2008 11:27   

Powrót do góry

Alana
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Gdańsk

Post#2 22 Maj 2008 11:40   

Re: Problem z google, czy to wirus?

Jezeli jestes w sieci LAN to prawdopodobnie twoje IP wyjsciowe dostalo bana na goglach za wirusy u jednego z uzytkownikow - popytaj po kolegach czy maja to samo i idzcie razem do admina sieci.
Jezeli jestes na laczu z wlasnym publicznym IP [neostrada, chello] to wirusa masz ty i wtedy standard: combofix, hijackthis, spybot, jakis dobry antywirus.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2008 11:40   

Powrót do góry

MAJSTER XXL
Poziom 22
Poziom 22

Post#3 Post autora tematu 22 Maj 2008 11:45   

Moje IP jest dynamiczne, mam net od operatora kablówki. Moje IP nie jest nigdzie pokazywane, tylko jest widoczne wszędzie w sieci IP dostawcy. Mam Nortona Internet Security i zawsze regularnie skanuję, nie było żadnych wirusów. Ośmielam się zauważyć, że czcionka wyszykiwarki google jest ok, a czcionka logo google w tym ostrzeżeniu jest nieco inna. Więc trzeba znaleźć wirusa.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 22 Maj 2008 11:45   

Powrót do góry

Alana
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Gdańsk

Post#4 22 Maj 2008 11:47   

NIS nie jest dobrym antywirusem...
Przelec system programami ktore podalam.
Powrót do góry

tzok
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Bielsko-Biała / Sosnowiec

Post#5 22 Maj 2008 11:55   

Porównaj adres IP uzyskany w wyniku wydania polecenia ipconfig /all z adresem IP podanym na stronie http://www.whatismyip.com/

Jeśli są takie same wirusa szukaj u siebie, jeśli nie - ktoś z użytkowników Twojej sieci może mieć wirusa.

Moje artykuły: (Dodaj)
15 Czerwiec 2014 Windows 7 - za duże napisy w programach korzystających z fontów rastrowych
Powrót do góry

MAJSTER XXL
Poziom 22
Poziom 22

Post#6 Post autora tematu 22 Maj 2008 12:24   

Na stronie wyświetla adres taki sam jak po wydaniu polecenia ipconfig/all w wierszu Serwery DNS. Dodam, że używam w domu sieci bezprzewodowej i mam adres IP przydzielony przez router. W sieci domowej drugi komputer jest od 3 dni wyłączony i tylko chodzi laptop. Pobrałem aktualizacje Windowsa i pomogło po ponownym rozruchu. Temat można uznać za zamknięty.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Problem z google, czy to wirus?
Strona 1 z 1