X

instalacja gazowa bingo M

zibi40 23 May 2008 21:48
  • #1 23 May 2008 21:48
    zibi40
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.Mam pytanie do kolegów gazowników.Czy można odpalić silnik awaryjnie na samym gazie przy instalacji bingo M.
  • #2 23 May 2008 21:50
    triomax
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    można jeśli jest wprogramowana funkcja "ZAGROŻENIE"
  • #3 23 May 2008 21:54
    zibi40
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    a jak to można sprawdzić czy jest wprogramowana taka funkcja.
  • #4 23 May 2008 22:01
    triomax
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    wpiąć laptop

Dodano po 4 [minuty]:

a o ile dobrze pamiętam to można jeszcze tak nacisnąć gużik centralki gazowej włączyć zapłon {trzymać} poczekać do zaświecenia się zielonej lampki i zapalać
  • #5 23 May 2008 22:09
    zibi40
    Level 9  
    mam odznaczone w programie awaryjny rozruch.No właśnie o to mi chodziło jak to sprawdzić podczas rozruchu silnika.

Dodano po 5 [minuty]:

Dzięki za podpowiedz sprawdzę rano jak będe jechać do pracy.
  • #6 24 May 2008 00:10
    kukiz1986
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    mozna jeszcze inaczej, potrzebne 2 osoby, najpierw wyjac bezpiecznik od pompy paliwa zeby autko nie pracowalo na dwoch paliwach, i podac kablem plus z akku na cewke reduktora
  • #7 24 May 2008 18:09
    zibi40
    Level 9  
    Witam ponownie.Niestety nie udało mi się odpalić awaryjnie na gazie sposobem podanym przez kolege (triomax) Może to jest jakaś okrojona wersja sterownika bingo M.
  • #8 24 May 2008 19:26
    kukiz1986
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    sprobuj tak jak ci napisalem
  • #9 25 May 2008 14:50
    jsah
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    zibi40 wrote:
    Witam.Mam pytanie do kolegów gazowników.Czy można odpalić silnik awaryjnie na samym gazie przy instalacji bingo M.

Bez ingerencji w silnik krokowy nie ma takiej praktycznej możliwości. Wiem, bo sam próbowałem. Co z tego, że się poda zasilanie +12 V na elektrozawory reduktora, a nawet i na sterownik przez niebieski przewód - jeśli sterownik i tak nie otworzy silnika krokowego i gaz nie dopłynie do mieszalnika.
    Natomiast, jeśli zaingerujemy w silnik krokowy, wtedy można awaryjnie odpalić na gazie powyższym sposobem. Trzeba po prostu odłączyć wtyczkę od silnika krokowego (najlepiej przy silniku pracującym na gazie na średnich obrotach - wtedy tłoczek silnika powinien - choć nie zawsze tak jest - pozostać w takiej pozycji, w jakiej był, czyli otwartej), otworzyć silnik krokowy i przesunąć tłoczek w pozycję otwarcia, jeśli nie udało się powyższym sposobem, to ręcznie może być trudno, skręcić silnik krokowy i próbować uruchamiać silnik na odłączonej wtyczce silnika krokowego, podając zasilanie na elektrozawory reduktora (oczywiście należy przy tym wyłączyć pompę benzyny).
  Search 4 million + Products
Browse Products