Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja gazowa bingo M

zibi40 23 Maj 2008 21:48 4839 8
  • #1 23 Maj 2008 21:48
    zibi40
    Poziom 9  

Witam.Mam pytanie do kolegów gazowników.Czy można odpalić silnik awaryjnie na samym gazie przy instalacji bingo M.

• #2 23 Maj 2008 21:50
    triomax
    Poziom 13  

można jeśli jest wprogramowana funkcja "ZAGROŻENIE"

• #3 23 Maj 2008 21:54
    zibi40
    Poziom 9  

a jak to można sprawdzić czy jest wprogramowana taka funkcja.

• #4 23 Maj 2008 22:01
    triomax
    Poziom 13  

wpiąć laptop

Dodano po 4 [minuty]:

a o ile dobrze pamiętam to można jeszcze tak nacisnąć gużik centralki gazowej włączyć zapłon {trzymać} poczekać do zaświecenia się zielonej lampki i zapalać

• #5 23 Maj 2008 22:09
    zibi40
    Poziom 9  

mam odznaczone w programie awaryjny rozruch.No właśnie o to mi chodziło jak to sprawdzić podczas rozruchu silnika.

Dodano po 5 [minuty]:

Dzięki za podpowiedz sprawdzę rano jak będe jechać do pracy.

• #7 24 Maj 2008 18:09
    zibi40
    Poziom 9  

Witam ponownie.Niestety nie udało mi się odpalić awaryjnie na gazie sposobem podanym przez kolege (triomax) Może to jest jakaś okrojona wersja sterownika bingo M.

• #9 25 Maj 2008 14:50
    jsah
    Poziom 17  

zibi40 napisał:
    Witam.Mam pytanie do kolegów gazowników.Czy można odpalić silnik awaryjnie na samym gazie przy instalacji bingo M.

Bez ingerencji w silnik krokowy nie ma takiej praktycznej możliwości. Wiem, bo sam próbowałem. Co z tego, że się poda zasilanie +12 V na elektrozawory reduktora, a nawet i na sterownik przez niebieski przewód - jeśli sterownik i tak nie otworzy silnika krokowego i gaz nie dopłynie do mieszalnika.
    Natomiast, jeśli zaingerujemy w silnik krokowy, wtedy można awaryjnie odpalić na gazie powyższym sposobem. Trzeba po prostu odłączyć wtyczkę od silnika krokowego (najlepiej przy silniku pracującym na gazie na średnich obrotach - wtedy tłoczek silnika powinien - choć nie zawsze tak jest - pozostać w takiej pozycji, w jakiej był, czyli otwartej), otworzyć silnik krokowy i przesunąć tłoczek w pozycję otwarcia, jeśli nie udało się powyższym sposobem, to ręcznie może być trudno, skręcić silnik krokowy i próbować uruchamiać silnik na odłączonej wtyczce silnika krokowego, podając zasilanie na elektrozawory reduktora (oczywiście należy przy tym wyłączyć pompę benzyny).

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME