X

VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu

01 Jun 2008 17:43 KNknmp
  • #1 01 Jun 2008 17:43
    knmp
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Witam

Od kilku miesiecy mam problem z silnikiem, po jezdze gdy zwalniam wciskam sprzeg這 i zauwazam ze.... czasami auto ga郾ie, wlasnie w chwili gdy jest wcisniete sprzeg這... zauwa篡貫m, ze ma to zwi您ek z utrzymaniem obrot闚 pracy. Podczas jazdy gdy wciskam sprzeg這 cz瘰to obroty spadaj ponizej tych typowych 900/min i wtedy czuj ze silnik tak jakby za bardzo zwalnia, przydusza si i gasnie... co ciekawe na wolnych obrotach trzyma bardzo dobrze nie ma falowania, obroty s stabilne, dodatkowo gdy na luzie przygazuj i puszcze gaz, obroty powracaj spokojnie do tych 900/min.... wtedy nie zga郾ie, tylko gdy jad na jakim biegu i np dojezdzaj帷 do skrzyzowania wciskam sprzeg這... pro軸a o podpowiedz w czym upatrywa problemu.

Na marginesie, auto zapala szybko, trzyma obroty i ma moc, podczas jazdy zachowuje sie normalnie.

Dzi瘯uj

pozdr KN
  • Helpful post
    #2 01 Jun 2008 22:28
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (+1)
    Czyszczenie i adaptacja przepustnicy powinna pom鏂.
  • #3 05 Jun 2008 21:43
    knmp
    Level 26  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam

Dzi瘯i za podpowiedz, widz 瞠 temat przepustnicy pojawia si wielokrotnie...

to tak, zdj掖em pokryw filtru powietrza wraz z filtrem, wykona貫m czyszczenie ale tylko g鏎nej cz窷ci przepustnicy i kraw璠zi jej styku z korpusem.... niewielka operacja ale efek zauwa瘸lny pd razu... auto nie ga郾ie spokojnie powraca do obrot闚 biegu ja這wego ale... zauwa篡貫m ze zmieni豉 sie charakterystyka gazu... troszeczk za pozno reaguje na gaz... z pewnym opoznieniem przyspiesza.... podobnie przy zwalnianiu... gdy powoli zwalniam ujmuj帷 gazu, auto za szybko zaczyna hamowac silnikiem... na biegu ja這wym obroty stabilne nic nie faluje... pytanie... czy istnieje szansa ze przepustnica sama sie zaadaptuje... czy jednak nalezy to wykona dodatkowo...?

dzi瘯i

pozdr KN
  • #4 05 Jun 2008 22:57
    adam7009
    Level 36  
    Helpful post? (0)
    Po czyszczeniu najlepiej zrobic adaptacje jak masz mo磧iwo軼 to efekt gwarantowany.
  • #5 04 Jun 2009 21:41
    knmp
    Level 26  
    No i problem wr鏂i, niestety mam problem z adaptacj. Wyczy軼i貫m przepustnice bez jej domenta簑, zdj皻y filtr itp, wymy貫m spirytusem ca貫 otoczenie przepustnicy i j sam kraw璠zie itp... podzas czyszczenie otwiera貫m przepustnice pokrecaj帷 ko貫m spre篡ny kt鏎 naci庵a linka peda逝 gazu. I mam teraz klopot, obrotyu faluj do 2tys. zatrzymuj sie na 1,5ty.. wykona貫m adaptacj i po uruchomieniu silnika nie ma roznicy wyskakuje b豉d:

00533 - Idle Speed Regulation
    09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Wydaje mi si ze za du穎 powietrza dostane si przez przepustnice, gdy zakryje sie wlot obroty normalniej. Zauwa篡貫m, 瞠 gdy na wy豉czonym silniku tak jakby domknie si przepustnic tak, 瞠 p造tka jest pod katem prostym do gardzieli to po uruchomieniu silnika jest super obroty 850 i trzymaja sie ok, niestety po ruszeniu i przejechaniu problem wraca.

Czy Przepustnica domy郵nie powinna by max zamknieta czy powinna byc lekko pochylona?
  • #6 12 Mar 2010 00:01
    markom13
    Level 10  
    Helpful post? (+1)
    Od鈍ie瞠 temat.Czy ktos moze dokonczy ten watek ? mam to samo ,czysci貫m tak samo i mam ten sam problem co knmp. A moze kolega juz sie upora z tym problemem ?
  • #7 22 Sep 2010 08:37
    jarekidamian
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    mia貫m podobny problem tylko spraiem wyczysci貫m przepustnice a teraz mam 2,2 tys obroty i nie moge zrobic adaptacji bo softa mam do bani jak ktos ma c鏀 takiego to poprosze z g鏎y dzieki ciesielskidamian(malpa)hotmail.com
  • #8 24 Sep 2010 04:28
    jarekidamian
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    knmp a jaki rodzaj silnika masz apq
  • #9 26 Sep 2010 21:37
    knmp
    Level 26  
    silnik AEX, problem rozwi您a貫m poprzez wymian czujnika temperatury cieczy, dopiero po tym zabiegu uda這 si wykona adaptacj i wszystko si ustabilizowa這... stary temat
  Search 4 million + Products
Browse Products