Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 01 Cze 2008 17:43
    knmp
    Poziom 26  

Witam

Od kilku miesiecy mam problem z silnikiem, po jezdze gdy zwalniam wciskam sprzegło i zauwazam ze.... czasami auto gaśnie, wlasnie w chwili gdy jest wcisniete sprzegło... zauważyłem, ze ma to związek z utrzymaniem obrotów pracy. Podczas jazdy gdy wciskam sprzegło często obroty spadają ponizej tych typowych 900/min i wtedy czuję ze silnik tak jakby za bardzo zwalnia, przydusza się i gasnie... co ciekawe na wolnych obrotach trzyma bardzo dobrze nie ma falowania, obroty są stabilne, dodatkowo gdy na luzie przygazuję i puszcze gaz, obroty powracają spokojnie do tych 900/min.... wtedy nie zgaśnie, tylko gdy jadę na jakimś biegu i np dojezdzając do skrzyzowania wciskam sprzegło... prośba o podpowiedz w czym upatrywać problemu.

Na marginesie, auto zapala szybko, trzyma obroty i ma moc, podczas jazdy zachowuje sie normalnie.

Dziękuję

pozdr KN

• Pomocny post
    #2 01 Cze 2008 22:28
    adam7009
    Poziom 36  

Czyszczenie i adaptacja przepustnicy powinna pomóc.

• #3 05 Cze 2008 21:43
    knmp
    Poziom 26  

Witam

Dzięki za podpowiedz, widzę że temat przepustnicy pojawiał się wielokrotnie...

to tak, zdjąłem pokrywę filtru powietrza wraz z filtrem, wykonałem czyszczenie ale tylko górnej części przepustnicy i krawędzi jej styku z korpusem.... niewielka operacja ale efek zauważalny pd razu... auto nie gaśnie spokojnie powraca do obrotów biegu jałowego ale... zauważyłem ze zmieniła sie charakterystyka gazu... troszeczkę za pozno reaguje na gaz... z pewnym opoznieniem przyspiesza.... podobnie przy zwalnianiu... gdy powoli zwalniam ujmując gazu, auto za szybko zaczyna hamowac silnikiem... na biegu jałowym obroty stabilne nic nie faluje... pytanie... czy istnieje szansa ze przepustnica sama sie zaadaptuje... czy jednak nalezy to wykonać dodatkowo...?

dzięki

pozdr KN

• #4 05 Cze 2008 22:57
    adam7009
    Poziom 36  

Po czyszczeniu najlepiej zrobic adaptacje jak masz możliwośc to efekt gwarantowany.

• #5 04 Cze 2009 21:41
    knmp
    Poziom 26  

No i problem wrócił, niestety mam problem z adaptacją. Wyczyściłem przepustnice bez jej domentażu, zdjęty filtr itp, wymyłem spirytusem całe otoczenie przepustnicy i ją samą krawędzie itp... podzas czyszczenie otwierałem przepustnice pokrecając kołem spreżyny którą naciąga linka pedału gazu. I mam teraz klopot, obrotyu falują do 2tys. zatrzymują sie na 1,5tyś.. wykonałem adaptację i po uruchomieniu silnika nie ma roznicy wyskakuje bład:

00533 - Idle Speed Regulation
    09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Wydaje mi się ze za dużo powietrza dostane się przez przepustnice, gdy zakryje sie wlot obroty normalnieją. Zauważyłem, że gdy na wyłaczonym silniku tak jakby domknie się przepustnicę tak, że płytka jest pod katem prostym do gardzieli to po uruchomieniu silnika jest super obroty 850 i trzymaja sie ok, niestety po ruszeniu i przejechaniu problem wraca.

Czy Przepustnica domyślnie powinna być max zamknieta czy powinna byc lekko pochylona?

• #6 12 Mar 2010 00:01
    markom13
    Poziom 10  

Odświeże temat.Czy ktos moze dokonczyć ten watek ? mam to samo ,czysciłem tak samo i mam ten sam problem co knmp. A moze kolega juz sie uporał z tym problemem ?

• #7 22 Wrz 2010 08:37
    jarekidamian
    Poziom 8  

miałem podobny problem tylko spraiem wyczysciłem przepustnice a teraz mam 2,2 tys obroty i nie moge zrobic adaptacji bo softa mam do bani jak ktos ma cós takiego to poprosze z góry dzieki ciesielskidamian(malpa)hotmail.com

• #8 24 Wrz 2010 04:28
    jarekidamian
    Poziom 8  

knmp a jaki rodzaj silnika masz apq

• #9 26 Wrz 2010 21:37
    knmp
    Poziom 26  

silnik AEX, problem rozwiązałem poprzez wymianę czujnika temperatury cieczy, dopiero po tym zabiegu udało się wykonać adaptację i wszystko się ustabilizowało... stary temat

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty