Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu
Autor
Wiadomość
knmp
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Malbork

Post#1 Post autora tematu 01 Cze 2008 17:43   

VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu

Witam

Od kilku miesiecy mam problem z silnikiem, po jezdze gdy zwalniam wciskam sprzegło i zauwazam ze.... czasami auto gaśnie, wlasnie w chwili gdy jest wcisniete sprzegło... zauważyłem, ze ma to związek z utrzymaniem obrotów pracy. Podczas jazdy gdy wciskam sprzegło często obroty spadają ponizej tych typowych 900/min i wtedy czuję ze silnik tak jakby za bardzo zwalnia, przydusza się i gasnie... co ciekawe na wolnych obrotach trzyma bardzo dobrze nie ma falowania, obroty są stabilne, dodatkowo gdy na luzie przygazuję i puszcze gaz, obroty powracają spokojnie do tych 900/min.... wtedy nie zgaśnie, tylko gdy jadę na jakimś biegu i np dojezdzając do skrzyzowania wciskam sprzegło... prośba o podpowiedz w czym upatrywać problemu.

Na marginesie, auto zapala szybko, trzyma obroty i ma moc, podczas jazdy zachowuje sie normalnie.

Dziękuję

pozdr KN
Powrót do góry

adam7009
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 01 Cze 2008 22:28pomocny post - solucja   

Re: VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu

Czyszczenie i adaptacja przepustnicy powinna pomóc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Cze 2008 22:28pomocny post - solucja   

Powrót do góry

knmp
Poziom 19
Poziom 19

Post#3 Post autora tematu 05 Cze 2008 21:43   

Witam

Dzięki za podpowiedz, widzę że temat przepustnicy pojawiał się wielokrotnie...

to tak, zdjąłem pokrywę filtru powietrza wraz z filtrem, wykonałem czyszczenie ale tylko górnej części przepustnicy i krawędzi jej styku z korpusem.... niewielka operacja ale efek zauważalny pd razu... auto nie gaśnie spokojnie powraca do obrotów biegu jałowego ale... zauważyłem ze zmieniła sie charakterystyka gazu... troszeczkę za pozno reaguje na gaz... z pewnym opoznieniem przyspiesza.... podobnie przy zwalnianiu... gdy powoli zwalniam ujmując gazu, auto za szybko zaczyna hamowac silnikiem... na biegu jałowym obroty stabilne nic nie faluje... pytanie... czy istnieje szansa ze przepustnica sama sie zaadaptuje... czy jednak nalezy to wykonać dodatkowo...?

dzięki

pozdr KN
Powrót do góry

adam7009
Poziom 23
Poziom 23

Post#4 05 Cze 2008 22:57   

Po czyszczeniu najlepiej zrobic adaptacje jak masz możliwośc to efekt gwarantowany.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2008 22:57   

Powrót do góry

knmp
Poziom 19
Poziom 19

Post#5 Post autora tematu 04 Cze 2009 21:41   

No i problem wrócił, niestety mam problem z adaptacją. Wyczyściłem przepustnice bez jej domentażu, zdjęty filtr itp, wymyłem spirytusem całe otoczenie przepustnicy i ją samą krawędzie itp... podzas czyszczenie otwierałem przepustnice pokrecając kołem spreżyny którą naciąga linka pedału gazu. I mam teraz klopot, obrotyu falują do 2tys. zatrzymują sie na 1,5tyś.. wykonałem adaptację i po uruchomieniu silnika nie ma roznicy wyskakuje bład:

00533 - Idle Speed Regulation
09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Wydaje mi się ze za dużo powietrza dostane się przez przepustnice, gdy zakryje sie wlot obroty normalnieją. Zauważyłem, że gdy na wyłaczonym silniku tak jakby domknie się przepustnicę tak, że płytka jest pod katem prostym do gardzieli to po uruchomieniu silnika jest super obroty 850 i trzymaja sie ok, niestety po ruszeniu i przejechaniu problem wraca.

Czy Przepustnica domyślnie powinna być max zamknieta czy powinna byc lekko pochylona?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2009 21:41   

Powrót do góry

markom13
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: PL/UK

Post#6 12 Mar 2010 01:01   

Odświeże temat.Czy ktos moze dokonczyć ten watek ? mam to samo ,czysciłem tak samo i mam ten sam problem co knmp. A moze kolega juz sie uporał z tym problemem ?
Powrót do góry

jarekidamian
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: aleksandrów kujawski

Post#7 22 Wrz 2010 08:37   

miałem podobny problem tylko spraiem wyczysciłem przepustnice a teraz mam 2,2 tys obroty i nie moge zrobic adaptacji bo softa mam do bani jak ktos ma cós takiego to poprosze z góry dzieki ciesielskidamian(malpa)hotmail.com
Powrót do góry

jarekidamian
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: aleksandrów kujawski

Post#8 24 Wrz 2010 04:28   

knmp a jaki rodzaj silnika masz apq
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Wrz 2010 04:28   

Powrót do góry

knmp
Poziom 19
Poziom 19

Post#9 Post autora tematu 26 Wrz 2010 21:37   

silnik AEX, problem rozwiązałem poprzez wymianę czujnika temperatury cieczy, dopiero po tym zabiegu udało się wykonać adaptację i wszystko się ustabilizowało... stary temat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Mechanika -> VW Polo 1,4 60KM 97r. czasami gasnie przy redukcji biegu
Strona 1 z 1