Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak usunąć rootkita? Format? Avast.

Kaczi 04 Cze 2008 00:19
  • #1 04 Cze 2008 00:19
    Kaczi
    Poziom 2  

Witam, mam duży problem... na komputerze mam rootkita. Oto objawy:
    -brak dostępu do internetu
    -brak opcji kopjuj/wklej
    -brak możliwości przesuwania ikon
    -system strasznie sie muli i nieda sie nic włączyć
    System nadawał się praktycznie tylko do formatowania bo nic innego sie nie dało zrobic, po formatowaniu draństwo nadal siedzi na dysku, avast wykrywa ale nieche usunąć, avg do rootkitów nic nie wykrywa, a jak tylko zresetowałem komputer znów stał sie bezużyteczny, jutro ide do kolegi zformatowac znów dysk, wtedy moze powiem cos więcej. Źródłem jest chyba plik "svchost" w system32. Wiem ze narazie niewiele powiedziałem, ale może ktos ustali wstępnie co to moze byc, a ja jutro po reinstalowaniu dokładniej przeskanuje...
    (Pisze z laptopa...)

• #2 04 Cze 2008 01:22
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Zamiast formatować dysk , powinieneś go wyzerować - to zniszczy wszelkie dane.

• #3 04 Cze 2008 03:44
    dexi
    Poziom 28  

Spróbuj uruchomić antywirusa z CD (Avira powinna posiadać coś takiego, lub z jakąś dystrybucją linuxa (clamav)).
    Jeżeli już formatujesz dysk, to zapisz od nowa MBR.
    Avast to nie antywirus - tzn. są lepsze od niego. Z darmowych to tylko KAV i Avira.
    Jeszcze raz formatowanie: zrób pełne formatowanie, lub wyzeruj dysk jakimś programem do partycjonowania.
    Spróbuj zainstalować linuxa - na chwilę. Rootkit na 99% się na nim nie uruchomi, a linux pozmienia system plików i MBR.
    Po zmianie partycji i formatowaniu (jeśli robisz to windowsem) zrestartuj komputer, by rootkit nir przetrwał w RAMie.

Skoro Avast wykrył szkodnika, to dlaczego nie podasz, pod jaką nazwą go wykrył.

• #5 04 Cze 2008 14:32
    Kaczi
    Poziom 2  

Tak wiem mój błąd..., komputer a właściwie dysk póki co nie do użytku, komputer narazię znajduje sie pod opieką informatyczną, gdyż rootkit nie pozwala na nic a system tak się wiesza ze nic nie chce się włączyć, więc mam nadzieje, że po tym będzie ok i z góry przepraszam za zamieszanie..

• #6 04 Cze 2008 22:03
    Kolobos
    Spec od komputerów

Trzeba bylo nie usuwac svchost.exe. Avast wypuscil zle syg. wirusow i program zaczal wykrywac svchost jako rootkita (juz poprawili ten blad).

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty