X

Jak usun望 rootkita? Format? Avast.

Kaczi 04 Jun 2008 00:19
  • #1 04 Jun 2008 00:19
    Kaczi
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam, mam du篡 problem... na komputerze mam rootkita. Oto objawy:
    -brak dost瘼u do internetu
    -brak opcji kopjuj/wklej
    -brak mo磧iwo軼i przesuwania ikon
    -system strasznie sie muli i nieda sie nic w陰czy
    System nadawa si praktycznie tylko do formatowania bo nic innego sie nie da這 zrobic, po formatowaniu dra雟two nadal siedzi na dysku, avast wykrywa ale nieche usun望, avg do rootkit闚 nic nie wykrywa, a jak tylko zresetowa貫m komputer zn闚 sta sie bezu篡teczny, jutro ide do kolegi zformatowac zn闚 dysk, wtedy moze powiem cos wi璚ej. 毒鏚貫m jest chyba plik "svchost" w system32. Wiem ze narazie niewiele powiedzia貫m, ale mo瞠 ktos ustali wst瘼nie co to moze byc, a ja jutro po reinstalowaniu dok豉dniej przeskanuje...
    (Pisze z laptopa...)
  • #2 04 Jun 2008 01:22
    DriverMSG
    Admin grupy komputery
    Helpful post? (0)
    Zamiast formatowa dysk , powiniene go wyzerowa - to zniszczy wszelkie dane.
  • #3 04 Jun 2008 03:44
    dexi
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Spr鏏uj uruchomi antywirusa z CD (Avira powinna posiada co takiego, lub z jak捷 dystrybucj linuxa (clamav)).
    Je瞠li ju formatujesz dysk, to zapisz od nowa MBR.
    Avast to nie antywirus - tzn. s lepsze od niego. Z darmowych to tylko KAV i Avira.
    Jeszcze raz formatowanie: zr鏏 pe軟e formatowanie, lub wyzeruj dysk jakim programem do partycjonowania.
    Spr鏏uj zainstalowa linuxa - na chwil. Rootkit na 99% si na nim nie uruchomi, a linux pozmienia system plik闚 i MBR.
    Po zmianie partycji i formatowaniu (je郵i robisz to windowsem) zrestartuj komputer, by rootkit nir przetrwa w RAMie.

Skoro Avast wykry szkodnika, to dlaczego nie podasz, pod jak nazw go wykry.
  • #4 04 Jun 2008 10:02
    jankolo
    VIP Zas逝穎ny dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Prosz przeczyta i zastosowa si:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic925089.html
  • #5 04 Jun 2008 14:32
    Kaczi
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Tak wiem m鎩 b陰d..., komputer a w豉軼iwie dysk p鏦i co nie do u篡tku, komputer narazi znajduje sie pod opiek informatyczn, gdy rootkit nie pozwala na nic a system tak si wiesza ze nic nie chce si w陰czy, wi璚 mam nadzieje, 瞠 po tym b璠zie ok i z g鏎y przepraszam za zamieszanie..
  • #6 04 Jun 2008 22:03
    Kolobos
    Spec od komputer闚
    Helpful post? (0)
    Trzeba bylo nie usuwac svchost.exe. Avast wypuscil zle syg. wirusow i program zaczal wykrywac svchost jako rootkita (juz poprawili ten blad).
  Search 4 million + Products
Browse Products