Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Nierówne wolne obroty na gazie. Renault thalia 1.4

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Nierówne wolne obroty na gazie. Renault thalia 1.4
Autor
Wiadomość
pacer81
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Praszka

Post#1 Post autora tematu 04 Cze 2008 20:24   

Nierówne wolne obroty na gazie. Renault thalia 1.4

Witam kolegów jak w temacie mam instalacje gazową ELPIGAZ ELISA sekwencja i pojawił mi się problem z wolnymi obrotami na gazie, trzyma obroty około 700obr/min i bardzo szarpie przy tym silnikiem natomiast po przełączeniu na bęzyne praca silnika zaczyna się normować i wszystko pracuje stabilnie trzymając 800obr/min, filtry gazowe powymieniałem.
Próbowałem już z ustawieniami mieszanki programowo ale bez skutku dodam jeszcze że w serwisie wymieniono sąde lambda na nową i teraz na gazie nierówno pracuje oraz niekiedy zapala się kontrolka silnika na liczniku, czy ktoś z kolegów będzie mi w stanie udzielić pomocy w tej sprawie.
Pozdrawiam...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Cze 2008 20:24   

Powrót do góry

pablo11z
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#2 05 Cze 2008 09:32   

Re: Nierówne wolne obroty na gazie. Renault thalia 1.4

Witam
Proponuję sprawdzić szczelność wtyskiwaczy.
Miałem podobny problem z wolnymi obrotami na gazie ( wtrysk z kompem Agis ). Obroty falowały w zakresie od prawie zgaśnięcia do 1000. Na benzynie praca idealna 750 obr. Gazownicy wyprawiali cuda, programowali centralkę w lewo i w prawo. Nic nie pomagało. Któregoś razu podsunąłem im myśl, ze może jest problem, z którymś wtryskiem. I to był strzał w dychę. okazało się, że nie domykają sie 2 z 4 wtryskiwaczy. Rezultatem tego było ciągłe podawanie niewielkiej ilości gaz na dwa cylindry. Sonda wykrywała zbyt bogata mieszankę, komp skracał czas wtrysku i uchylał bardziej silnik krokowy, żeby dać więcej powietrza i poprawić skład mieszanki. Obroty podnosiły się, komp wprowadzał korektę i je obniżał obroty spadały ale rozjeżdżał się składa mieszanki. I tak w kółko. Po wymianie wtrysków, stabilne wolne obroty na poziomie takim jak na benzynie.
Pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Cze 2008 09:32   

Powrót do góry

biela007
Poziom 8
Poziom 8

Post#3 13 Wrz 2009 22:56   

dziwna sprawa, że obroty 100/min dają taką różnicę. Może po prostu na gazie nie pali jeden wtryskiwacz i przez to ta nierówna praca silnika ? Musisz posłuchać czy chodzi równo na gazie.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Wrz 2009 22:56   

Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#4 13 Wrz 2009 23:38   

A jaki jest skład mieszanki odczytywany przez komp gazu?
Powrót do góry

pacer81
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Praszka

Post#5 Post autora tematu 14 Wrz 2009 17:34   

Witam ponownie temat został opanowany, wymieniono kompa od instalacji gazowej teraz nie to autko.
Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Wrz 2009 17:34   

Powrót do góry

biela007
Poziom 8
Poziom 8

Post#6 15 Wrz 2009 23:30   

Gdzie i ile musiałeś zapłacić za komputer do Elizy? Mam podobny problem, że muszę zmienić komputer bo nie steruje jednym wtryskiwaczem.
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#7 16 Wrz 2009 05:52   

To go oddaj do naprawy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Instalacje Gazowe -> Nierówne wolne obroty na gazie. Renault thalia 1.4
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.058 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony