Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

regeneracja membrany

Galbraith 30 Sty 2004 20:37
  • #1 30 Sty 2004 20:37
    Galbraith
    Poziom 10  

Mam kolumny Mildton 80W 8 ohm. skruszyła się membrana w głośniku niskotonowym, tonsil gdn 25/60. Co lepsze, poddać go regeneracji , czy kupić nowy ten sam lub ew. tańszy zamiennik? dzięki za sugestie

• #2 30 Sty 2004 22:15
    Karoluss
    Poziom 21  

Proponuję wymianę gąbki !! Ja kiedyś używałem kleju do dętek przy drobnych pęknięciach gąbki, nakładając warstwowo. Na jakiś czas pomagało ! A co do membrany to lekko podkleić butaprenem.

• #3 30 Sty 2004 22:43
    karina
    Poziom 25  

mozesz je zregenerować ja miałem to samo z altusami po regeneracji chodzą jak nowe - u mnie w okolicy wymiana membrany z zawieszeniem kosztuje 35 zł

• #4 30 Sty 2004 23:06
    OlekR
    Poziom 14  

Ja mialem ten sam problem.Kupiłem na giełdzie membrany za 15 zl/szt posiedzialem z żyletką i wypreparowałem stare.Następnie wkleiłem nowe przy pomocy silikonu.Jeśli gąbka tylko gdzieniegdzie popękała możesz spróbować załatać ją właśnie silikonem.Też tego próbowałem i bardzo dobrze sie to sprawdza.
    Poza tym odradzam kleje typu butapren , bo mogą rozpuścić gąbke przy membranie.

• #5 30 Sty 2004 23:48
    Karoluss
    Poziom 21  

:arrow: OlekR Nie pisze o klejeniu gąbki butaprenem , tylko podklejaniu membrany. Wczytaj się w post!

• #6 31 Sty 2004 20:03
    m-e-m-o
    Poziom 13  

Ja mam podobny problem: mianowicie pianki (zawieszenie) w głośnikach tonsila się skruszyły ze starości, czy można kupić samo zawieszenie, a jeśli tak to gdzie ??? Kolumny są bardzo stare, ale są oznaczone symbolem HiFi a wiec może warto w nie zainwestowac...

• #7 31 Sty 2004 23:42
    Jasiulek
    Poziom 14  

Moim zdaniem zabawa w wymiane zawieszenia membrany (samej pianki) jest mało opłacalne gdyż lepiej wymienić całą odrazu membrane co nie jest aż takim dużem wydatkiem, a zresztą oszczędzi nam to dużo zbędnej pracy, z której możemy być nie zadowoleni.

• #8 01 Lut 2004 02:20
    <Pawel>
    Poziom 11  

to znaczy że wymiana całej membrany z zawieszeniem jest łatwiejsza niż wymiana samego zawieszenia?

• #9 01 Lut 2004 02:45
    mgim
    Poziom 29  

Jeżeli jest tylko "resor" membrany uszkodzony to po co wymieniać wszystko.Już kilkanaście takich głośnikow zreperowałem (wymiana zawieszenia membrany) i działają jak nówki.

• #10 01 Lut 2004 03:13
    DSPEAKER
    Spec od akustyki

WITAM
    instrukcję wymiany resoru wysyłam gratis .Nie jest tpo trudne tylko trochę cierpliwości.
    Pozdrawiam

• #11 01 Lut 2004 08:17
    mgim
    Poziom 29  

Chyba ja od Ciebie biorę te resory.... :D

• #12 09 Lut 2004 23:29
    CONCORD
    Poziom 10  

WITAM...GDZIE MOZNA KUPIC TAKIE MEBRANY?? PYTAM OGÓLNIE

• #13 10 Lut 2004 08:42
    Kwaczor

Spec od akustyki