X

Zabezpieczenie sieci Wi-Fi, router TL-WR340GD

Ptaku69 06 Jun 2008 20:23
  • #1 06 Jun 2008 20:23
    Ptaku69
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Witam, do routera mam podłączone 2 kompy: stacjonarny (kablem) i laptop (radiowo). Mam pytanko jak zabezpieczyć taką sieć ? Oczywiście nie chodzi mi o jakieś cuda ale o zabezpieczenie przed np. wścibskim sąsiadem. Proszę o , w miarę możliwości, dokładny opis bo jestem w tym temacie raczej zielony. Z góry dziękuję i pozdrawiam !
  • #2 06 Jun 2008 20:31
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    WPa-PSK w zupełności wystarczy - ustawisz to na stronie konfiguracyjnej routera.
  • #3 06 Jun 2008 20:39
    Ptaku69
    Level 11  
    Topic author Helpful post? (0)
    Oki, ale mam w związku z tym następne pytanie: trzeba tam podać klucz (od 8 do chyba 83 znaków) mam go sam wydumać ? Bo jak sam taki wymyśliłem to po zatwierdzeniu wszystkiego, laptop stracił połączenie i nie mógł już się połączyć z siecią :cry:
  • Helpful post
    #4 07 Jun 2008 20:36
    Piotras_C
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam

Teraz musisz wpisać ten klucz w laptopie. Klikasz Wyświetl sieci bezprzewodowe, wskazujesz swoją sieć, klikasz Połącz i wtedy podajesz klucz.

Pozdrawiam

Piotr
  • #5 09 Jun 2008 18:51
    Ptaku69
    Level 11  
    Niestety problem jest taki że jak kliknę na ikonkę sieci na pasku i "pokaż sieci bezprzewodowe" to w tym oknie gdzie zwykle widać jakie są dostępne sieci, wyświetla się komunikat : "System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego. Jeśli masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym użyj tego oprogramowania". Dzieje się tak od momentu jak zakładali mi ten router w domu (zakładał go gość z naszej sieci osiedlowej.
  • #6 09 Jun 2008 21:52
    grzesbor2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    A karta w laptopie wspiera WPA, bo jeśli nie to pozostaje tylko WEP.
  • #7 09 Jun 2008 22:46
    Ptaku69
    Level 11  
    grzesbor2 wrote:
    A karta w laptopie wspiera WPA, bo jeśli nie to pozostaje tylko WEP.

Jak to sprawdzić ? Mam kartę: Dell Wireless 1390 wlan mini card
  • #8 10 Jun 2008 13:07
    mpn103
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    Ptaku69 wrote:
    Niestety problem jest taki że jak kliknę na ikonkę sieci na pasku i "pokaż sieci bezprzewodowe" to w tym oknie gdzie zwykle widać jakie są dostępne sieci, wyświetla się komunikat : "System Windows nie może skonfigurować tego połączenia bezprzewodowego. Jeśli masz inny program do zarządzania tym połączeniem bezprzewodowym użyj tego oprogramowania". Dzieje się tak od momentu jak zakładali mi ten router w domu (zakładał go gość z naszej sieci osiedlowej.

Ponieważ masz inny program który zarządza kartą WLAN.
    Musisz tą konfiguracje przeprowadzić w jego ustawieniach.
  • #9 10 Jun 2008 18:59
    grzesbor2
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Quote:
    Jak to sprawdzić ? Mam kartę: Dell Wireless 1390 wlan mini card

google nie boli :D
  • #10 10 Jun 2008 23:52
    Ptaku69
    Level 11  
    grzesbor2 wrote: