Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Kamery internetowe w Karkonoszach

michalak92 08 Cze 2008 19:32
  • #1 08 Cze 2008 19:32
    michalak92
    Poziom 18  

Szukam obrazów (uaktualnianych bardzo często) z kamer internetowych w Polskich górach. Generalnie chodzi mi o Karkonosze. Dajcie jakieś linki.

Jeden ciekawy adres znalazłem:

http://polish.wunderground.com/global/stations/12500.html

• #3 09 Cze 2008 17:23
    michalak92
    Poziom 18  

Ale mi chodzi o kamery zainstalowane gdzieś wyżej w górach. Oczywiście, że szukałem na Googlach (neo nie jestem :)).

• #4 12 Gru 2016 22:15
    woqlski
    Poziom 7  

Najlepszy serwis z kamerami w Karkonoszach i Karpaczu
    kamery w karpaczu

• #5 14 Gru 2016 06:30
    xbajt
    Poziom 15  

A jak takie kamery są zasilane. Zawsze się nad tym zastanawiałem. Mam też karmnik dla ptaków, czasami przylatuje ich sporo, dochodzi do śmiesznych sytuacji. Zastanawiam się aby zacząć to transmitować :)

• #6 15 Gru 2016 09:40
    woqlski
    Poziom 7  

xbajt napisał:
    A jak takie kamery są zasilane. Zawsze się nad tym zastanawiałem. Mam też karmnik dla ptaków, czasami przylatuje ich sporo, dochodzi do śmiesznych sytuacji. Zastanawiam się aby zacząć to transmitować :)

Zasilanie wielu kamer jest poprzez skrętkę czyli ten sam kabel, przez który następuje przekaz obrazu do netu. Są oczywiście kamery bezprzewodowe, jednak chodzi tutaj o transmisję, bo zasilane muszą być. Spotyka się też kamery zasilane akumulatorami, najczęściej stosowane przez leśników - kamery takie uruchamiane są czujnikami ruchu, a obraz zapisywany w pamięci podręcznej.
    Zapomniałem jeszcze dodać, że obrazy z Karkonoszy można również oglądać przez kamery w Szklarskiej Porębie .

• #7 22 Gru 2016 08:13
    xbajt
    Poziom 15  

Jakościowo słabo to wygląda. Widziałem kamery - najczęściej IP, czyli coś takiego jak te tutaj: http://www.ctr.pl/produkty/kamery-zewnetrzne/lc-1000.htm
    które dają znacznie lepszą jakość obrazu.
    Kwestią otwartą jest jeszcze forma przesyłu obrazu, czy za pomocą serwera streamingowego, czy pod postacią zdjęć wysyłanych na serwer co np 1s, ale i tak jakościowo była to lepsza opcja.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty