Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nadstawki estradowe Tonsil GDS 30/30 + STX ( 99dB 60W )

Skipior 11 Cze 2008 16:57 9457 23
  • Nadstawki estradowe Tonsil GDS 30/30 + STX ( 99dB 60W )

Tonsil & STX
    Moc: 60W
    Efektywność: 99dB
    Impedancja: 8Ω
    Efekt. pasmo przen.: 70-18000 Hz ( 50-20000Hz )
    Wymiary: (trapez!) 83cm X 40cm / 36cm X 41cm

Witam wszystkich majsterkowiczów! Chciałem zaprezentować nadstawki, które wykonałem z myślą o nagłaśnianiu małych imprez ( czytaj - 18stek i dyskotek szkolnych ). Niestety z braku czasu efekt końcowy jest taki jak widać... Brak obicia kocykiem... Obiłem tylko front, no i już nie znajduję na to czasu... Nie gram już też... Nadstawki te stoją i się kurzą, co widać na fotkach ;)...

Bazą nadstawek są cztery przetworniki firmy ( jeszcze ) Tonsil, model GDS 30/30 4Ω na licencji Pioneera... Co mogę powiedzieć o głośniku? Cholernie szczegółowe, dynamiczne, głośne - 96dB z 1W, wytrzymałe i ogółnie świetne szerokopasmowece!

Głośniki pochodzą z 1989 roku z kolumn Eltron 60. Kolumny zostały wyprodukowane w 1989 roku ( pod koniec ) i na początku 1990 roku zostały zakupione. Używane przez 3 lata do gry na gitarce, następnie odstawione i 3 razy użyte do gry na weselu... Kolejne lata spędziły na strychu... Aż do dziś! Głośniki... Cewki itp. w stanie perfekcyjnym, mało używane, dlatego tak świetnie grają... Jedyny mankament to fakt, że 2 sztuki na 4 sztuki mają wciśnięte kopułki... Ingerencja brata...
    Na górę poszedł tubowiec STX... Dobra tubka w tak niskiej cenie...

Zwrotnice... Wykonane przez Adama " --killer-- ". Cięcie 8kHz spadek 12/6 dB/okt.

Obudowa... Płyty 18mm... W środku wzmocnienie konstrukcji. Pianka 3cm,
    okablowanie Jantzen Audio kable o czystości 5N!! Rączki zamontowane do góry nogami, tak aby jedna osoba mogła stojąc z tyłu kolumny swobodnie ją przemieszczać, ponieważ są lekkie.

Jak to gra? Świetnie... Grają potężnym dźwiękiem, dynamika na wysokim poziomie... Spl kolumn to 99dB! Są szczegółowe... Dźwięk jest czysty i miło się tego słucha. Podczas grania na imprezie doceniłem tony średnie, które nie zanikały mimo pogłosu sali i kauczokowej podłogi ;/ Ciężko mi opisać jak to gra, ponieważ to tylko moje słowa, ale uwierzcie, że w życiu już wiele się nasłuchałem i gra to na bardzo przyzwoitym poziomie.

Nie basreflex, ponieważ grały cięte <200Hz, więc nie było sensu...

Plany konstrukcyjne... Siedziałem nad nimi dłuuuugo... Założeniem było wycisnąć max z tych przetworników. Udało się. Nie zabije ich bass, ponieważ zaprojektowałem obudowę tak aby podniosła Fs i bass przetwarza od 70Hz. Są to nadstawki, więc bass nie miał tu znaczenia! Długo bawiłem się z wytłumieniem i pozostała tylko gąbka 3cm na każdą ściankę - tak gra najlepiej.

UWAGA! SĄ TO NADSTAWKI, WIĘC NIE GRAJĄ POTĘŻNYM BASEM, NATOMIAST NADRABIAJĄ ŚREDNICĄ I GÓRĄ, PROSZĘ WZIĄĆ TO POD UWAGĘ PRZY OCENIE.

NIE SĄ OBITE, PONIEWAŻ BRAKUJE MI NA TO CZASU. TO JEST JUŻ UKOŃCZONY PROJEKT.

CO DO STANU TECHNICZNEGO - IDEALNY! GRAŁY CIĘTE <200Hz WIĘC NISKICH REJESTRÓW BASU NIE DOZNAŁY.

Z POWODU IŻ LEŻĄ I SIĘ KURZĄ CHĘTNIE ODSPRZEDAM KOMUŚ KTO SIĘ ZNA NA RZECZY! MANIAKOM BASSU I KATOWANIA SPRZĘTU DIBEISI
    NIE SPRZEDAM! TE GDS'y WIELE DLA MNIE ZNACZĄ I NIE POZWOLĘ ABY JAKIŚ OSZOŁOM DOPUŚCIŁ IM ZE 100W na 50 Hz ;/ GŁOŚNIKI BYŁY CHRONIONE PRZED PRZESTEREM.

ODSPRZEDAM LUB ZAMIENIĘ NA KOLUMNY UNITRY ( NAJCHĘTNIEJ TONSIL ).
    Pisać na priwa jak coś lub gg: 4986010 ;)

Serdecznie pozdrawiam i proszę o komenty oraz pytania, popiszemy sobie ;)

Fajne!
  • #2 11 Cze 2008 19:48
    UnnamedByMazek
    Poziom 12  

Kolumny są równo docięte, liczone, estetyka tez się znajduję. Jak dla mnie widać, że kolega robił je z myślą dla siebie, nie na sprzedaż dlatego 10/10 się należy. Jedynie obić i szkoda, że sprzedajesz. A co to za obudowa co stoją na niej te nadstawki ?

• #3 11 Cze 2008 20:47
    Skipior
    Poziom 20  

A to taka szkrzyneczka, która była obudową na dwa 12'' GDN'y... Jak dobrze pamiętam to 85 litrów, zamknięta... Mam jeszcze dwie paczki po około 65 litrów z których robię kolumny, jedną fajną paczkę na sub'a, oraz dwie paczki na fronty :) Fronty owe powstają już bardzo długo, ponieważ projekt jest pracochłonny, a czasu brak ;/ Ale konfiguracja ciekawa :)

Tonsil GDN 20/80/2 do 200Hz
    Tonsil GDN 13/40/2 15ohm x 2 od 200Hz do 3800Hz
    Tonsil GDWK 10/80/19 od 3800Hz w górę ;)

Osobna komora 40L @ 40Hz dla 20/80 i osobna ( nie pamiętam ile litrów dla 2x 13/40 ). Jak kiedyś to skończęto wystawię je tutaj :)

• #4 11 Cze 2008 21:20
    auroxik
    Poziom 26  

Słyszałem i widziałem

Oczywiście wykonanie na wysokim poziomie wszystko równo docięte i doszlifowane.

Grają czysto jak na takie przetworniki i swoją cene sa super. Wiadomo głośniki swoje lata mają wiećzawsze da się coś znaleść ale graja Swietnie

• #5 11 Cze 2008 22:45
    Skipior
    Poziom 20  

No widzę koledzy to dostrzegli, bo zapomniałem napisać... Kolumny to trapezy, zwężają się ku tyłowi o 4cm, a front jest w lekkim łuku... Płyta czołowa jest cofnięta o 2cm względem boków, a względem najdalej wysuniętego pkt. łuku o 4cm. Potwierdzam fakt, iż wykonanie ma się dobrze, jednak brak tego kocyka... Yhh... No może jak się lepiej zorganizuję to je obiję... A co do tego dźwięku to właśnie tak jest, jak na wiekowe głośniki, przestarzałą konstrukcję itp. to grają na naprawdę zadawalającym poziomie... :)

Zapomniałem dodać... Chciałbym również wykonać maskownicę kiedy znajdę czas... Maskownica miałaby podkreślać kształt frontu, czyli byłaby w lekkim łuku.

• #6 11 Cze 2008 23:26
    djdinitro
    Poziom 25  

Podpisze sie obiema rękami pod tym ze jest to dobra konstrukcja,zastosowanie przetworników tez jest świetna patrząc na to ile lat maja gary.Sam cos kompletuje właśnie na tych gds'ach ale nie mogę dorwać jakis zepsutych za drobna cene.Moze jednak nie odsprzedawaj tego co zrobiłeś z czasem dobij koc zamontuj krate pomaluj głosniki sprayem bo ten papier wokół resoru kijowo wygląda i dorób sobie bassy a będziesz miał fajny sprzecior na wypożyczanie na jakieś imprezki typu wesela,18tki.

• #7 12 Cze 2008 13:02
    auroxik
    Poziom 26  

Jescze dodam żę STX wysokotonowy. Jest Dobrze słyszalny dość mięciutki i nie piskliwy.

• #8 26 Lip 2008 10:49
    Skipior
    Poziom 20  

Może znalazłby się jakiś majsterkowicz, który chciałby dokończyć wizualną stronę tych nadstawek, oraz je nabyć? Stoją i się kurzą, bo już nie gram po imprezach i mam kolumny domowe... Cena jaka mnie interesuje zostanie podana na priv, bo tutaj chyba nie mogę zamieszczać takich informacji...

Ale powiem tak, kolumny wyszły mnie:
    - 2x GDWT = 56zł + przesyłka
    - 2 x zwrotnice = 45zł + przesyłka ( miałem rabat 15% :)
    - kable Jantzen Audio resztki, które dostałem za grosze ok. 20zł
    - kocyk obiciowy na front to kilka złotych
    - rączki i terminale 30zł + przesyłka
    - wartość płyt to ok. 200zł licząc pracę, kleje, konfirmaty, godziny szlifowania itp...
    - materiał tłumiący 30zł

Daje nam to około 400zł, ale trzeba wliczyć wartość GDS'ów... ( 4x minimum 50zł )

Powiedzmy wyszło mnie 500zł komplet i chciałbym aby przy sprzedaży zwróciły mi się te pieniądze :) Zapraszam na odsłuch w okolicach Łodzi ( 20km od Łodzi ).

• #9 26 Lip 2008 14:48
    mar_ek
    Poziom 11  

piękna robota mam takie same w domu;p

Jakich subów do nich używasz??

• #10 26 Lip 2008 16:25
    Skipior
    Poziom 20  

Jak już wspominałem już nie gram, ale konfiguracja miała być taka:

2 nadstawki + jeden sub na Beyma HP15...

Więcej nie potrzeba było, bo początkowo grałem na dyskotekach szkolnych, małych salach ( 18stkach, na samym początku kariery jako dj ( hehe ) zagrałem na sylwestrze, na sali średniej wielkości )...

Napęd dla nadstawek to Eltron 60, a dla suba to miał być Elmuz, modelu nie pamiętam... 2x 100W przy 8r.

Ps. Może jutro boki, góra i dół zostaną obite w kocyk, później zostanie tylko wykończyć ładnie wnękę po bokach, na dole i na górze... ( cofnięcie frontu ).

• #11 26 Lip 2008 20:50
    cmal
    Poziom 15  

Świetne nadstaweczki! Jednak te GDS-y mają potencjał :D
    Sam planuje takie nadstawki. Oczywiście na GDSie ;)

• #12 26 Lip 2008 21:10
    losti17
    Poziom 13  

Niezniszczalne głośniki, biją na głowe nie 1 głośnik o podobnych parametrach. To jest właśnie magia GDS-ów. Mam podobne nadstawki, tylko gdwt też Tonsila. Konstrukcja OK, obij kocem i będzie naprawde super. Przedewszystkim trzeba je usłyszec nie ma co wnioskowac po mocy (30w).

• #13 26 Lip 2008 22:00
    cmal
    Poziom 15  

Ty mówisz 30w, ja napędzałem przez miesiąc kolumnę na jednym GDSie 15watami i napier....lał jak ta lala :D

• #14 26 Lip 2008 22:04
    Malas1984
    Poziom 29  

Konstrukcja super, trapez-to jest właśnie to.... ;-), szkoda, że mam mały pokoik, już mam kolumny, i nie mieszkam blisko Łodzi-ponieważ od razu bym je wziął, ocena moja to 10/10 za pomysł, wykonanie, staranność, naprawdę świetnie, jako nadstawki są OK, pozdrawiam.

• #15 27 Lip 2008 09:14
    Uszol 1990
    Poziom 29  

witam ;)
    mam dwie prawie że identyczne :D też trapez tylko obudowa BR
    gra to świetnie ;) w konfiguracji 2+1 to nie ma nic lepszego chyba za tą kasę :D mam suba na STX'ie 38 tym estradowym i powiem że gra to na prawdę fajnie jak na sprzęt za 500zł ( bo tyle około mnie wyszły dwie paczki + sub)
    Muszę tylko wyloty dokupić i zamieszczam w DIY :]
    pozdrawiam

• #16 27 Lip 2008 14:12
    Skipior
    Poziom 20  

500zł za komplet... Domyślam się więc, że GDS'y pochodzą z demontażu, tak...?? Ja miałem swoje dziś obijać w kocyk, ale niestety okazało się, że butaprenu brakło :(

Zastanawiam się czy nie wyciąć otworów stratnych 2x8cm ( gr. płyty 18mm ) co dałoby strojenie około 65Hz...

• #18 28 Lip 2008 10:18
    Skipior
    Poziom 20  

A jaki masz litraż skrzyni?? U mnie jest 92,5 L...

Ps. tak na marginesie, to nie chce może ktoś kupić do DIY Tonsil GDM 20/150 ( z ZE500 przykładowo ), nóweczki, nie używane. Producent chce 183zl za sztukę, ja chce 180zl za dwa :)

• #20 26 Wrz 2008 17:46
    Leo'N
    Poziom 9  

wszystko jest jak trzeba tyl;lko wymiar mnie denerwuje robiac takie kolumny liczymy na ich wysokie tony... ale w przypadku niskotonowego grania nie ma szans na strjenie z gds bo one raczej bucza nie udeerzaja choc i to sie czsami zdarza ale projekt swietny szkoda ze nie skonczony 8/10

• #21 27 Wrz 2008 02:27
    Skipior
    Poziom 20  

Ps. kolego Leo'N... Już niedługo ukaże się ich skończona werjsa ;) Właśnie kończę obijanie ich w kocyk :) Jak znajdę wolny czas i załatwię aparat to zrobię zdjęcia..

Kolumny są jakie są, ale grają :) Jako nadstawki to całkiem całkiem, na prawdę ujdzie :)

• #22 26 Sie 2016 10:35
    Kamiloli
    Poziom 10  

A jesteś w stanie przybliżyć schemat zwrotnicy?

• #23 26 Sie 2016 19:10
    marcin55246
    Poziom 23  

Kamiloli napisał:
    A jesteś w stanie przybliżyć schemat zwrotnicy?

To było 8 lat temu... A poza tym autor ma konto zablokowane.

• #24 26 Sie 2016 19:30
    Kamiloli
    Poziom 10  

Czyli powinienem założyć nowy temat?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME