Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki 32'' TV kupic? Czym sie kierowac?

.mateo 15 Cze 2008 19:07 5285 8
  • #1 15 Cze 2008 19:07
    .mateo
    Poziom 2  

Witam,
    Mam do dyspozycji kwote ok. 2000zl (tzn moze byc max 200zl wiecej) i nie wiem jaki TV 32'' kupic. Szukalem troche, szperalem tu i tam, i wyszukalem Samsunga LE32S81B. Nie wiem czy to bylby dobry wybor, bo czytalem, ze inni uzytkownicy polecaja TV z kontrastem o wiele nizszym np. 1200. Na czym to polega? Czy TV majacy mniejsza wartosc kontrastu jest lepszy od tego co ma wieksza wartosc? Czym sie wiec kierowac przy zakupie TV? Prosze o oswiecenie w tym temacie, bo narazie jestem zielony. Pozdrawiam

• #2 15 Cze 2008 19:24
    dybas
    Poziom 37  

Przede wszystkim trzeba określić, z jakiego źródła (głównie) będzie się korzystać. Jeżeli z anteny zewnętrznej (TV kablowa)-nie ma sensu rozdzielczość full HD. I prawdę mówiąc obraz będzie kiepski. W sklepie należy zażądać podłączenia takiego źródła. Nie sugerować się tymi pięknymi, nierealnymi widokami ze specjalnej płyty demonstracyjnej. Porównać między kilkoma egzemplarzami wybranych firm. Zwracać uwagę na kontrast (im większy tym lepiej), oraz czas reakcji (im krótszy tym lepiej). Uważać na promocje, potrafią spychać stare modele.

• #3 16 Cze 2008 13:52
    .mateo
    Poziom 2  

Korzystam z anteny Cyfrowego Polsatu. Wiec jaki TV bedzie najlepszy w cenie ok 2000zl? Jakie firmy sa godne polecenia?

• #4 21 Cze 2008 22:33
    wnowak
    Poziom 11  

Mam podobny problem, tyle że chcę kupić TV 32" pod cyfrową TV naziemną.

Chyba jakiś Samsung 32"? Cp polecacie?

Co jeszcze muszę dokupić, żeby odbierać tę telewizję w MPEG4?
    Czy jest wymagana specjalna antena?

• #5 22 Cze 2008 03:45
    mirex
    Poziom 43  

wnowak napisał:
    Mam podobny problem, tyle że chcę kupić TV 32" pod cyfrową TV naziemną.

Chyba jakiś Samsung 32"? Cp polecacie?

Co jeszcze muszę dokupić, żeby odbierać tę telewizję w MPEG4?
    Czy jest wymagana specjalna antena?

To, że "geniusze" z TVP uruchomili testowe nadawanie DVB-T w Krakowie nie powinno Cię na razie interesować. Chyba, że zadowolisz się tylko odsłuchem fonii w nowo zakupionym telewizorze :D

Nie ma i jeszcze długo nie będzie telewizorów fabrycznie wyposażonych w dekodery MPEG4 na masowa skalę. Wszystko co kupisz ma MPEG2!
    Owszem, Samsung planuje wkrótce rzucić na rynek coś nowego - tylko co to będzie skoro nie są definitywnie rozwiązane kwestie techniczne, dokładna specyfikacja nadawanego sygnału??? Jaką masz gwarancję, że ten TV w przyszłości będzie idealnie współpracował z nadajnikiem? Chcesz oglądać poszatkowany obraz?

Zastanów się dobrze nad zakupem - profesjonalny producent telewizorów zacznie wyposażać swoje produkty dopiero pół roku - roku po oficjalnym uruchomieniu nadawania cyfrowego. Wtedy, gdy wszystko będzie miał przetestowane.

Teraz pozostaje Ci tylko zewnętrzny dekoder MPEG4!
    Zwróć się do TVP - skoro coś nadaje to niech umożliwi Ci odbiór tego :D

Antena generalnie może pozostać stara o ile to jest oczywiście UHF i instalacja jest w miarę sprawna /Kraków to kanały 23 i 51/.
    Gdyby były jednak kłopoty to są już produkowane antenki "ulepszone", specjalnie pod wymogi DVB.

W sieciach kablowych to operator kablówki powinien zapewnić dekoder. Oczywiście odpłatnie.

Oczywiście jest parę rozwiązań "na dziś":
    - telewizor z DVB-T lub sam dekoder MPEG2 ze slotem Common Interface + zakup transkodera
    - tuner satelitarny /combo/ mający wejście anteny DVB
    - karta PCI do komputera

• #6 22 Cze 2008 11:11
    lisek
    Spec od monitorów

Warto przeczytać najnowszy news na temat "cyfrówki" w PL
    *oczywiście decydenci podnieśli poprzeczkę (bo przecież to PL i musi być inaczej niż wszędzie ..?!)
    http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,5335207,Chcesz_ogladac__Plac_.html

Cytat:
    Sprzedawane bowiem w Polsce telewizory znakomicie nadają się do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, ale np. we Francji, gdzie obowiązuje starszy standard kodowania MPEG-2. Według projektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury sprzed kilku tygodni w Polsce telewizja cyfrowa będzie nadawana w nowoczesnym standardzie MPEG-4. Jak twierdzi Kamiński, będziemy pierwszym krajem, który na taką skalę będzie wprowadzał telewizję cyfrową, w tym systemie kodowania.

Kowalski nawet jeśli kupi najnowszy dziś cyfrowy telewizor, z transmisji nadawanej w MPEG-4 będzie odbierał tylko dźwięk. Obrazu już nie. Polacy, chcąc nie chcąc, będą więc musieli wymienić telewizor na nowszy bądź kupić dekoder.

Jednak z tym jest problem. Nowe telewizory z MPEG-4, owszem, na rynku się pojawią. Nie wiadomo jednak kiedy (na razie są ich naprawdę śladowe ilości). Zdaniem szefa KIGEiT pierwszych odbiorników można się spodziewać dopiero w rok po starcie pierwszej regularnej emisji cyfrowej.

• #7 22 Cze 2008 13:53
    wnowak
    Poziom 11  

mirex napisał:

Oczywiście jest parę rozwiązań "na dziś":
    - telewizor z DVB-T lub sam dekoder MPEG2 ze slotem Common Interface + zakup transkodera
    - tuner satelitarny /combo/ mający wejście anteny DVB
    - karta PCI do komputera

W tej chwili karta PCI odpada. Nie chcę, żeby mi chodził PC cały czas jak oglądam TV, poza tym będzie w innym pokoju.

Jestem o tyle w dobrej sytuacji, że nie mam niczego (poza okablowaniem).

Będę kupował:
    - Antenę do odbioru naziemnego. Ma to być jedna antena zintegrowana UHF, VHF i radio (chyba logarytmiczna) i sygnał z niej pójdzie jednym kablem Triset-113. Czy ona odbierze DVB-T?
    - Odbiornik satelitarny do odbioru darmowych telewizji satelitarnych. Z tego co przeczytałem w innych wątkach to tylko wchodzi DreamBox na Linuksie, bo odbiorników z Windows CE chwilowo nie produkują (Bose ZENEGA 101 polecany przez erneesta w innym wątku wyszedł z produkcji).
    - nagrywarkę DVD z twardym dyskiem

Rozumiem, że pytanie jest źle zadane, bo kupuję dowolny telewizor z HD-Ready, lub Full-HD. Będzie miał na pewno dużo wejść. Tuner w telewizorze jest zbędny, bo sygnał będzie zawsze z nagrywarki DVD, przy czym czasem może iść dodatkowo wcześniej przez odbiornik satelitarny.

Teraz proszę o wyjaśnienie, w którym z tych urządzeń najoptymalniej posiadać tuner cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T (MPEG 4):
    1) odbiornik satelitarny
    2) nagrywarka DVD (z tunerem)
    3) Jakiś zewnętrzny tuner (ale nie chce opcji w komputerze!)

• #8 22 Cze 2008 15:18
    418363
    Usunięty  
  • #9 26 Cze 2008 14:31
    egon-tv
    Poziom 21  

Ja mam 2 SAMSUNGI, bardzo podobne jeden to S81B a drugi R81B, różnią się delikatnie parametrem kontrastu i świetlności, ale nie widać tego podczas pracy. Polecam, obydwa mam ponad rok i jakość jest zadowalająca... Jedynie co mi się zdaje to to że po roku dość intensywnej eksploatacji świetlówki rozjaśniają się nieco dłużej niż jak były nowe, oznacza to je pełną jasność uzyskuje po nieco dłuższej chwili ale może to tylko mi się wydaje... 32 SAMSUNGA model S81B można dostać za około 1700 PLN, wersja R81B to nieco ponad 2000. TAK jest przynajmniej w Bydgoszczy !

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme