Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor LCD 32" do kablówki, kilka pytań

buh 15 Cze 2008 23:15 7171 8
  • #1 15 Cze 2008 23:15
    buh
    Poziom 22  

Witam! Tak sobie przeglądam tematy odnośnie TV LCD "do kablówki" i nigdzie nie potrafię wyczytać czegoś pożytecznego. Zawsze ktoś coś tylko poleca, lecz posiada TV innej firmy i niestety nie może podzielić się swoimi spostrzeżeniami. A szkoda, bo zazwyczaj przy zakupie opieram się o opinie posiadaczy danego sprzętu.

Tak więc, mam zamiar kupić LCD'ka właśnie pod kablówkę, 32".

Wyczytałem na różnych forach, że do tego dobre są Sharpy np. model LC-32RD2E. Wykracza nieco ponad mój budżet lecz jak ma to być większa różnica w jakości obrazu od modeli do 3000 zł to mogę dopłacić. Wolę kupić porządne i na długo niż bubel na 2-3 lata.
    Domyślam się, że TV z technologią 100 Hz się świetnie nadają (zależy tylko jaka matryca i inne parametry).
    Gdzieś na Elektrodzie jakiś użytkownik napisał, że JVC (np. model LT-32A90BU) też są OK dzięki funkcji DynaPix, która ponoć świetnie sprawdza się pod obrazem z kablówki. Czy ktoś mógłby mi przybliżyć trochę informacji o niej? Dzięki ;)

I został mi na koniec do rozpatrzenia TV firmy Toshiba. Ogółem chodzi mi o tę markę i stosowanie przez nich matryc Sharpa. Zazwyczaj każdy kto założył podobny temat wybrał Toshibę, czy słusznie? Czy ich telewizory są również godne uwagi? Dużo mówi się o serii Regza.

Dzięki za pomoc!

• #2 16 Cze 2008 08:27
    lisek
    Spec od monitorów

Idz na www.ceneo.pl
    dział RTV
    masz tam opinie dla róznych typów ......
    czasem b.dużo pisane przez ludzi ,którzy je kupili i użytkują

• #3 16 Cze 2008 11:46
    Riczard
    Poziom 9  

Witam

Ja się z kolei spotkałem z opinią, że do kablówki to się LCD średnio nadają (nawet te ze 100Hz systemem).
    W okolicach 3000pln to polecano mi plazme Panasonica z serii 37PV8.
    Więcej cali, lepsze kolory i czerń oraz płynność obrazu.

Ale póki co jeszcze nie kupiłem nic, więc nie mogę jednoznacznie ocenić tego :)

Pozdrawiam.

• #4 16 Cze 2008 12:16
    buh
    Poziom 22  

A funkcja DynaPix? Ktoś może mi ją przybliżyć?

• #6 26 Cze 2008 14:35
    egon-tv
    Poziom 21  

Ja mam 2 SAMSUNGI, bardzo podobne jeden to S81B a drugi R81B, różnią się delikatnie parametrem kontrastu i świetlności, ale nie widać tego podczas pracy. Polecam, obydwa mam ponad rok i jakość jest zadowalająca... Jedynie co mi się zdaje to to że po roku dość intensywnej eksploatacji świetlówki rozjaśniają się nieco dłużej niż jak były nowe, oznacza to je pełną jasność uzyskuje po nieco dłuższej chwili ale może to tylko mi się wydaje... 32 SAMSUNGA model S81B można dostać za około 1700 PLN, wersja R81B to nieco ponad 2000. TAK jest przynajmniej w Bydgoszczy !

• #7 27 Cze 2008 09:38
    entersc
    Poziom 10  

Mam od 01-08-2006 telewizor LCD Toshiba 37".Obraz z UPC jest bardzo dobry,napewno lepszy niż z CRT.Przez trzy miesiące korzystałem z "N" i nie było widocznej różnicy pomiędzy UPC a "N".Polecam telewizor LCD tym bardziej ,że UPC zapowiada w tym roku nadawanie telewizji cyfowej.

• #9 27 Cze 2008 21:31
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

A ja na dzień dzisiejszy nie potrafię doradzić już nic.
    Codziennie spotykam telewizory lcd w kablówce i to co w jednym momencie chwaliłem, teraz krytykuje i na odwrót.
    Ale widzę, że temat telewizorów LCD dotyczy także platform cyfrowych - uruchamialiśmy coś około 40cali dwa telewizory - Philips - podłączony pod Polsat Cyfrowy i Sony podłączony pod Cyfre +, obydwa poprzez HDMI - SONY wypadł słabo - ale fakt faktem był tańszy o jakiś 1000zł.
    Pzdr

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme