Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha...

pawelsiara74 20 Cze 2008 01:54 65785 23
  • #1 20 Cze 2008 01:54
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Witam
    Chce zrobić kosiarkę traktorek z silnikiem z malucha i na podzespołach maluszka.
    Myślę to zrobić następująco:
    Silnik ze skrzynia tez będzie połączony przez pasek klinowy i prędkość skrzyni będzie zwolniona tylko właśnie dokładnie nie wiem ile zwolnic 3:1??, czy więcej zwolnić?? do tego myślę dać jeszcze jedno przełożenie np 2:1 żeby miał troszkę szybsze biegi np w zimie do odśnieżania.... oczywiście w skrzyni półośki będę musiał skrócić w celu zmniejszenia rozstawu kół.... kosisko będzie na dwa noże (robione na wzór oryginalnych kosisk z traktorków) napędzane paskiem klinowym i nie wiem dokładnie jakie obroty dać, myślę żeby przy obrotach silnika ok 1000obr/min noże miały jakieś 3000obr/min, dobrze tak będzie??? kosisko napędzane będzie z silnika przez wał w który będzie napędzany przez pasek klinowy i tutaj będę musiał trochę przyśpieszyć wał w celu zwiększenia obrotów noży... z wału przez wał kardana będzie napędzana przekładnia kątowa a z przekładni kątowej noże.
    i tutaj mam jeszcze pytanie czy przekładnie kątową można zrobić z dwóch kół zębatych z mechanizmu różnicowego z mostu np z poloneza, bo myślę o takim rozwiązaniu?
    co myślicie o takim wynalazku?

Pozdrawiam Paweł

• #2 20 Cze 2008 07:41
    mczapski
    Poziom 38  

Chyba trochę komplikujesz pomysł. Jednak zależy od zasobności portfela możliwości materiałowych. Podrzucam pomysł aby pokusić się o napęd hydrostatyczny. Jedna pompa, dwa lub trzy silniki hydrostatyczne i np dwa rozdzielacze. Niestety raczej droższe rozwiązanie ale jaka wygoda przy użytkowaniu.

• #3 20 Cze 2008 12:45
    pawelsiara74
    Poziom 22  

no na pewno było by to lepsze rozwiązanie ale chyba raczej nie skusze się gdyż z malucha części mam praktycznie za darmo... a chciałbym to zrobić jak najtańszym kosztem...
    Pozdrawiam Paweł

• #4 20 Cze 2008 22:45
    Tommy82
    Poziom 39  

"Silnik ze skrzynia tez będzie połączony przez pasek klinowy i prędkość skrzyni będzie zwolniona tylko właśnie dokładnie nie wiem ile zwolnic 3:1"??

Czy ty czasem nie chcesz zwalniać obrotów alternatora ? ;)
    ostatnio silnik malucha rozkręcałem przedwczoraj i dal bym głowę ze skrzynia z silnikiem była połączona wałkiem sprzęgłowym.

A co do meritum to malacz sie nada jak najbardziej. Przekładnie kontową możesz tez zrobić z dyfra malaczowego.
    A jeśli chcesz rzeczywiście łączyć skrzynie z silnikiem paskiem klinowym to musiał by być pewnie z 3-4 rzędowy.
    Moze lepiej zastosować przekładnie łańcuchową oparta o motocyklowe kola zębate . Szczytem marzeń był by jakiś reduktor po drodze który rozwiązał by ci problem szybkich i wolnych przełożeń.

• #5 20 Cze 2008 23:21
    pawelsiara74
    Poziom 22  

Nie chce zwalniać alternatora chce przerobić połączenie silnika ze skrzynią:
    masz racje że skrzynia jest połączona wałkiem ale ja chce połączyć za pomocą paska klinowego, będą do tego mi potrzebne dwa wałki sprzęgłowe jeden wsadzę w silnik tzn w tarcze a z drugiej strony będę musiał go ułożyskować i na tym wałku będzie koło na pasek klinowy, przy skrzyni tak samo zorbie ułożyskuje i założę tez koło pasowe i tak chce zrobić przekładnie do skrzyni podobnie będzie zrobione przełożenie do napędu noży z wałka z silnika będzie jeszcze jedno koło do napędu wału który za pomocą wału kardana będzie połączony z przekładnią kątową która będzie napędzała noże, przekładnie chce wykonać z mechanizmu różnicowego a dokładnie z satelit.
    Wie ktoś może ile obrotów ma nóż w kosiarce traktorku?? czy 3000 obr/min wystarczy??
    co do tego reduktora to była by ekstra sprawa tylko z czego można by było taki założyć?? w czym takie coś siedzi?
    Pozdrawiam

• #7 23 Lip 2009 05:43
    tomeknadolny1
    Poziom 9  

witam czy moglbys dac wiecej fotek twojej kosiarki i ja troche opisac

• #8 23 Lip 2009 06:17
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda

HEHEHEHE - następni nawiedzeni :wink:
    Ale jako ciekawostkę to tam gdzie jeżdżę co nieco wypocząć, w teren co nieco górzysty to jeździ gostek na kosiarce z malucha, silnik , przełożenia, koła ma raczej oryginalne z malucha, i na koszenie w górkach spokoje wystarczy, coś tylko namieszał z kołami pasowymi do alternatora, aby alternator miał większe obroty na wolnych obrotach silnika, przez to chwali się że ma większe turbodoładowanie powietrza go gaźnika.
    Ale tarcze tnące trawę, napędzają dwie prądnice maluchowskie podłączone jako silniki, jedno pstryknięcie włącznika, zero dodatkowej mechaniki i trawa fruwa dookoła.
    Co też dobre to do oryginalnego tłumika dołączył jeszcze tłumik motocyklowy, i dzięki temu nawet cichy jest ten jego wynalazek.
    W tym roku chwalił się że kombinuje jak tu na przodzie zamieścić dość duży pojemnik na skoszoną trawę i aby działało to jak wywrotka, podjeżdża pod śmietnik, pstryk i trawa wysypana.

• #9 25 Lip 2009 02:36
    tomeknadolny1
    Poziom 9  

Wada a czy moze wiesz jak podlaczyc taka pradnice bardzo mi ten pomysl sie spodobal,ale z elektryki to ja orlem nie jestem.Ja bardziej mechanikiem jestem

• #11 08 Sie 2009 13:00
    noel
    Poziom 9  

Kolego devilman123, daj jak możesz więcej fotek swojej kosiarki.
    Pozdrawiam!

• #12 09 Sie 2009 14:32
    Dźwąng
    Poziom 9  

świetny pomysł z taką kosiareczką. Więcej fotek jeśli można.

• #13 30 Wrz 2009 13:32
    skiba Mech
    Poziom 1  

Witam.

Chciałem spytać czy jest szansa pokazać kilka zdjęć z bliska tego wynalazku. Chciałem zbudować lub odkupić taką kosiareczke dla siebi bo mam poletko i potrzebuję coś takie do koszenia a wygląda to bardzo ładnie.

Z pozdrowieniami Darek

• #14 15 Paź 2009 20:06
    devilman123
    Poziom 9  

Witam.
    Trochę długo mnie tu nie było ale dorzucam kilka fotek ;)

Jeśli ktoś byłby zainteresowany:

http://allegro.pl/ show_item.php?item=828417056

Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha... Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha... Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha... Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha... Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha...

Regulamin punkt 10.11
    /Faces/

• #15 13 Sty 2011 12:13
    Raf31
    Poziom 13  

Witam
    Mam kilka pytań jako że też planuję zaprojektować taką kosiarkę. Jak rozwiązałeś mechanizm zmiany biegów skoro w maluszku połączony jest "na sztywno z drążkiem? Widzę że jest na linkach ale jak wygląda to na samej skrzyni?? Może masz jakieś lepsze jakościowo zdjęcia. Drugie pytanie jakie mi się nasuwa to czy masz jakoś rozwiązane rozsprzęglanie samych noży względem pracującego silnika i jakie przełożenie na noże ostatecznie zastosowałeś (o ile jakieś zastosowałeś)??

• #16 24 Sty 2011 21:01
    devilman123
    Poziom 9  

Obecnie robię biegi bezpośrednio na skrzyni, ponieważ jest to rozwiązanie prostsze i bardzo niezawodne. Noże włącza sie w sposób płynny a przełożenie jest około 1:1. Nie mam już takich zdjęć kosiarki z biegami z boku ponieważ obecnie robie tak jak wspomniałem.

Kosiarka Traktorek z silnikiem z malucha...

• #17 03 Lut 2011 12:04
    michalsztramski
    Poziom 9  

Witam mam pytanie do devilman123 ,jak rozwiązałeś przeniesienie napędu przy kołach napędowych aby cały pojazd poruszał się wolniej .

• #18 03 Lut 2011 19:08
    devilman123
    Poziom 9  

Witam.

Zrobiłem i zamontowałem zwolnice łańcuchowe przy każdym z kół. Przełożenie wynosi 4:1

• #19 24 Kwi 2011 15:34
    lukasz500rad
    Poziom 2  

Witam
    Można więcej fotek bo cos takiego chciał bym zrobić a co do silnika nie grzeje się w lato . Zwolnice ciekawe rozwiązane prawie bez awaryjne . Jak by pan cos zdradził odnośnie projektu tego sprzętu podoba mi się to.

• #20 19 Maj 2011 23:36
    Vein
    Poziom 22  

devilman123 napisał:
    Witam.

Zrobiłem i zamontowałem zwolnice łańcuchowe przy każdym z kół. Przełożenie wynosi 4:1

Jakiego łańcucha użyłeś?

• #21 29 Maj 2011 22:16
    devilman123
    Poziom 9  

Użyłem łańcucha 0,5 cala.

• #22 17 Lip 2011 16:20
    murek35
    Poziom 11  

Witam sznownych forumowiczow
    Ja rowniez jestem w trakcie przerobki mojego Dziko-malucha.Jak widac na fotkach ,u mnie jest troszkie inny problem ,musze dopasowac naped ,albo z przedniego koła pasowego na bloku silnika,albo zrobic wyjscie z walka przekaznika mocy.Moja maszyna jest wielofunkcyjna,czyli jak rasowy ciagnik.Ma wszystko łacznie z hydraulika.Zrobiłem tez narzedzia,płog,brony,kultywator,teraz czas na kosiarkie.Mam 60 arow trawnikow..

• #23 10 Sie 2011 16:27
    szym1988
    Poziom 2  

Witam mam pytanie do devilman123, na jakiej zasadzie działa rozłączanie napędu noży, jak zbudowany jest ten mechanizm?

• #24 23 Paź 2011 18:59
    romanko
    Poziom 12  

Jestem w trakcie składania traktorka z części malucha i w związku z tym mam pytanie: Czy ktoś zrobił kosiarkę z prądnicy malucha?
    /parę wypowiedzi wyżej jest to poruszone/.
    Proszę o porady.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme