Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

router -> komputer jaki kabel?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> router -> komputer jaki kabel?
Autor
Wiadomość
quinty
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 21 Cze 2008 19:43   

router -> komputer jaki kabel?

witam
na alle... kupiłem najtańszy router TP link, jeszcze idzie pocztą a ja zacząłem się zastanawiać, że przecierz do takiej taniochy to oprócz zasilacza i instrukcji to pewnie nie dadzą mi żadnych kabli :( a kable będą potrzebne bo teraz mam konfigurację:

internet z kablówki -> modem kablowy motoroli -> komputer.

I po to kupiłem router aby móc podłaczyć drugiego kompa. konfiguracja będzie wyglądać:

internet z kablówki -> modem kablowy motoroli -> router -> 2 kompy.

I przecierz trzeba jakoś podłączyć te kompy do routera (złącze ethernetowe) a pewnie nie dadzą mi kabli. I tu pytanie: jakie to mają być kable? ekranowane, jakieś specjalne? chcę je zrobić sam bo mam 14 lat a kasy nie ma :( Zamówiłem już wtyczki rj45 jako sample i niewiem, czy np. nadawałby się stary kabel od monitora, albo coś podobnego. czy te kable muszą mieć jakieś specjalne właściwości czy coś? ;D słyszałem coś, że to musza być kable krosowane. Czy kabel od monitora jest krosowany?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2008 19:43   

Powrót do góry

~sojer
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wałbrzych

Post#2 21 Cze 2008 20:12   

Re: router -> komputer jaki kabel?

Wpisz na allegro słowo "patchcord". Zapłacisz może 5zł więcej jakbyś robił samemu, ale masz pewność, że będzie działać.

Aha tam będzie pisać przy nich z przeplotem lub bez przeplotu. Dla ciebie to nie ma żadnego znaczenia, bo router sam sobie rozpozna jaki masz kabel, więc bierz byle który byle by się długość zgadzała.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2008 20:12   

Powrót do góry

Alana
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Gdańsk

Post#3 21 Cze 2008 20:43   

W fabrycznym opakowaniu do kazdego, nawet najtanszego routera jaki instalowalam zawsze byl kabelek LAN. Poczekaj az routerek przyjedzie bo problem moze zniknac.
Jezeli nie to wizyta w najblizszym komputerowym z prosba o zrobienie odpowiedniego kabelka [opisz sytuacje sami beda wiedziec jaki] czy tak jak mowil kolega.
W razie W kabelek z linku bedzie OK.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Cze 2008 20:43   

Powrót do góry

quinty
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 Post autora tematu 21 Cze 2008 22:25   

"W fabrycznym opakowaniu do kazdego, nawet najtanszego routera jaki instalowalam zawsze byl kabelek LAN"
właśnie potrzeba 2 kabelków bo będzie do dwóch kompów, w poniedziałek powinien przyjść i wtedy odpiszę.
Powrót do góry

dunajal
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Szczytno

Post#5 25 Sie 2008 22:51   

Tak dla wyjaśnienia w ruoterach tp-link'a nie ma kabli LAN. Przynajmniej nie było ich w 543G i 501G :)
Powrót do góry

quinty
Poziom 20
Poziom 20

Post#6 Post autora tematu 26 Sie 2008 08:23   

o sory, zapomniałęm o tym temacie, router dawno przyszedł i bez kabli :( na allegr... kupię dwumetrowe za 10 zł
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci Początkujący -> router -> komputer jaki kabel?
Strona 1 z 1