X

router -> komputer jaki kabel?

quinty 21 Jun 2008 19:43
  • #1 21 Jun 2008 19:43
    quinty
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    witam
    na alle... kupiłem najtańszy router TP link, jeszcze idzie pocztą a ja zacząłem się zastanawiać, że przecierz do takiej taniochy to oprócz zasilacza i instrukcji to pewnie nie dadzą mi żadnych kabli :( a kable będą potrzebne bo teraz mam konfigurację:

internet z kablówki -> modem kablowy motoroli -> komputer.

I po to kupiłem router aby móc podłaczyć drugiego kompa. konfiguracja będzie wyglądać:

internet z kablówki -> modem kablowy motoroli -> router -> 2 kompy.

I przecierz trzeba jakoś podłączyć te kompy do routera (złącze ethernetowe) a pewnie nie dadzą mi kabli. I tu pytanie: jakie to mają być kable? ekranowane, jakieś specjalne? chcę je zrobić sam bo mam 14 lat a kasy nie ma :( Zamówiłem już wtyczki rj45 jako sample i niewiem, czy np. nadawałby się stary kabel od monitora, albo coś podobnego. czy te kable muszą mieć jakieś specjalne właściwości czy coś? ;D słyszałem coś, że to musza być kable krosowane. Czy kabel od monitora jest krosowany?
  • #2 21 Jun 2008 20:12
    ~sojer
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Wpisz na allegro słowo "patchcord". Zapłacisz może 5zł więcej jakbyś robił samemu, ale masz pewność, że będzie działać.

Aha tam będzie pisać przy nich z przeplotem lub bez przeplotu. Dla ciebie to nie ma żadnego znaczenia, bo router sam sobie rozpozna jaki masz kabel, więc bierz byle który byle by się długość zgadzała.
  • #3 21 Jun 2008 20:43
    Alana
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    W fabrycznym opakowaniu do kazdego, nawet najtanszego routera jaki instalowalam zawsze byl kabelek LAN. Poczekaj az routerek przyjedzie bo problem moze zniknac.
    Jezeli nie to wizyta w najblizszym komputerowym z prosba o zrobienie odpowiedniego kabelka [opisz sytuacje sami beda wiedziec jaki] czy tak jak mowil kolega.
    W razie W kabelek z linku bedzie OK.
  • #4 21 Jun 2008 22:25
    quinty
    Level 27  
    Topic author Helpful post? (0)
    "W fabrycznym opakowaniu do kazdego, nawet najtanszego routera jaki instalowalam zawsze byl kabelek LAN"
    właśnie potrzeba 2 kabelków bo będzie do dwóch kompów, w poniedziałek powinien przyjść i wtedy odpiszę.
  • #5 25 Aug 2008 22:51
    dunajal
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Tak dla wyjaśnienia w ruoterach tp-link'a nie ma kabli LAN. Przynajmniej nie było ich w 543G i 501G :)
  • #6 26 Aug 2008 08:23
    quinty
    Level 27  
    Topic author Helpful post? (0)
    o sory, zapomniałęm o tym temacie, router dawno przyszedł i bez kabli :( na allegr... kupię dwumetrowe za 10 zł
  Search 4 million + Products
Browse Products