X

Brak dzwieku w komputerze..

22 Jun 2008 14:50 JEJElo_masta
  • #1 22 Jun 2008 14:50
    JElo_masta
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    To nie jest kolejny problem typu: zrobiłem format i nie ma dźwięku... to cos dla prawdziwego fachowca.. mianowicie:

Przedwczoraj składałem wzmacniacz... sygnał audio ciągnąłem prosto z wyjścia karty dźwiękowej... niefortunnie źle podłączyłem i chyba poszło napięcie na kartę dźwiękowa, momentalnie po tym zanikł dźwięk.. myśląc ze spaliłem kartę dźwiękową wstawiłem inna de instalacja sterowników poprzedniej.. instalacja aktualnej.. i cisza... komputer wykrywa katę pokazuje ze sterowniki sa zainstalowane poprawnie oraz potwierdza prawidłowe działanie karty dźwiękowej, lecz nadal cisza...

Ta kara co prawdopodobnie spaliłem jest zintegrowana z płyta główna "GA-K8VT800"
    Karta dźwiękowa Realtek ALC850 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Czy nie jest spalona ale jakiś czujnik w komputerze nie przepuszcza sygnału audio?(wyłączył karte?)

btw.. puszczając prąd do wyjścia audio powinno spalić cala płytę główną..
    wiec może to nie w tym leży problem?

Głośniki sa sprawne..

Jakie kroki podjąć dalej? Każda pomoc sie przyda. Z góry dziękuje.
  • Helpful post
    #2 22 Jun 2008 14:53
    11111olo
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Podłącz do wyjścia w kompie słuchawki.
    Jeśli sterowniki są poprawnie zainstalowane, dźwięk nie jest ściszony i wszystko jest poprawnie podłączone oraz sprawne i nadal nie ma dźwięku czeka Cię niestety zakup nowej k. muzycznej.
  • #3 22 Jun 2008 15:13
    JElo_masta
    Level 14  
    Topic author Helpful post? (0)
    podłączałem cisza..
    wszystko jest idealnie zainstalowane.
    nowa karte muzyczna tez mam.. problem jest taki sam jak z ta zintegrowana.. cisza w głośnikach/słuchawkach... także zastanawiam sie czy nie ma jakiegoś zabezpieczenia.. wbudowanego w pylcie głównej?
  • #4 22 Jun 2008 15:15
    11111olo
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Podłącz te głośniki do wyjścia HEADPHONES w jakimś radiu i napisz czy działają?
  • #5 22 Jun 2008 15:21
    JElo_masta
    Level 14  
    tak.. jestem elektronikiem także pierwsze co zrobiłem to obleciałem wszystkie telewizory i radia z wyjściem "JACK"
  • #6 22 Jun 2008 16:01
    Phantom69
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    A może tak by się przydała cała kompletna konfiguracja kompa razem z systemem jaki masz zainstalowany - wróżką nie jestem i nie jestem w stanie wywróżyć Ci z fusów, że na przykład przełączyłeś kartę tylko na wyjście cyfrowe. Miałem już podobne przypadki że ludzie w laptopach "niechcący" przełączali dźwięk na hdmi karty graficznej, wtedy cokolwiek byś nie zrobił jakiejkolwiek karty nie zainstalował po prostu nie będziesz miał dźwięku, dopóki nie przełączysz spowrotem na zwykłą kartę...
  • #7 22 Jun 2008 16:45
    JElo_masta
    Level 14  
    więc Windows xp professional sp2, jak już mówiłem nic nie przełączałem, przyczyną zaniku dźwięku jest prawdopodobnie mój błąd podczas podłączania sygnału do wzmacniacza, interesuje mnie wiec jak naprawić ta stara kartę... lub jak odpalić ta nowa.
    Brak dzwieku w komputerze..
  • Helpful post
    #8 22 Jun 2008 17:23
    tronic1
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Uruchom jakąś dystrybucję Linuxa LiceCD. Zintegrowana pewnie uszkodzone, ale ta druga jeśli sprawna powinna działać.
  • Helpful post
    #9 22 Jun 2008 18:17
    Removed
    Helpful post? (0)
    A tę zintegrowaną wyłączyłeś w BIOSie?
  • #10 22 Jun 2008 20:14
    JElo_masta
    Level 14  
    wszystko jasne... karta zintegrowana spalona.. a co do tej drugiej.. trzeba było wyłączyć 1 w biosie, dzięki za pomoc temat uważam za zamknięty.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products