Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jak załatać dziury w bojlerze?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Jak załatać dziury w bojlerze?
Autor
Wiadomość
tom.pk
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: krakow

Post#1 Post autora tematu 24 Cze 2008 13:49   

Jak załatać dziury w bojlerze?

Witam mam kilkuletni bojler z blachy ocynk z dziurami wielkości dwuzłotówki.Jak je załatać do dyspozycji mam migomat ,oraz palnik do lutowania na propan butan.?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2008 13:49   

Powrót do góry

tronics
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bojszowy k. Tychów

Post#2 24 Cze 2008 13:56   

Re: Jak załatać dziury w bojlerze?

ocynk - niedobrze, z tego co pamiętam będzie się taki biały puch robił, opary cynku są rakotwórcze. No ale możliwe że ci się uda. Pierwsza sprawa, pozbył bym się z miejsca spawania cynku...jeśli masz możliwość dobrego przewiewu to możesz go palnikiem spróbować wypalić. Potem docinasz blaszkę, czyścisz miejsce spawania i dospawujesz, sprawdzasz czy nie cieknie, jeśli nie to przemalować Unikor/Urekor lub inną farbą zabezpieczającą przed korozją i może jeszcze jakiś czas pociągnie. Ale z rychłą wymianą należy się liczyć.
Powrót do góry

tom.pk
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 24 Cze 2008 14:05   

Dwa razy już go lutowałem ,ale były małe dziurki .SPróbuję jak radzisz pozbyć sie ocynku i pospawać tylko się obawiam ,że blacha jest już bardzo cienka.
Powrót do góry

tronics
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Bojszowy k. Tychów

Post#4 24 Cze 2008 14:20   

Jeśli jest bardzo cienka to raczej mig będzie przepalał niestety. Ładnych parę lat temu miałem podobny problem przy czym bojler aż tak wielkich dziur nie miał, dało się go pospawać. Jeśli blacha jest cienka można spróbować przynitować kawałek blachy na silikonie, ale to także może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Powrót do góry

patryk-84a
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Inowrocław

Post#5 24 Cze 2008 16:06   

Skoro bojler był już nie raz spawany, teraz są wielkie dziury to może czas na kupno nowego? Nie których rzeczy nie opłaca się naprawiać i trzeba dla świętego spokoju zainwestować. Zacznie kolega spawać, poopala kolega ocynk, do tego po przegrzewa blachę i za niedługo znowu przegnije.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2008 16:06   

Powrót do góry

Wirnick
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Katowice / Międzyrzecze

Post#6 24 Cze 2008 16:55   

Zbiornik zalać do pełna wodą i wtedy spawać (nie wydmuchuje źródełka spawu).
Powrót do góry

Fyszo
Spec od GSM
Spec od GSM

Post#7 24 Cze 2008 19:32   

Ja pojawiły się już dziury w kilku miejscach, to skąd pewność że nie pojawią się kolejne w nowych miejscach? Raczej blacha jest całkowicie zniszczona. Popukaj młotkiem i jak stwierdzisz że grubość jest ok, to próbuj łatać te dziury, ale podejrzewam że po młotku będzie ich więcej. Również proponuję zakup nowego.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Cze 2008 19:32   

Powrót do góry

niutat
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Biłgoraj

Post#8 24 Cze 2008 20:45   

Witam, też przerabiałem ten problem, jeśli nawet go pospawasz to nie będziesz wiedział kiedy zaleje Ci mieszkanie, nie ma sensu, przyłączam się do kolegów, jedyne rozsądne wyjście to zakup nowego.
Powrót do góry

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Miasto: Wielkopolska

Post#9 24 Cze 2008 20:59   

Jeśli koniecznie chcesz pospawać to najlepiej daj nakładkę z blachy na dziury-ale odpowiednio większą abyś spawał w miejscu gdzie blacha jest "zdrowa".Bojler najlepiej spawać gdy nie ma w nim wody gdyż wtedy spaw się tak gwałtownie nie studzi,nie zalewa ci spawu- co ma bezpośredni wpływ na porowatość spawu /szczelność/Nadmieniam że to jest metoda dorażna-czeka cię jego wymiana.Może lepiej teraz wymienić niż zimą ?
Powrót do góry

tom.pk
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 Post autora tematu 24 Cze 2008 21:34   

Bardzo dziękuję wszystkim za zainteresowanie i porady.Bojler jest w kotłowni i raczej nie ma niebezpieczeństwa zalania,używany jest tylko w okresie grzewczym jako dodatkowe zródło ciepłej wody(podłączony do pieca CO) i dlatego przynajmniej w tym roku nie chcę inwestować w nowy.
Powrót do góry

patryk-84a
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Inowrocław

Post#11 25 Cze 2008 19:29   

Jeśli dziury są na walcowej stronie, nie od czoła, to obspawaj dużym kawałkiem blachy. Po prostu zrób opaskę, obspawaj boki a na końcu złączone brzegi blachy. Kawałek blachy na pewno nie będzie kosztował tyle co nowy bojler.
Powrót do góry

kotweiler
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Lublin

Post#12 26 Cze 2008 11:08   

Jak masz dziury na płaszczu wodnym w dostępnym miejscu to najlepiej przykręcić grubą blachę przynajmniej 2-3 mm, na śruby. Czyścisz, odtłuszczasz i smarujesz płaszczyzny oraz gwinty, silikonem samochodowym do uszczelek, skręcasz śrubami 6 mm i gotowe. Sposób sprawdzony, działa. Trzyma lepiej niż lutowanie czy spawanie. Jak masz duże ciśnienie, to drugą blachę trzeba założyć od środka.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Cze 2008 11:08   

Powrót do góry

Szteker
Poziom 8
Poziom 8

Post#13 30 Cze 2008 21:30   

A jak na szybko zatkać to najlepiej zrobic kołek drewniany i wbić go lekko do dziurki na poczatku bedzie troche kapać ale jak się "napije" (kołek) to przestanie .Lepiej stosować spawanie ale jeśli niema możliwości a jest poterzbna ciepła woda to zdaje to egzamin (na jakiś czas).

Moje artykuły: (Dodaj)
29 Październik 2014 HitLog Bluetooth 4.0 + BeagleBoneBlack
30 Sierpień 2014 Interaktywna kostka 3D +IMU
Powrót do góry

Amanda
Poziom 16
Poziom 16

Post#14 01 Lip 2008 08:26   

Widziałem kiedyś taki bojlerek - był naszpikowany kołeczkami tak że wyglądał jak jeż :D
Powrót do góry

tom.pk
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 Post autora tematu 26 Lut 2009 14:22   

Udało mi się zalutować 2 dziury i.......bojler działał może godzinę ,wysadziło dziurę w innym miejscu.Kupiłem jak radzili koledzy nowy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Maszyny i Urządzenia -> Jak załatać dziury w bojlerze?
Strona 1 z 1