Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Tester tranzystorów

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Tester tranzystorów
Autor
Wiadomość
K_o_N_z_I
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 25 Cze 2008 16:58   

Re: Tester tranzystorów

Witam,

postanowiłem zrobić sobie tester tranzystorów ze schematu krążącego po necie, jednak w symulacji wychodzą kokosy...

Układ ograniczyłem do tranzystorów bipolarnych i tak..

zmieniłem nieco schemat tzn samo wpięcie tranzystora i.. układ coś już generuje, tylko nie wiem na ile to dobre...

Zamieszczę screeny z symulacji oraz schematy oryginalne a także to co mam teraz.

Warunków początkowych z tego co wiem nie muszę tutaj zmieniać bo LTSpice powinien sam "ruszyć"

Układ dla PNP:

Schemat:
Tester tranzystorów

Symulacja:
Tester tranzystorów

Układ dla NPN:
Tester tranzystorów

Symulacja:
Tester tranzystorów

Schemat krążący po necie:

Tester tranzystorów

Jakby mógł ktoś powiedzieć na ile dobrze wyglądają te przebiegi z układu PNP (sprawdzałem czy stała czasowa a właściwie jej zmiana coś powoduje - to jest ok)

Problem mam z tym układem dla NPN - nie wiem co można zmienić by układ "ruszył"

Dodano po 2 [godziny] 33 [minuty]:

Wszystko zależy od T2, jeśli wymienię na inny tranzystor zaczyna się trochę inaczej to układać, jendak nawet wtedy nie potrafię zrobić tak by przebiegi jakie uzyskam były w miarę "dobre"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Cze 2008 16:58   

Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Projektowanie Układów Elektronicznych -> Tester tranzystorów
Strona 1 z 1