Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 26 Cze 2008 10:26
    LiThiuM
    Poziom 8  

Witam, mam problem z mikrofonem MTP Device.
    Problem polega na tym, ze nie da sie go zainstalowac, wyskakuje blad :
    "Wystapil problem podczas instalowania tego sprzetu :
    MTP Device
    Nie mozna uruchomic tego urzadzenia (Kod 10)"

Nie znam sie za bardzo na tym, wiec prosze o pomoc.

Dodam jeszcze tyle,ze mikrofon napewno dziala ( gralem w Counter Strike-robilem test mikrofonu i dziala, normalnie tez rozmawialem na serwerach).
    Probowalem odinstalowac, a pozniej zainstalowac lepsze sterowniki, ale wyskoczyl jakis blad, ze lepszych sterownikow nie ma.

Jesli to ma znaczenie, to dodam,ze mikrofon i sluchawki sa ze soba polaczone (nie wiem niestety, jak to sie nazywa).

Prosilbym o pomoc, byloby milo, gdyby ktos napisal na gg 8024844

Edit:a i jesli pomylilem dzial, prosze o przeniesienie go...

• #2 26 Cze 2008 15:04
    marek003
    Poziom 39  

LiThiuM napisał:
    Witam,mam problem z mikrofonem MTP Device. Problem polega na tym,ze nie da sie go zainstalowac,wyskakuje blad :
    "Wystapil problem podczas instalowania tego sprzetu :
    MTP Device
    NIe mozna uruchomic tego urzadzenia (Kod 10)"

...

MTP Device to mikrofon ???
    Jak mi się wydaje to MTP Device jest związane z mp3/4 ewentualnie z jakąś pamięcią na usb.

Jak jest połączony mikrofon z kompem?
    Wtyczką "jack" czy usb?

• #3 26 Cze 2008 15:32
    LiThiuM
    Poziom 8  

Sa takie 2 kabelki (zielony i rozowy)

Aha chyba, ze bylby to kabel usb od telefonu, ale jest odlaczony i ten sam blad jest.
    To o co chodzi?

• #4 26 Cze 2008 17:13
    marek003
    Poziom 39  

Nie masz w pobliżu kogoś kto "trochę" więcej zna komputer.
    Bo będzie kłopot żeby ci to wytłumaczyć.

Z tego co piszesz masz zwykłe jacki (dżeki) podłączane do karty muzycznej (zapewne wbudowanej w płytę główną).

Mikrofonu jako takiego się nie instaluje.
    Jeżeli w słuchawkach (głośnikach) słychać muzykę to karta muzyczna jest dobrze zainstalowana i z reguły mikrofon również dobrze działa z tym że może być wyłączony lub w złe gniazdo wsadziłeś dżeka od mikrofonu (czerwony) w gniazdo na kompie (z regóły czerwone lub obok narysowany mikrofon).

Kliknij dwa razy w pasku systreya (obok zegarka) ikonkę z głośniczkiem. W menu opcje kliknij właściwości naciśnij nagrywanie sprawdź czy między innymi mikrofon jest zaznaczony i wciśnij ok. Pojawią się nowe paski potencjometrów. Sprawdz czy pod "grupą" mikrofon jest fajka "zaznacz". Jak nie to zaznacz ją i daj ok.

• #5 26 Cze 2008 20:26
    LiThiuM
    Poziom 8  

no probowalem juz Regulacja glosnosci->Opcje->Wlasciwosci->i tam jest Urzadzenie miksujace (czyli mikrofon?) i tam jest tylko to:
    Realtek HD Audio Input
    Realtek HD Audio output
    Realtek HD Digital input

nie ma tam mikrofonu :/

odlaczylem jeszcze kabel od telefonu-moze system uznal to za niezainstalowany sprzet,ale jak wchodze w panel sterowania->Dodaj sprzet to wyskakuje blad "Urzadzenia mozna instalowac pojedynczo.Trwa instalacja innego urzadzenia" lub cos w tym stylu
    ale ja nic innego nie podlaczylem,a wszystko co mam (sprzet) mam zainstalowany

co do gniazd :mam 6,1 czerwone,2 zielone,zolte,czarne i fiolteowe (chyba dorbze wymienilem)
    probowalem roznych kombinacji (tzn z zielonymi gniazdami) ale tylko na jeden sposob dzialaja

a i mam z przodu kompa tez 2 gniazda,ale jak pod nie podlaczam to wogole nie dziala

• #6 27 Cze 2008 14:59
    4com
    Poziom 9  

może najpierw spróbuj odinstalować i zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej jak to zrobisz to sprawdź na najprostszym programie np. rejestrator dźwięku czy twój mikrofon nagrywa. Kiedyś miałem jeszcze problemik z takim zestawem słuchawkowym któremu mogłeś mikrofon wsadzić do lewej lub prawej słuchawki modelu i firmy nie spomnę jak się przełożyło do drugiej słuchawki to wszystko działało.

• Pomocny post
    #7 27 Cze 2008 15:04
    marek003
    Poziom 39  

LiThiuM napisał:
    no probowalem juz Regulacja glosnosci->Opcje->Wlasciwosci->i tam jest Urzadzenie miksujace (czyli mikrofon?) i tam jest tylko to:
    Realtek HD Audio Input
    Realtek HD Audio output
    Realtek HD Digital input

nie ma tam mikrofonu :/

Pod urządzeniem miksującym powinny być opcje wyboru
    Odtwarzanie i Nagrywanie
    włącz nagrywanie
    powinna się zmienić lista "sterowników głośności"
    na tej liście sprawdź czy jest zaznaczony mikrofon i daj ok

później sprawdź czy jest "zaznaczony" suwak przy mikrofonie

Jeżeli nie ma opcji nagrywanie i odtwarzanie wybierz
    Realtek HD Audio Input daj ok
    sprawdz czy jest mikrofon i czy jest zaznaczony

• #8 27 Cze 2008 15:23
    LiThiuM
    Poziom 8  

pokazuje sie sterownik (tylko ten jeden) SPDIF
    zaznaczylem i chyba juz dziala
    dziekuje za pomoc Marek003,dostaniesz pkty ode mnie

btw MTP Device to byly chyba jakies sterowniki od mp3 lub telefonu(kabel usb)

dziekuje za pomoc ;)

• #9 27 Cze 2008 15:26
    Tabris
    Poziom 2  

Marek033 pewnie kolega posiada plte glowna MSI ze zintegrowana karta dzwiekowa. Posiadam taka i tze mialem taki sam problem nie bylo tam w opcjach regulacji glosnosci mikrofonu. Nie mam pojecia czym to bylo spowodowane ale nie pomagaly nowsze wersje sterownikow. Ostatecznie wyszlo na to ze wylaczylem zintegrowana karte i zakupilem normalna karte dzwiekowa od tamtej pory zero problemu z dzwiekiem czy mikrofonem.

• #10 27 Cze 2008 17:42
    LiThiuM
    Poziom 8  

ja mam karte dzwiekowa Realtek

po problemie,juz mikrofon dziala

ale mam inny problem
    gdy slucham muzyki przez glosniki to jest takie jakby echo i szum,co zrobic zeby tego nie bylo?znajomy mowil zeby wyciszyc,ale to nie pomaga
    prosze o pomoc ;)

• #11 28 Cze 2008 11:49
    marek003
    Poziom 39  

Wejdź do panelu sterowania i poszukaj czegoś w stylu "Sound Effect Menager" lub coś podobnego pod Realtek i pobaw się ustawieniami.
    Może masz włączony jakiś program do efektów lub w programie do odtwarzania włączyłeś efekty.

Jakim programem odtwarzasz muzę?
    Co do szumu to ja miałem dziwny efekt jeżeli miałem włączony komp w gniazdo z bolcem uziemiającym. W moim bloku nie ma uziemienia tylko tzw. zero i po nim szły zakłucenia (bardziej buczenie niż szum). Podłącz na chwilę komp do przedłużacza bez bolca uziemiającego i sprawdź.

Poza tym może to szum samych głośników wyjmij wtyczkę z gniazdka głośnikowego i sprawdz czy szum przestanie.

Kolejna opcja słuchaj muzy na głośności ustawionej na kompie na full a głos reguluj wzmocnieniem przy głośnikach.

A na marginesie:
    "karta" realtek jest w większości przypadków wbudowana w płytę główną np. MSI.

LiThiuM napisał:
    ... MTP Device to byly chyba jakies sterowniki od mp3 lub telefonu(kabel usb)...

Wspominałem o tym w pierwszym poście :)

• #12 28 Cze 2008 21:07
    LiThiuM
    Poziom 8  

No tak, gdy odlaczam kabelki od mikro i sluchawek to ten "szum" znika
    , a chcialbym moc normalnie sluchac muzy, gdy mam wlaczony mikro i sluchawki.
    Uzywam Winampa (wczesniej nie mialem zadnych problemow)
    , a i nie bawilem sie ustawieniami nigdzie ;)
    Wiecie ocb?

• #13 28 Cze 2008 21:57
    tzok
    Moderator Samochody

W starych (AC-97) kartach dźwiękowych masz regulację głośności mikrofonu jako urządzenia do nagrywania i do odtwarzania. Jako urządzenie do odtwarzania, ma być wyciszony - tj. nie powinieneś słyszeć w słuchawkach, tego co mówisz do mikrofonu, poszukaj odpowiednich opcji w mikserze swojej karty.

• #14 29 Cze 2008 09:48
    LiThiuM
    Poziom 8  

Ale ja nie slysze tego co ja mowie do mikrofonu,
    tyko gdy nagrywam cos (rejestrator dzwieku,rozmowa testowa skype) to po zakonczeniu nagrywania odtwarzaja moj glos.

Pogrzebie w ustawieniach...
    Pogrzebalem w Realtek Konfiguracja audio HD.

Tam jest troche rzeczy, ktore mozna regulowac (np:Wave, Syntezator FW, Fron, Rear) ale nic nie dalo.
    Nie wiem o o co chodzi.

• #15 29 Cze 2008 11:34
    Kristoff10
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wycisz mikrofon i pogłos zginie... masz sprzężenie między mikrofonem a głośnikami...

• #16 29 Cze 2008 12:47
    LiThiuM
    Poziom 8  

Tez tak myslalem, ale niestety nadal jest ten "poglos", mimo wyciszenia mikrofonu.

• #17 29 Cze 2008 12:53
    Kristoff10

A jak odłączysz mikrofon to pogłos znika czy dalej pozostaje?

• #18 02 Lip 2008 12:01
    LiThiuM
    Poziom 8  

nie znika
    ale to chyba wina zle podlaczonych glosnikow (wczesniej dzialaly) ale teraz chyba juz dobrze

a teraz znowu mam problemy z mikrofonem
    teraz jak mowie to jest taki "poglos" a w grze Counter Strike wogole cos sie chrzani (bardzo niewyrazne +jakies echo-mam tam dobre ustawienia)

• #19 02 Lip 2008 13:21
    Kristoff10

Nie wiem jak podłączasz głośniki i mikrofon... podłącz głośniki pod zielone wejście a mikrofon pod różowe.

• #20 02 Lip 2008 13:36
    LiThiuM
    Poziom 8  

tak robie....myslicie,ze nic nie wiem?;/
    kabelki sa dobrze podlaczone

• #21 02 Lip 2008 13:48
    Kristoff10

To jak były źle podłączone? Inaczej źle podłączyć nie można...

• #22 05 Lip 2008 12:26
    LiThiuM
    Poziom 8  

no mam 2 gniazda zielone...i tam zielony kabel probowalem,i jak do jednego wsadze to dziala,a jak do drugiego to nie dziala

a i jeszcze z przodu komputera (nad wlacznikiem,pod stacja dyskow) mam 2 gniazda,zielone i rozowe,ale tam tez wogole nie dzialaj sluchawki ani mikrofon

• #23 05 Lip 2008 12:39
    Kristoff10

Widać na przednim panelu masz nie podłączone... jak to z tyłu masz dwa zielone?

• #24 05 Lip 2008 15:16
    LiThiuM
    Poziom 8  

no mowie,mam 6 gniazd
    2 zielone,rozowe,zolte,czarne i fioletowe

Dodano po 2 [godziny] 30 [minuty]:

LiThiuM napisał:
    Probowalem juz Regulacja glosnosci->Opcje->Wlasciwosci->i tam jest Urzadzenie miksujace (czyli mikrofon?) i tam jest tylko to:
    Realtek HD Audio Input
    Realtek HD Audio output
    Realtek HD Digital input

Nie ma tam mikrofonu.

Odlaczylem jeszcze kabel od telefonu-moze system uznal to za niezainstalowany sprzet, ale jak wchodze w panel sterowania->Dodaj sprzet to wyskakuje blad "Urzadzenia mozna instalowac pojedynczo.
    Trwa instalacja innego urzadzenia" lub cos w tym stylu
    ale ja nic innego nie podlaczylem, a wszystko co mam (sprzet) mam zainstalowany.

Co do gniazd :mam 6:1 czerwone,2 zielone,zolte,czarne i fiolteowe (chyba dobrze wymienilem)
    Probowalem roznych kombinacji (tzn z zielonymi gniazdami) ale tylko na jeden sposob dzialaja.

A i mam z przodu kompa tez 2 gniazda,ale jak pod nie podlaczam to wogole nie dziala.

Dodano po 17 [sekundy]:

LiThiuM napisał:
    Pokazuje sie sterownik (tylko ten jeden) SPDIF
    zaznaczylem i chyba juz dziala.
    Dziekuje za pomoc Marek003,dostaniesz pkty ode mnie.

btw MTP Device to byly chyba jakies sterowniki od mp3 lub telefonu(kabel usb)

dziekuje za pomoc ;)

Dodano po 33 [sekundy]:

LiThiuM napisał:
    Ja mam karte dzwiekowa Realtek.

Po problemie,juz mikrofon dziala

Ale mam inny problem:
    gdy slucham muzyki przez glosniki to jest takie jakby echo i szum, co zrobic zeby tego nie bylo? Znajomy mowil zeby wyciszyc, ale to nie pomaga
    prosze o pomoc.

Dodano po 21 [sekundy]:

LiThiuM napisał:
    No tak, gdy odlaczam kabelki od mikro i sluchawek to ten "szum" znika
    , a chcialbym moc normalnie sluchac muzy, gdy mam wlaczony mikro i sluchawki.
    Uzywam Winampa (wczesniej nie mialem zadnych problemow)
    , a i nie bawilem sie ustawieniami nigdzie ;)
    Wiecie o co chodzi?

Dodano po 1 [minuty]:

LiThiuM napisał:
    Ale ja nie slysze tego co ja mowie do mikrofonu,
    tyko gdy nagrywam cos (rejestrator dzwieku,rozmowa testowa skype) to po zakonczeniu nagrywania odtwarzaja moj glos.

Pogrzebie w ustawieniach...

Dodano po 12 [minuty]:

Pogrzebalem w Realtek Konfiguracja audio HD.

Tam jest troche rzeczy, ktore mozna regulowac (np:Wave, Syntezator FW, Fron, Rear) ale nic nie dalo.
    Nie wiem o o co chodzi.

Dodano po 9 [sekundy]:

LiThiuM napisał:
    Tez tak myslalem, ale niestety nadal jest ten "poglos", mimo wyciszenia mikrofonu.

• #25 06 Lip 2008 14:27
    LiThiuM
    Poziom 8  

Aha i teraz mam kolejny blad:
    Mam zaznaczony Realtek HD Audio output jako urzadzenie miksujace, a powinno byc Realtek HD Adio input.
    Zaznaczam Realtek HD Adio input, biore pozniej "Ok" , wylaczam pozniej regulacje glosnosci i wchodze w nia jeszcze raz zeby sprawdzic, i ine wiem czemu nadal jest Realtek HD Adio output jako urzadzenie miksujace.
    O co chodzi?

• #26 06 Lip 2008 15:59
    Kristoff10

Input czyli wejście a output czyli wyjście... jak regulujesz głośnością to regulujesz outputem...

• #27 06 Lip 2008 19:30
    LiThiuM
    Poziom 8  

Hmm....
    Mam tak ustawione:
    Urzarzedzenie miksujace:
    Odtwarzanie Realtek HD Adio output.
    Nagrywanie Realtek HD Adio input.
    Ale nadal nie dziala.

Przy okazji dodam, ze testowalem nowy mikrofon (tzn pozyczony od znajomego) i tez nie dziala...

Na 99% jest to wina zlych ustawien, ale nie wiem co zle zrobilem. :(

• #28 09 Lip 2008 10:43
    jankolo

Nie widzę symbolu płyty głównej.

• #29 09 Lip 2008 15:20
    LiThiuM
    Poziom 8  

A jak sie sprawdza jaka ma sie plyta glowna? NIe za bardzo wiem.

Przy okazji chcialem powtorzyc, ze wczesniej mikrofon dzialal,a teraz nagle nie.

• #30 09 Lip 2008 16:21
    jankolo

Albo masz napisane na płycie, albo ściągnij sobie Everest Home Edition i zainstaluj. Program Ci poda wszystkie informacje

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty