X

Myszka laserowa Logitech kursor sam ucieka w róg ekranu?

27 Jun 2008 13:05 SHshtoc
  • #1 27 Jun 2008 13:05
    shtoc
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Witam mam myszke laserowa Logitech i jest taki problem, ze co jakis czas kursor sam ucieka w rog ekranu. Czy ktos wiec wie co sie mogło stac?
  • #2 27 Jun 2008 14:47
    gilus1
    Level 28  
    Helpful post? (0)
    Może masz trochę nierówną podkładkę pod myszkę
  • #3 27 Jun 2008 18:39
    shtoc
    Level 10  
    Topic author Helpful post? (0)
    Teoretycznie jest rowna :) wycieralem i podkladke i spod myszki !
  • #4 28 Jun 2008 00:03
    447988
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Często widziałem takie dziwne skoki i przesuwy kursora przy niezbyt dobrych zasilaczach. Może od tego zacznij.
  • #5 28 Jun 2008 00:07
    Przetwornik
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    Ja myślę że to wina myszki albo złej konfiguracji myszy.
    Przeczyść myszkę i podkładkę.
    Ustaw w systemie optymalne ustawienia użytkowe myszki.
  • #6 28 Jun 2008 00:10
    HONDAS
    Użytkownik obserwowany
    Helpful post? (0)
    Nie wiem co tu ma do tego zasilacz ale mam dokładniej miałem na poprzednim kompie dokładnie taki sam problem ,myszka jest optyczna i takie numery zaczęły się dziać po jakimś czasie ,teraz mam nowego kompa i tą samą myszkę i co ciekawe na razie takie zachowanie nie występuje
  • #7 30 Jun 2008 07:55
    shtoc
    Level 10  
    myszka dzialala bardzo dobrze dopoki nie zrobilem przeprowadzki, moze podczas pakowania mogla gdzie udarzyc?? czy jes mozliwosc zeby czujnik sie poluzowal, uszkodzil itp.??
  • #8 30 Jun 2008 12:05
    ja71986
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Możesz rozkręcić i zobaczyć, jest to na tyle nieskomplikowane urządzenie że dasz radę, ponadto jest najlepiej mieć jednolite tło na taką myszkę, możliwe też że ją czyściłeś detergentem i będzie świrować przez jakiś czas. Prościej zrobić to niż od razu kombinować z zasilaczem.
  • #9 30 Jun 2008 15:33
    shtoc
    Level 10  
    moze rzeczywiscie to przez podkladke!! bo jednolita to ona nie jest!! a co do zasilacza to napewno nie!!

dzieki za rade!!
  • #10 30 Jun 2008 15:47
    vexed
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    u mnie tez sie tak dzieje przez nierówna powierzchnie stołu z tego co slyszalem to mysz optyczna moze "nie widziec" pewnych kolorow na podkladce ale nie wiem ile w tym jest prawdy
  • #11 30 Jun 2008 20:46
    opiate
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    A czy ta mysz, to nie jest przypadkiem radiówka?? Ja też tak miałem, gdy były słabe baterie.
  • #12 30 Jun 2008 21:26
    shtoc
    Level 10  
    nie nie jest radiowa!! kabel usb
  • #13 30 Jun 2008 22:15
    arekb81
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Miałem podobny przypadek. Kursor uciekał sam w lewy górny róg ekranu i otwierało się menu, jak po naciśnięciu prawego przycisku myszy, nawet jak wogóle nie ruszałem myszką. Przyczyną był jakiś wirus/robak.

Jeszcze miałem kiedyś problemy z kursorem po podłączeniu modemu iPlusa do USB. Po podpięciu go do innego gniazda, problemy z kursorem zniknęły. Może w tym przypadku, też coś innego podłączonego do usb "gryzie" się z myszką?
  • #14 30 Jun 2008 22:18
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    Mam myszkę logitecha i mam dokładnie ten sam problem. Kursor ucieka w lewy górny róg ekranu. Bez względu na rodzaj podłoża, na jakim się znajduje. A stało się jej tak po dość bolesnym upadku na twardą podłogę...
    Ale teraz przynajmniej nie muszę szukać kursora po całym ekranie, bo wiem, gdzie "leżakuje" :D
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products