Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Antena dipol 2x19,5m: jaki wariant wybrać? Parametry?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Co kupić? -> Antena dipol 2x19,5m: jaki wariant wybrać? Parametry?
Autor
Wiadomość
anglers
Poziom 9
Poziom 9

Post#1 Post autora tematu 27 Cze 2008 15:29   

Antena dipol 2x19,5m

Witam
Chce zainstalować antene typu dpol 2x19,5m na dachu czteropiętrowego budynku. Nie wiem który wariant wybrac . Czy zainstalować ja jako inv. V na 3m maszcie konce anteny jakiś metr nad powierzchnia dachu czy wariant rozwieszenia jaj między blokami . tzn.: aby lepiej to zobrazować zakładam ze antena tworzyłaby przeciwprostokatna trojkata gdzie przeciwległy kat tworzy 120 st. ( blok jest tzw. łamańcem) Czyli antene nie wisiałaby prostopadle do scian budynku tylko po skosem. Technicznie i dla bezpieczenstwa lepszym rozwiazaniem byłoby dla mnie zainstalowac ja na maszcie 3m nad powierzchnia dachu. Nie wiem jak to wpłynie na jej parametry . Dodam tylko ze posiadam skrzynke antenową i ewentualnie SWR mógłbym dostroić . Proszę o poradę . Dziekuje za informację
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2008 15:29   

Powrót do góry

SP5IT
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Beeftown

Post#2 27 Cze 2008 15:38   

Re: Antena dipol 2x19,5m

Między blokami.
Michał
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Radiotechnika Serwis -> Radiotechnika Co kupić? -> Antena dipol 2x19,5m: jaki wariant wybrać? Parametry?
Strona 1 z 1