Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji
Autor
Wiadomość
psooya
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Kraków

Post#1 Post autora tematu 29 Cze 2008 22:46   

Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji

Witam
Proszę o kompletny schemat instalacji elektrycznej w/w auta z roku 2005. Ato będzie miało robioną przekładkę bo kierownica jest z prawej :D i trzeba to przerobić żeby było dobrze. Jeszcze jedno pytanie wymiana licznika na km/h z mil/h odbędzie się bez problemu czy nie będzie to chciało działać ? Bardzo proszę o szybka odpowiedź i nie banowanie jeśli te schematy gdzieś tu są. Ja szukałem ale nie znalazłem a czasu mało.
Pozdrawiam

Temat poprawiłem, przenoszę do "samochody szukam". goldwinger
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 29 Cze 2008 22:46   

Powrót do góry

Lewand
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Oborniki

Post#2 30 Cze 2008 00:17pomocny post - solucja   

Re: Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji

Napisz dokładnie co to za skoda. Jeżeli to jest zwykła OCTAVIA nie OCTAVIA II to z przeróbką nie ma poważniejszych problemów, pod warunkiem że załatwisz sobie instalacje od wersji z kierownicą po lewej stronie. Licznik możesz wykorzystać ten co jest trzeba tylko zmienić kodowanie, jakieś ładne tarcze z allegro i już. Jeżeli licznik ma MFA to już gorzej bo trzeba wymienić ten wyświetlacz od MFA na normalne jednostki typu litry nie galony. Jeżeli kupisz licznik od wersji w kilometrach to nie ma problemu żeby immo zakodować. Generalnie przeróbka to nie tragedia jeżeli ma się części od jednego dawcy. Jeżeli masz wszsystko z innej parafii to już są schody. Ścianę grodziową trzeba wymienić w skodzie. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to pisz. Ja mam na koncie po takim manewrze BORE, 4 Octavie i 2 Golfy4 i jednego Golfa 3.
Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Post#3 Post autora tematu 30 Cze 2008 09:36   

Skoda jest kuzyna 300Km ode mnie i mam tam pojechać mu to przełożyć. A tej instalacji co tam jest nie da sie przerobić i konieczne jest kodowanie immo? Bo ja nie mam narzędzi do takich zabaw i generalnie sie tym nie zajmuję. Siedzę w innej elektronice. Myślałem że by się dało to jakoś obrócić ewentualnie przedłużyć przewody itp. Jakbyś mógł poradzić dokładnie na PW co mi będzie potrzebne i jak to obejść :D byłbym wdzięczny i odwdzięczę się a model auta dokładnie podam może dziś. Może na razie bym przełożył to co jest na tych samych podzespołach tzn licznik w milach tylko pewnie miałeś na myśli stacyjkę że nie będzie pasować :( i trzeba będzie immo zakodować a ja nie mam czym :(
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Cze 2008 09:36   

Powrót do góry

Lewand
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Oborniki

Post#4 30 Cze 2008 09:58   

Jeżeli wymieniasz licznik na inny musisz kodować immo, jeżeli zostaje ten sam nie musisz.
Jeżeli Skoda jest SDI a TY robisz TDI musisz kodować immo jeżeli nie to nie kodujesz.
Oczywiście można przdłużyć Kable ale to jest chora robota i niezapłacona bo trzeba też przedłużać kable z wiązki która jest na silniku.
Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 Post autora tematu 30 Cze 2008 18:50   

To jest octavia nie octavia II. Licznik na razie zostanie, ponoć wszystkie kable pasują da sie je przenieść na druga stronę i nie trzeba przedłużać a ile w tym prawdy to nie wiem . Nie wiem też czym i jak ewentualnie kodować immo bo tego nie robiłem możesz polecić jakąś stronę ze sprzętem do takich zabaw (schematy oprogramowania itp)?
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Cze 2008 18:50   

Powrót do góry

gumiś_rzesz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Straszydle k/rzeszów

Post#6 02 Lip 2008 00:02   

Zapomnij że pasują tam nic nie pasuje wiem bo robilem audi
Powrót do góry

psooya
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 Post autora tematu 02 Lip 2008 07:53   

Przekonam się jak zrobię albo i nie zrobię. Ktoś tam robił już taka przekładkę i tylko do licznika były za krótkie kable. A jeśli chodzi o immo to może ktoś poleci jakąś stronę żebym się coś o tym dowiedział i ewentualnie mógł to zrobić. Jestem elektronikiem i programuje uP więc coś tam sie znam :P
Pozdrawiam
Powrót do góry

gumiś_rzesz
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Straszydle k/rzeszów

Post#8 02 Lip 2008 08:29   

niema takich stron :D
jeśli chcesz całą wiązke dogóy nogamo przekręcić to też zapomnij he he
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Lip 2008 08:29   

Powrót do góry

franzmauler
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Chojnice

Post#9 07 Lip 2008 12:14   

Generalnie nie ma problemów z przekładaniem jest to bardzo proste, natomiast z licznikiem niestety będziesz musiał kodować imo, a co za tym idzie kluczyki, nie wiem czy ktoś u was takie rzeczy robi, jak nie to zostaje serwis.

Dodano po 4 [minuty]:

Pod tym linkiem masz książkę z serii Sam Naprawiam SKODA OCTAVIA PL. Myślę, że powinna ci pomóc.
http://rapidshare.com/files/71654937/Sam_naprawiam_Skoda_Octavia_PL_up_by_dunaj2.rar
Powrót do góry

tomaszcz
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Kujawsko-Pomorskie

Post#10 08 Lip 2008 00:53   

Sprawa prosta z licznikiem Licznik zostaje ten sam z anglika.Wystarczy przekodowac z EN na PL i po temacie :)
Powrót do góry

rys00
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Głowno

Post#11 27 Gru 2009 19:13   

są fajne stronki na ten temat polecam http://forum.angliki.info/
Powrót do góry

romoo
Użytkownik obserwowany
Użytkownik obserwowany

Miasto: Małopolska

Post#12 29 Gru 2009 09:09   

Ale jaja, jak chcesz to zrobić w miarę bezboleśnie to niech właściciel kupi wiązkę z europejczyka. Nie będziesz musiał nic kodować ew zmienisz tarczki na europejskie a nie licznik .
Jak chcesz na orginalnej instalacji to do krawca i szycie i to męka. A później problemy użytkownika z takim autkiem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Szukam -> Skoda Octavia 1.9TDI z Anglii - schemat instalacji
Strona 1 z 1