X

Brak sterowników do PCI Simple Communications

30 Jun 2008 21:21 ANanpaw12
  • #1 30 Jun 2008 21:21
    anpaw12
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Cześć.
    Mam kompa z płytą główną INTEL PLUMB ISLAND D845EPI/SEA BREEZE D845GVSR/VILLANOVA D845GLVA.
    Komputer serii Emachines 3260
    Procek: celeron D 355, 2800 MHz
    Nie mogę znaleźć sterów do kontrolera PCI Simple Communications (mam tam znak zapytania) oraz mam wykrzyknik przy kontrolerze multimediów audio.

Na stronie Intela szukałem sterów, ściągnąłem, zainstalowałem i nic nie pomogło.

Proszę pomóżcie. Nie mam dźwięków w kompie i nawet nie mogę sobie posłuchać muzoli :(
  • #2 30 Jun 2008 21:43
    radzio1407
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Może sciągnij sobie program Aida32 i zobacz jaka masz karte muzyczną i poszukaj do niej sterów:) szukam tego PCI...

Dodano po 9 [minuty]:

http://www.soft32.com/download_182376.html
    spróbuj tych sterów do PCI

a co do Audio to jeśli masz płytkę to spróbuj zrobić to ręcznie. Wejdź w właściwości i daj aktualizuj sterownik i jeśli znasz typ karty to sam wskaż mu co powinien wybrać.
  • #3 30 Jun 2008 21:43
    451317
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Jaki system?
    Czy zainstalowane wszystkie sterowniki?
    Spróbuj pobrać stąd .
    http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=947&OSFullName=Windows
  • #4 30 Jun 2008 21:55
    anpaw12
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    Karta dźwiękowa ma zainstalowany sterownik (jest zintegrowana z płytą główną).

Karta dźwiękowa: Intel 82801DB (M) ICH4(-M).
    Sterowniki pobrane ze stronki Intela (AC`97 Audio Controler)

A zapomnialem podac systemu. XP Professional

Dodano po 5 [minuty]:

slawek_ko wrote:
    Jaki system?
    Czy zainstalowane wszystkie sterowniki?
    Spróbuj pobrać stąd .
    http://downloadcenter.intel.com/filter_results.aspx?strTypes=all&ProductID=947&OSFullName=Windows

Wlasnie z tej stronki sciagnalem sterowniki
  • #5 30 Jun 2008 21:58
    iron64
    Spec Overclocking
    Helpful post? (0)
    Sterowniki do dźwięku to ze strony Realtek weż.
    A pci simple comm. to modem jest, chyba go nie używasz?
  • #6 30 Jun 2008 21:58
    radzio1407
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    To sprobuj odinsalować sterownik od dźwięku i zainstalować go "na piechote". Wskaż miejsce z którego ma skopiować i wybierz sam karte. W moim kompie też tak musze robić bo znajduje mi inna kartę niż mam...
  • #7 30 Jun 2008 22:00
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    PCI Simple Communications - to wygląda na jakieś urządzenie komunikacyjne jak modem

W Menedzerze urządzeń kliknij Właściwości -> Szczegóły -> Identyfikator wystąpienia urządzenia
    PCI\VEN_....&DEV_....

VENdor i DEVice pozwalają na identyfikacje ofiary
  • #8 30 Jun 2008 22:18
    anpaw12
    Level 12  
    WojtasJD wrote:
    PCI Simple Communications - to wygląda na jakieś urządzenie komunikacyjne jak modem

W Menedzerze urządzeń kliknij Właściwości -> Szczegóły -> Identyfikator wystąpienia urządzenia
    PCI\VEN_....&DEV_....

VENdor i DEVice pozwalają na identyfikacje ofiary

Tak to u mnie wygląda w menadżerze urządzeń:
    PCI\VEN_14F1&DEV_10B6&SUBSYS_3517182D&REV_89\4&29817089&0&00F0

Troszkę to dla mnie za skomplikowane. Moze mi ktoś to wytłumaczyć "łopatologicznie"?

Dodano po 1 [minuty]:

Jeżeli ten PCI to modem to napewno go nie używam.
  • Helpful post
    #9 30 Jun 2008 22:45
    Kolobos
    Spec od komputerów
    Helpful post? (0)
    Tak, to modem, wiec mozesz go wylaczyc w menadzerze urzadzen jezeli nie uzywasz.
  • #10 30 Jun 2008 23:20
    anpaw12
    Level 12  
    Modem wyłączony.

Podczas instalacji sterowników do muzyki napotykam błąd (informacja każe mi restartować komputer). Po restarcie i ponownej próbie intalacji dzieje się to samo.
    Przy ręcznej instalacji instalator wymaga pliku ALCXWDM.SYS (brak tego pliku). Co robić?

Dodano po 21 [minuty]:

Dzięki za rozwiązanie jednego problemu :D
  • #11 30 Jun 2008 23:47
    WojtasJD
    Helpful post? (+1)
    Jeśli natomiast modem się ma przydać

http://www.pcidatabase.com/

ale jeśli już mamy modem:
    http://www.modem-help.co.uk/esearchhelp.html?pci=1

Code:
    Search Values used 

EEPROM tuples:
    “14F1” - Vendor ID
    “10B6” - Device ID
    “182D” - SubVendor ID
    “3517” - SubDevice ID
    “89” - Revision ID
    EEPROM concatenates:
    “VEN_14F1&DEV_10B6”
    “VEN_14F1&DEV_10B6&SUBSYS_3517182D”
    “VEN_14F1&DEV_10B6&SUBSYS_3517182D&REV_89”

zeby już więcej nie mieszać spróbuj :

http://www.conexant.com/support/files/HCFp_WinXP.zip

-
    co do ALCXWDM.SYS to wskaż instalatorowi katalog ze sterownikami czy \WINDOWS\system32\drivers\ jednak przydałoby się wiedzieć jaka to płyta (w pierwszym poście podałeś kilka modeli D845...)
  • #12 01 Jul 2008 01:21
    radzio1407
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    http://www.softwarepatch.pl/plik/4322/sterowniki_i_biosy/Intel_82801_DB(M)_ICH-4_-_AC`97Audio_Controller.html

tutaj masz stery typowo do Twojej karty dźwiękowej. Zobacz może te pójdą.
  • #13 03 Jul 2008 19:57
    anpaw12
    Level 12  
    Niestety, nic nie pomogło :(
    Sterów do karty dźwiękowej nie udało mi się zainstalować. Za każdym razem mój system ostrzega mnie, że sterowniki są niezgodne.

Czy może ktoś mi pomóc "krok po kroku" wyłączyć w biosie moją kartę dźwiękową (może jest uszkodzona) i dlatego nie działa.
    Mam w zapasie starą kartę dźwiękową i może to by coś pomogło...

Mój typ biosu (według programu Everest) to AMI (11/29/04)
  • #14 03 Jul 2008 20:05
    iron64
    Spec Overclocking
    Helpful post? (0)
    Niezgodne z czym?
    Pełną treść komunikatu podaj.
  • #15 03 Jul 2008 20:27
    anpaw12
    Level 12  
    Oto dokładny komunikat (przepisuję go dokładnie tak jak pisze):

"Oprogramowanie instalowane dla tego urządzenia:
    Realtek AC97 Audio

nie przeszło testów zgodności z systemem Windows XP umożliwiających uzyskanie logo Windows

Kontynuowanie instalacji tego oprogramowania może zakłócić lub zdestabilizować poprawne działanie systemu teraz lub w przyszłości. Firma Microsoft zaleca zatrzymanie teraz tej instalacjii skontaktowanie się z dostawcą sprzętu w celu uzyskania oprogramowania, które pomyślnie przeszło testy zgodności z systemem umożliwiające uzyskanie logo Windows"

Poniżej mam 2 przyciski (mimo to kontynuuj oraz zatrzymaj instalację)
    Po naciśnięciu kontynuacji za chwilę żąda mi włożenia płytki instalacyjnej, a później każe wskazywać pliki (które i tak nic po zakończeniu instalacji nie zmieniają). Dalej nie mam dzwieku i dalej jest wykrzyknik w menadzeze urzadzen.
  • #16 03 Jul 2008 21:25
    radzio1407
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    To norma przy sterownikach tego typu. A sprobuj dać "Nie wyszukuj, sam wybiore sterownik do zainstalowania> Z dysku>wybierz te sciągnięte pliki> znajdź swoją kartę i powiedz czy podziałało.
  • Helpful post
    #17 03 Jul 2008 22:46
    WojtasJD
    Helpful post? (0)
    Norma to bezmyślne instalowanie czego popadnie i robienie z systemu śmietnika.
    Jakby był znany model płyty to łatwiej i trafniej można byłoby coś doradzić.

Najlepiej nie ignorować komunikatu o braku certyfikatu WHQL i poszukać "odpowiednie" sterowniki np. na stronie Realteka -> AC'97 Audio Codecs
  • #18 03 Jul 2008 23:20
    radzio1407
    Level 13  
    Helpful post? (0)
    Mi takie coś wyświetla nawet przy orginalnych sterownikach do płyty głównej, które powinny być najodpowiedniejsze.
  • #19 04 Jul 2008 23:34
    anpaw12
    Level 12  
    radzio1407 wrote:
    To norma przy sterownikach tego typu. A sprobuj dać "Nie wyszukuj, sam wybiore sterownik do zainstalowania> Z dysku>wybierz te sciągnięte pliki> znajdź swoją kartę i powiedz czy podziałało.

Niestety, nie podziałało :(
    Dalej jest to samo.

Dodano po 7 [minuty]:

WojtasJD wrote:
    Norma to bezmyślne instalowanie czego popadnie i robienie z systemu śmietnika.
    Jakby był znany model płyty to łatwiej i trafniej można byłoby coś doradzić.

Najlepiej nie ignorować komunikatu o braku certyfikatu WHQL i poszukać "odpowiednie" sterowniki np. na stronie Realteka -> AC'97 Audio Codecs

Dzięki WojtasJD za pomoc chociaż w jednej sprawie. Co do modelu płyty, to napisałem go tak, jak podaje program Everest.
    Kierując się Twoją wypowiedzią (w cytowanym poście), zaglądnąłem do kompa, i tam na płycie głównej jest tak samo napisane :(
    Chyba sobie dam spokój. Mam w końcu elektroniczną maszynkę do pisania :)
    To samo też pisze na stronie producenta komputera. Można to sprawdzić.
    Chyba, że się mylę. Na oryginalnej obudowie pisze, że jest to komputer serii EMachines 3260.
  • #20 05 Jul 2008 17:02
    WojtasJD
    Helpful post? (0)
    Pomogę Ci - to jest kilka min. szukania/czytania

eMachines Computers Home Page

Identifying eMachines motherboard

To co Everest podał to mix trzech płyt:

-> Intel® Desktop Board D845EPI
    -> Intel® Desktop Board D845GVSR
    -> Intel® Desktop Board D845GLVA

Z pierwszego linku
    Quote:
    3260 Support Information

Specifications

- Intel® Celeron® D Processor 335
    (256KB L2 cache, 2.80GHz, 533MHz FSB)
    - Genuine Windows XP Home Edition
    - Genuine Windows XP Home Edition
    - 256 MB DDR RAM
    - 80 GB HDD1
    - CD-RW/DVD Combo (48x32x48x16)
    - 8-in-1 (USB 2.0, Secure Digital (SD), Smart Media, Compact Flash, Memory Stick, Memory Stick PRO, Micro Drive, Multimedia Card)
    - Intel® 845GV Extreme Graphics
    - AC' 97 Codec
    - 10/100Mbps built-in Ethernet
    - 56K V.92 SmartLink SL1900
    - 105+18+key+ PS/2, 2-Button Wheel Mouse
    - 5 USB 2.0 ports (4 in back; 1 in Media Reader), 1 Serial, 1 Parallel, 2 PS/2, Audio-In & Out
    - 7.25"w x 14.125"h x 16"d
    - Pre-Installed Software: Microsoft® Works 8.0, Money 2004, Cyberlink® PowerDVD, Adobe® Acrobat® Reader™, BigFix®, AOL 9.0, Wanadoo Broadband

W specyfikacji jest też wzmianka o wbudowanej karcie sieciowej więc D845GVSR by nie pasowała, prędzej D845GVSRL

Jest kilka sposobów identyfikacji - masz o tym w linkach do opisu płyt intela np. numerem AA (Altered Assembly #) na płycie:
    http://support.intel.com/support/motherboards/desktop/sb/CS-009008.htm

Co do dzwięku: Audio: Realtek AC97 [AUD_ALLOS_5.10.0.6020_PV_REALTEKAC97.EXE] - Integrated audio driver for Intel® Desktop Boards with AC '97 processing with the RealTek* codec. (WHQL certified)

Coś mi się nie chce wierzyć że ciąg, który Ci podał Everest jest napisany na płycie - jak nie to daj fotke i link do opisu na stronie producenta.
  • #21 06 Jul 2008 01:13
    anpaw12
    Level 12  
    Zrobiłem tak jak mówiłeś.
    Znalazłem według Twoich wskazówek model płyty (D845 EPI), znalazłem też sterownik, który po odinstalowaniu starego, zainstalowałem (wielkość: 23,7 Mb) i dalej jest to samo. Poniżej załączam zrzuty ekranu z menedżera urządzeń. Przestaję z tego wszystkiego rozumieć o co tutaj chodzi :( Pisze, że sterowniki są niezainstalowane, ale jednak są zainstalowane...
  • #22 06 Jul 2008 17:48
    WojtasJD
    Helpful post? (0)
    Na płycie głównej niedaleko złącza 'Front panel audio header' siedzi kodek audio Realteka - podaj symbole na nim.

Jaki jest numer AA ?

Brak sterowników do PCI Simple Communications

Dla porządku w BIOSie powinny być na Enabled/Yes:
    - Plug & Play O/S
    - Audio :wink:

i jeszcze - Audio Drivers Fail to Install
  • #23 06 Jul 2008 22:30
    anpaw12
    Level 12  
    WojtasJD wrote:
    Na płycie głównej niedaleko złącza 'Front panel audio header' siedzi kodek audio Realteka - podaj symbole na nim.

W którym miejscu jest to złącze i gdzie jest ten kodek? Ja go nie potrafię zobaczyć (albo inaczej: nie wiem gdzie on jest).

Numer AA to : C79792-103
  • #24 06 Jul 2008 23:44
    WojtasJD
    Helpful post? (0)
    anpaw12 wrote:
    Znalazłem według Twoich wskazówek model płyty (D845 EPI)

Numer AA który podałeś na stronie intela prowadzi do:
    Intel® Desktop Board D845GVSR :|

(na stronie eMachines podają dla 3260 chipset -> intel 845GV - i chociaż to się zgadza bo w D845EPI jest intel 845E)

Kodek audio (A) siedzi w rogu płyty

Brak sterowników do PCI Simple Communications | Brak sterowników do PCI Simple Communications
  • #25 09 Jul 2008 18:02
    anpaw12
    Level 12  
    Cześć wojtasJD.
    Sorki, że się nie odzywałem, ale miałem sporo pracy.
    Już podaję numery tego kodeka (piszę dokładnie tak, jak jest tam na nim napisane):
    AD1981B
    JST
    0439 0.2
    540672.1
  • #26 09 Jul 2008 20:48
    WojtasJD
  • #27 11 Jul 2008 21:21
    anpaw12
    Level 12  
    Niestety WojtasJD, kolejna próba zakończona jest niepowodzeniem. :cry:

Ja chyba coś robię nie tak. Już sam nie wiem. Jeszcze w międzyczasie trojana Packed.Win32.PolyCrypt.m złapałem i mam problem z jego usunięciem.... ale to nie jest temat na ten dział...
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products