Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach
Autor
Wiadomość
Dmatw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Jarocin

Post#1 Post autora tematu 01 Lip 2008 20:51   

Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach

Od marca używam zmywarki, ale tylko raz czy dwa na samym początku byłam zadowolona z jej pracy. Początkowo wyglądało to różnie - najpierw stosowałam standardowe tabletki i z jakością zmywania było coraz gorzej, naczynia wychodziły coraz bardziej matowe. Stosowałam różne środki i wyglądało to różnie zdarzało się, że zaraz po wyjęciu naczyn ze zmywarki musiałam je myć od nowa ręcznie i nie szło ich domyć. Ostatnio kupiłam calgonit quantum, jest trochę lepiej, ale i tak na naczyniach pozostaje biały osad, więc wszystko wycieram dodatkowo ściereczką ale nie o to chodzi. Jestem zrozpaczona teraz ze zmywarką mam właściwie więcej pracy niz przy zwykłym zmywaniu. Próbowałam juz wszytkich środków i wszystkich możliwych ustawien - bez satysfakcji. ponadto na drzwich zmywarki zaczęły robić sie plamy. Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 01 Lip 2008 20:51   

Powrót do góry

colcolcol
Poziom 20
Poziom 20

Post#2 01 Lip 2008 22:20   

Re: Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach

Sól, proszę używać "soli zmiękczania "do zmywarek. Przy twardej wodzie tabletki mogą nie dawac sobie rady ze zmiękczaniem. Biały osad to węglan wapnia, który wytrąca się z wody. Być moze woda jest silnie zażelaziona lub z glinką i wtedy żadne tabletki nic nie pomogą ale o tym jaka jest woda można przekonac sie na podstawie osadów w czajniku czy brodziku.
Powrót do góry

Dmatw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Jarocin

Post#3 Post autora tematu 02 Lip 2008 14:08   

Używałam tabletek, proszku z nabłyszczaczem i solą calgonit spacjalną do zmywarek ale efekty były jeszcze gorsze niz w przypadku tabletek, a wyglądało to tak, że jedno dwa zmywania w miarę ok - następne beznadziejne. Naczynia były tak matowe, ze nieszło ich domyć.
Pozdrawiam
Powrót do góry

pwmis
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Dzierżoniów

Post#4 02 Lip 2008 19:55   

Sprawdź czy nie jest włączona funkcja 3 w 1 oraz poziom dozowania soli ( ustaw na najwyższy 10) wszystko opisane jest w instrukcji. Jeżeli to nie pomoże trzeba wezwać serwis możliwe iż niesprawny jest zawór dozujący sól bądź problem ze złożem jonitowym - ale jest na gwarancji więc serwis ten problem rozwikła
Powrót do góry

colcolcol
Poziom 20
Poziom 20

Post#5 09 Lip 2008 10:33   

Możliwe, że jest uszkodzona jw ale miałem sporo przypadków, w których klienci po przeprowadzce nie mogli dojść do ładu ze swoją dobrą i znana sobie zmywarką, winna była wyjatkowo twarda woda. Pomogło sciaganie specjalnych tabletek z niemiec, byc sprawę załatwi jakiś zewnetrzny filtr zapobiegający osadzaniu sie kamienia.
Powrót do góry

Izaurus
Poziom 2
Poziom 2

Post#6 21 Kwi 2010 11:25   

W jaki sposób pozbyć się osadu na naczyniach w zmywarce esl66010? Prawdopodobnie ma to związek z niedostateczną ilością płynu nabłyszczającego. W instrukcji jest napisane, że w takim przypadku należy dodać płynu, tylko jak to zrobić, gdy używa się tabletek???
Skoro w instrukcji jest napisane, że funkcja multitab automatycznie zatrzymuje dopływ płynu i soli...
Proszę o pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 11:25   

Powrót do góry

Bleble
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: PYRLANDIA

Post#7 21 Kwi 2010 11:32   

Izaurus napisał:
W jaki sposób pozbyć się osadu na naczyniach w zmywarce esl66010? Prawdopodobnie ma to związek z niedostateczną ilością płynu nabłyszczającego. W instrukcji jest napisane, że w takim przypadku należy dodać płynu, tylko jak to zrobić, gdy używa się tabletek???
Skoro w instrukcji jest napisane, że funkcja multitab automatycznie zatrzymuje dopływ płynu i soli...
Proszę o pomoc.

Zmienić tabletki na lepsze lub zmienić program na normalny nasypać soli nalać nabłyszczacza
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Kwi 2010 11:32   

Powrót do góry

ELEKTROMECHANIKTOM
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: POLSKA

Post#8 21 Kwi 2010 18:56   

Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować.Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!
Powrót do góry

Izaurus
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 22 Kwi 2010 15:19   

elekromechaniktom napisał:
Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować. Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!

Cóż, nie uważam się za analfabetkę...
1. Pytam o konkretną zmywarkę (Electrolux ESL 66010)
2. Parametry są dobrane do twardości wody.
3. Zmywarka Electrolux ESL 66010 ma funkcję Multitab.
4. Tabletki Finish zawierają wszystkie 3 składniki (informacja nie z reklamy, lecz ZAPISANA na opakowaniu).
4. Jeśli chodzi o instrukcję zmywarki ESL 66010, to myślę, że przeczytałam ją DOKŁADNIE. Jest WYRAŹNIE napisane, że funkcja Multitab automatycznie wyłącza dopływ soli i nabłyszczacza (s. 71). Wniosek z tego TAKI, ŻE CZY DOSYPIĘ SOLI I NABŁYSZCZACZA, CZY TEŻ NIE, TO I TAK NIE BĘDZIE ON WYKORZYSTANY. Chyba że moja analiza i interpretacja tego tekstu są nieprawidłowe? A może osoba pisząca instrukcję się pomyliła...?
Powrót do góry

goldboyy
Poziom 10
Poziom 10

Post#10 03 Maj 2010 00:04   

Mam zmywarkę 66010 electrolux i też te same problemy... testuje rózne ustawienia już półtora roku i myje coraz gorzej. Używałem już, kostek ludwika calgonitu teraz uzywam soli i nabłyszczacza tej firmy-na razie jedno mycie i efekty masakra- naczynia pokryte białym nalotem. filtry są czyste. Bardzo mnie to wkurza i nie bardzo wiem co z tym zrobić- myjąc ręcznie naczynia nie mam żadnych sladów na szklankach. gdzieś wyczytałem że to kwestja soli więc zakupiłem sól i jakoś nie ma poprawy. mam pomysł tez aby wstawić czyste naczynia i bez zadnych środków chemicznych włączyć mycie- może to zmywarka a nie środki psuje efekt zmywania- choć teraz mam zasypaną solą więc musiał bym właczyć funkcje "uniwersalna tabletka do zmywarki". Boję się uzywać naczyń z tym nalotem bo nie wiem co to dokłednie jest....

opanował ktos to urządzenie? ma ktoś taką zmywarkę electroluxa 66010 co myje dobrze- tzn że szkło jest naprawde czyste tak że nie trzeba męczyc się z polerowaniem tego białego nalotu?
Powrót do góry

frank 68
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: gizycko

Post#11 03 Maj 2010 11:29   

Spróbuj przestawić poziom regeneracji zmiękczacza wody na maksymalną wartość.
To najczęściej pomaga na twardą wodę. Powodzenia.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Maj 2010 11:29   

Powrót do góry

goldboyy
Poziom 10
Poziom 10

Post#12 04 Maj 2010 23:13   

więc na razie, przy ostatnich ustawieniach i myciu solą
nabłyszczacz 2/6
elektroniczne zmiękczanie wody 7/10
manualne na 2/2
myłem pare szklanek do testów i tależy w szybkim programie (30 min)

włożyłem starsze brudne( z tym białym nalotem szklanki) i 2 umyte ręcznie i dokładnie wysuszone i wypolerowane- żeby sprawdzic czy zmywarka "brudzi" czy po prostu niedomywa "białych" szklanek

jest lepiej -tzn szklanki czyste są czyste-może nie prefekcyjnie, ale mogę powiedzieć, że wyglądają w miarę- więc zmywarka brudzi minimalnie- tak że nie jest już strach pić z tych szklanek.

umyłem reszte szklanek i gdy "zabrudze normalnym użytkowaniem" sprawdzę skuteczność tych ustawień

pozostałe "brudne" szklanki umyłem ręcznie ( łatwo się myło) z tego nalotu

wynik testu opiszę wkrótce, dzięki za sugestje co do większego zmiękczenia wody zastanawiam sie czy nie warto by było "oczyścić" samą zmywarkę jakimś srodkiem do tego celu- żeby wypłukac ten biały nalot
Powrót do góry

goldboyy
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 22 Cze 2010 23:54   

witam, po kilku tyg testów udało mi sie osiagnąc super rezultaty-ręcznie chyba tak się nie da umyć widzę wszystki niedokładności szkła;)

środki to sól do mycia do zmywarek calgonit, do tego nabłyszczacz i wrzucam na dno zmywarki jedną tabletkę calgonit.

mycie intensywne (garnek z dwiema pokrywkami na ikonce około 120min czas)

wkrótce napiszę dokładne ustawienia zmywarki( jestem poza domem)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> AGD Początkujący -> Zmywarka Electrolux ESL66010 - osad na naczyniach
Strona 1 z 1