X
  • #1 01 Jul 2008 20:51
    Dmatw
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Od marca używam zmywarki, ale tylko raz czy dwa na samym początku byłam zadowolona z jej pracy. Początkowo wyglądało to różnie - najpierw stosowałam standardowe tabletki i z jakością zmywania było coraz gorzej, naczynia wychodziły coraz bardziej matowe. Stosowałam różne środki i wyglądało to różnie zdarzało się, że zaraz po wyjęciu naczyn ze zmywarki musiałam je myć od nowa ręcznie i nie szło ich domyć. Ostatnio kupiłam calgonit quantum, jest trochę lepiej, ale i tak na naczyniach pozostaje biały osad, więc wszystko wycieram dodatkowo ściereczką ale nie o to chodzi. Jestem zrozpaczona teraz ze zmywarką mam właściwie więcej pracy niz przy zwykłym zmywaniu. Próbowałam juz wszytkich środków i wszystkich możliwych ustawien - bez satysfakcji. ponadto na drzwich zmywarki zaczęły robić sie plamy. Proszę o pomoc.
  • #2 01 Jul 2008 22:20
    colcolcol
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Sól, proszę używać "soli zmiękczania "do zmywarek. Przy twardej wodzie tabletki mogą nie dawac sobie rady ze zmiękczaniem. Biały osad to węglan wapnia, który wytrąca się z wody. Być moze woda jest silnie zażelaziona lub z glinką i wtedy żadne tabletki nic nie pomogą ale o tym jaka jest woda można przekonac sie na podstawie osadów w czajniku czy brodziku.
  • #3 02 Jul 2008 14:08
    Dmatw
    Level 2  
    Topic author Helpful post? (0)
    Używałam tabletek, proszku z nabłyszczaczem i solą calgonit spacjalną do zmywarek ale efekty były jeszcze gorsze niz w przypadku tabletek, a wyglądało to tak, że jedno dwa zmywania w miarę ok - następne beznadziejne. Naczynia były tak matowe, ze nieszło ich domyć.
    Pozdrawiam
  • #4 02 Jul 2008 19:55
    pwmis
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Sprawdź czy nie jest włączona funkcja 3 w 1 oraz poziom dozowania soli ( ustaw na najwyższy 10) wszystko opisane jest w instrukcji. Jeżeli to nie pomoże trzeba wezwać serwis możliwe iż niesprawny jest zawór dozujący sól bądź problem ze złożem jonitowym - ale jest na gwarancji więc serwis ten problem rozwikła
  • #5 09 Jul 2008 10:33
    colcolcol
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Możliwe, że jest uszkodzona jw ale miałem sporo przypadków, w których klienci po przeprowadzce nie mogli dojść do ładu ze swoją dobrą i znana sobie zmywarką, winna była wyjatkowo twarda woda. Pomogło sciaganie specjalnych tabletek z niemiec, byc sprawę załatwi jakiś zewnetrzny filtr zapobiegający osadzaniu sie kamienia.
  • #6 21 Apr 2010 11:25
    Izaurus
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    W jaki sposób pozbyć się osadu na naczyniach w zmywarce esl66010? Prawdopodobnie ma to związek z niedostateczną ilością płynu nabłyszczającego. W instrukcji jest napisane, że w takim przypadku należy dodać płynu, tylko jak to zrobić, gdy używa się tabletek???
    Skoro w instrukcji jest napisane, że funkcja multitab automatycznie zatrzymuje dopływ płynu i soli...
    Proszę o pomoc.
  • #7 21 Apr 2010 11:32
    Bleble
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Izaurus wrote:
    W jaki sposób pozbyć się osadu na naczyniach w zmywarce esl66010? Prawdopodobnie ma to związek z niedostateczną ilością płynu nabłyszczającego. W instrukcji jest napisane, że w takim przypadku należy dodać płynu, tylko jak to zrobić, gdy używa się tabletek???
    Skoro w instrukcji jest napisane, że funkcja multitab automatycznie zatrzymuje dopływ płynu i soli...
    Proszę o pomoc.

Zmienić tabletki na lepsze lub zmienić program na normalny nasypać soli nalać nabłyszczacza
  • #8 21 Apr 2010 18:56
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować.Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!
  • #9 22 Apr 2010 15:19
    Izaurus
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    elekromechaniktom wrote:
    Sól,nabłyszczacz,zwykłe kostki.I dobrze dobrane parametry.Ustawienie ilości nabłyszczacza i twardości wody.Po prostu czytać,czytać i jeszcze raz czytać instrukcje i się do niej stosować. Kostki trzy w jednym nadają się tylko do zmywarek z taką funkcją.Do innych żaden producent nie poleca.Tylko reklamy robią wodę ludziom z mózgu!

Cóż, nie uważam się za analfabetkę...
    1. Pytam o konkretną zmywarkę (Electrolux ESL 66010)
    2. Parametry są dobrane do twardości wody.
    3. Zmywarka Electrolux ESL 66010 ma funkcję Multitab.
    4. Tabletki Finish zawierają wszystkie 3 składniki (informacja nie z reklamy, lecz ZAPISANA na opakowaniu).
    4. Jeśli chodzi o instrukcję zmywarki ESL 66010, to myślę, że przeczytałam ją DOKŁADNIE. Jest WYRAŹNIE napisane, że funkcja Multitab automatycznie wyłącza dopływ soli i nabłyszczacza (s. 71). Wniosek z tego TAKI, ŻE CZY DOSYPIĘ SOLI I NABŁYSZCZACZA, CZY TEŻ NIE, TO I TAK NIE BĘDZIE ON WYKORZYSTANY. Chyba że moja analiza i interpretacja tego tekstu są nieprawidłowe? A może osoba pisząca instrukcję się pomyliła...?
  • #10 03 May 2010 00:04
    goldboyy
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Mam zmywarkę 66010 electrolux i też te same problemy... testuje rózne ustawienia już półtora roku i myje coraz gorzej. Używałem już, kostek ludwika calgonitu teraz uzywam soli i nabłyszczacza tej firmy-na razie jedno mycie i efekty masakra- naczynia pokryte białym nalotem. filtry są czyste. Bardzo mnie to wkurza i nie bardzo wiem co z tym zrobić- myjąc ręcznie naczynia nie mam żadnych sladów na szklankach. gdzieś wyczytałem że to kwestja soli więc zakupiłem sól i jakoś nie ma poprawy. mam pomysł tez aby wstawić czyste naczynia i bez zadnych środków chemicznych włączyć mycie- może to zmywarka a nie środki psuje efekt zmywania- choć teraz mam zasypaną solą więc musiał bym właczyć funkcje "uniwersalna tabletka do zmywarki". Boję się uzywać naczyń z tym nalotem bo nie wiem co to dokłednie jest....

opanował ktos to urządzenie? ma ktoś taką zmywarkę electroluxa 66010 co myje dobrze- tzn że szkło jest naprawde czyste tak że nie trzeba męczyc się z polerowaniem tego białego nalotu?
  • #11 03 May 2010 11:29
    frank 68
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Spróbuj przestawić poziom regeneracji zmiękczacza wody na maksymalną wartość.
    To najczęściej pomaga na twardą wodę. Powodzenia.
  • #12 04 May 2010 23:13
    goldboyy
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    więc na razie, przy ostatnich ustawieniach i myciu solą
    nabłyszczacz 2/6
    elektroniczne zmiękczanie wody 7/10
    manualne na 2/2
    myłem pare szklanek do testów i tależy w szybkim programie (30 min)

włożyłem starsze brudne( z tym białym nalotem szklanki) i 2 umyte ręcznie i dokładnie wysuszone i wypolerowane- żeby sprawdzic czy zmywarka "brudzi" czy po prostu niedomywa "białych" szklanek

jest lepiej -tzn szklanki czyste są czyste-może nie prefekcyjnie, ale mogę powiedzieć, że wyglądają w miarę- więc zmywarka brudzi minimalnie- tak że nie jest już strach pić z tych szklanek.

umyłem reszte szklanek i gdy "zabrudze normalnym użytkowaniem" sprawdzę skuteczność tych ustawień

pozostałe "brudne" szklanki umyłem ręcznie ( łatwo się myło) z tego nalotu

wynik testu opiszę wkrótce, dzięki za sugestje co do większego zmiękczenia wody zastanawiam sie czy nie warto by było "oczyścić" samą zmywarkę jakimś srodkiem do tego celu- żeby wypłukac ten biały nalot
  • #13 22 Jun 2010 23:54
    goldboyy
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    witam, po kilku tyg testów udało mi sie osiagnąc super rezultaty-ręcznie chyba tak się nie da umyć widzę wszystki niedokładności szkła;)

środki to sól do mycia do zmywarek calgonit, do tego nabłyszczacz i wrzucam na dno zmywarki jedną tabletkę calgonit.

mycie intensywne (garnek z dwiema pokrywkami na ikonce około 120min czas)

wkrótce napiszę dokładne ustawienia zmywarki( jestem poza domem)
  Search 4 million + Products
Browse Products