Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Uciążliwy katar - jak wyleczyć?

JollyRoger 02 Lip 2008 07:49
  • #1 02 Lip 2008 07:49
    JollyRoger
    Poziom 21  

Witam, wiem że to nie forum medyczne ale byłem już u kilku lekarzy i żaden nie wie jak to wyleczyć więc może ktoś z forum będzie wiedział..
    Chodzi o katar który mam już od kilku lat, bez względu na porę roku - nie jestem alergikiem, gdyż miałem 2 razy wykonywane testy na skórze. Nie działają też leki przypisane przez lekarzy (spraye do nosa, jakieś tabletki..).
    Problem jest dość irytujący bo cięgle leci mi z tego nosa jak z jakiegoś nieszczelnego kranu :) Liczę na Waszą pomoc.

• #2 02 Lip 2008 07:59
    niutat
    Poziom 37  

Witam
    Zapewne słyszałeś że katar leczony trwa tydzień a nie leczony 7 dni :D .
    Mnie pomaga tarty chrzan jedzony małymi porcyjkami ( trzeba starać się oddychać tymi "oparami"). Możesz spróbować :wink:

• #3 02 Lip 2008 08:37
    Trafo888
    Poziom 17  

Może masz problem z zatokami? Dlatego środki na zwykły katar mogą nie działać.

• #4 02 Lip 2008 09:22
    Christophorus
    Poziom 39  

Ja korzystałem ze specjalnie przygotowanej na katar tabaki z dodatkiem ziół, prawdopodobnie do kupienia w sklepach z wyrobami tytoniowymi. Ja swoją miałem kupioną w Czechach. Katar przechodził przed upływem siedmiu dni...

• #5 02 Lip 2008 09:40
    JollyRoger
    Poziom 21  

Mój lekarz rodzinny powiedział że "musi się pan nauczyć z tym żyć". Inny lekarz natomiast że to ma podłoże naczyniowo-ruchowe czyli po prostu na skutek zimna czy ciepła mogę mieć katar. Ile w tym prawdy to nie wiem. Niestety żaden lekarz nie zainteresował się moimi zatokami...
    Jeżeli chodzi o tabakę - nie palę i nie lubię tytoniu :)

• #6 02 Lip 2008 10:04
    Makro1993
    Poziom 26  

Kiedyś w takich małych czerwonych pudełeczkach bodaj od Ruskich na bazarku można było kupić maść ze skóry węża (?). Podobno po posmarowaniu sobie pod nosem katar bardzo szybko przechodził.

• #7 02 Lip 2008 10:39
    slu_1982
    Poziom 26  

Tak mam alergię i dobrze to znam... uciążliwe staje się nawet lutownie a bez kalafonii nie da rady przecież. Ja się już nauczyłem z tym żyć, nie możesz palić jeżeli w ogóle palisz. Z doświadczenia wiem że jeden papieros może zepsuć kilka kolejnych dni więc nie pale... Tabaka jeszcze bardziej jakoś mi nos zatykała tzn. przez chwile tylko było dobrze. Mi pomaga buderin, i biorę sterydy wziewne i telfast.... okrutne jest życie alergika... ;(

• #8 02 Lip 2008 10:46
    JollyRoger
    Poziom 21  

Tu już nie chodzi o lutowanie:
    wieczorem przed spaniem smarkanie,
    rano tuż po obudzeniu to samo,
    w szkole, w pracy wszędzie..

A na tą alergie mam nawet kat. D w wojsku, ale mimo wszystko chce to jakoś wyleczyć. Aha papierosa nigdy w ustach nie miałem.

• #9 02 Lip 2008 11:05
    Nowik13
    Poziom 18  

Mi kiedyś kolega zaproponował że pryśnie mi w twarz gazem łzawiącym,pomogło na parę godzin.Gile wisiały mi do pasa :D .Z czystym sumieniem NIE POLECAM!!

• #10 02 Lip 2008 11:13
    kuba989898
    Poziom 19  

Idź z tym do lekarza i poproś o skierowanie do laryngologa.

• #11 02 Lip 2008 11:16
    JollyRoger
    Poziom 21  

Chyba pójdę jeszcze raz, ale do innego gdyż poprzedni zapisał mi właśnie jakieś leki które nie pomogły. A może istnieje jakiś nie konwencjonalny sposób na katar?

• #12 02 Lip 2008 12:16
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

"powąchaj" tabakę. Zapewniam że przejdzie :)

• #13 02 Lip 2008 12:22
    Trafo888
    Poziom 17  

Miałem kiedyś podobną historię, ale z suchym kaszlem i bólem w klatce piersiowej. Nie było to bardzo uciążliwe, ale poszedłem to sprawdzić. Byłem u czterech lekarzy. Miałem robione testy alergologiczne, prześwietlenie klatki + zwykłe badanie z osłuchaniem stetoskopem. I co? Żaden z lekarzy nie był w stanie powiedzieć co mi jest. Wykonywali te badania bardziej z obowiązku niż z chęci pomocy. W końcu olałem to i przyzwyczaiłem się z tym żyć. Mam wrażenie ,że aby uzyskać fachową pomoc lekarską w tym kraju to trzeba iść do prywatnej kliniki i płacić ciężkie pieniądze za badanie. :|

• #14 02 Lip 2008 15:02
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

A jaki jest ten wyciek z nosa?? taki wodny.. bez ropy? jak tak to to 100% katar sienny.. i to nie musi wcale na testach skórnych wyjść, może być tak, że uczuloną masz TYLKO skórę w nosie i tylko tam.. wtedy testy nie łapią.. spróbuj pojechać na Alertecu. w razie wyglucin lepkich polecam ACC600 (rozpuszcza gluty i można to wypluć)

• #15 02 Lip 2008 19:32
    podembski2
    Poziom 16  

Niestety też jestem alergikiem i mam ten problem z gilami... Mnie pomaga loratadyna w aptece do kupienia za 20zł lub na receptę połowę taniej. powinno pomóc u mnie w domu jak ktoś ma katar albo coś w tym stylu to zaraz nie mam czym się leczyć:)

• #16 02 Lip 2008 20:29
    neo_dc
    Poziom 31  

Jeśli to jakieś wirusy itp. to zrób sobie wymaz z nosa i zobaczą co tam masz :)

Możesz też iść do laryngologa, może to jakiś problem z zatokami :)

• #17 02 Lip 2008 20:36
    JollyRoger
    Poziom 21  

Wojtek(KeFir) napisał:
    A jaki jest ten wyciek z nosa?? taki wodny.. bez ropy? jak tak to to 100% katar sienny.. i to nie musi wcale na testach skórnych wyjść, może być tak, że uczuloną masz TYLKO skórę w nosie i tylko tam.. wtedy testy nie łapią.. spróbuj pojechać na Alertecu. w razie wyglucin lepkich polecam ACC600 (rozpuszcza gluty i można to wypluć)

No tak tylko wyciek taki wodny... No przy przeziębieniu jest taka ropa. ACC600 również próbowałem.

• #18 02 Lip 2008 21:31
    Wojtek(KeFir)
    Poziom 41  

Jak wodny wyciek, to na sto% uczulenie.. alboś kranu nie zakręcił :D

• #19 02 Lip 2008 21:45
    Usunięty
  • #20 02 Lip 2008 23:08
    Christophorus
    Poziom 39  

JollyRoger napisał:
    Mój lekarz rodzinny powiedział że "musi się pan nauczyć z tym żyć". Inny lekarz natomiast że to ma podłoże naczyniowo-ruchowe czyli po prostu na skutek zimna czy ciepła mogę mieć katar. Ile w tym prawdy to nie wiem. Niestety żaden lekarz nie zainteresował się moimi zatokami...
    Jeżeli chodzi o tabakę - nie palę i nie lubię tytoniu :)

Ja też nie palę, a tą tabakę o której pisałem wciąga się w małych ilościach do nosa, początkowo przynosi ulgę na jakiś czas i w moim przypadku (i odczuciu) katar przechodził mi o wiele szybciej niż normalnie. Nie wiedziałem o tej tabace, aż wujek pracujący w Czechach na delegacji namówił mnie żebym spróbował. A papierosów i wszystkiego co z nimi związane nie znoszę !
    Kiedyś kolega przy okazji kataru namówił mnie na "powąchanie" oparów amoniaku. Katar przeszedł od ręki, ale tego nie polecam bo dosłownie może zwalić z nóg.

• #21 02 Lip 2008 23:31
    niutat
    Poziom 37  

Też dochodzę do wniosku że powinieneś spróbować z innym lekarzem, a co do amoniaku kolego Christophorus nie wiem jak działa na katar ale przyznaję że wrażenia niezapomniane :D

• #22 03 Lip 2008 22:48
    Madrik
    Moderator Robotyka

JollyRoger napisał:
    Witam, wiem że to nie forum medyczne ale byłem już u kilku lekarzy i żaden nie wie jak to wyleczyć więc może ktoś z forum będzie wiedział..
    Chodzi o katar który mam już od kilku lat, bez względu na porę roku - nie jestem alergikiem, gdyż miałem 2 razy wykonywane testy na skórze. Nie działają też leki przypisane przez lekarzy (spraye do nosa, jakieś tabletki..).
    Problem jest dość irytujący bo cięgle leci mi z tego nosa jak z jakiegoś nieszczelnego kranu :) Liczę na Waszą pomoc.

Prawdopodobnie jesteś alergikiem. Nie wszystkie alergeny działają na skórę.
    Jeśli chcesz to sprawdzić, to kup jakiś lek blokujący receptor histaminowy - np. jakiś reklamowany jako usuwający objawy alergii.
    W czasie silnego ataku kataru, przyjmij lek i sprawdż, czy po podanym czasie (zwykle ok. 2h) katar ustępuje. Jeśli tak - musisz zrobić dokładniejsze testy na alergię. Testy zwykle wykonuje się na najpowszechniejsze alergeny, ale może jesteś uczulony na coś niezwykłego i przeciętne testy tego po prostu nie pokazują.

• #23 03 Lip 2008 23:28
    luke666
    Poziom 33  

Cytat:
    Jeśli chcesz to sprawdzić, to kup jakiś lek blokujący receptor histaminowy - np. jakiś reklamowany jako usuwający objawy alergii.
    W czasie silnego ataku kataru, przyjmij lek i sprawdż, czy po podanym czasie (zwykle ok. 2h)

Zanim objawy ustąpią całkowicie minie nawet 4-6h (tak jest u mnie).
    Kiedyś Aleric brałem codziennie, teraz biorę co 3-4 dni, a nawet co tydzień. A uczulony jestem na pyłki drzew i roztocza, więc na trochę taka tabletka wystarcza.

Tak jak radzą, weź tabletkę. Nie zaszkodzi, a może rozwiązać zagadkę.

• #24 04 Lip 2008 08:49
    dexter_86
    Poziom 26  

Strzel sobie 50-tke sprytusu 95%, efekt murowany.

• #25 23 Gru 2008 15:23
    ewik78
    Poziom 1  

wydaje mi sie ze mogla by ci pomóc inhalacja.
    mi to zawsze pomaga i moge swobodnie oddychac:)
    do pol szklanki wrzacej wody dodaj pol lyzeczki leku
    i przez 10 min wdychaj nosem(przy wdychaniu zamknij oczy bo szczypie ;) )
    moze tobie tez pomoze... niezaszkodzi sprubowac:D

• #26 23 Gru 2008 15:28
    Xylometazolin!
    Admin grupy Instrukcje

ewik78 napisał:
    wydaje mi sie ze mogla by ci pomóc inhalacja.
    mi to zawsze pomaga i moge swobodnie oddychac:)
    do pol szklanki wrzacej wody dodaj pol lyzeczki leku
    i przez 10 min wdychaj nosem(przy wdychaniu zamknij oczy bo szczypie ;) )
    moze tobie tez pomoze... niezaszkodzi sprubowac:D

A co to jest to 'leku'?

• #28 24 Gru 2008 15:03
    SQEERN
    Poziom 10  

dawix napisał:
    ja polecam tabakę

jako kolejny, również polecam tabakę :D mam kilka opakowań :-)

• #30 25 Gru 2008 01:53
    MacGyver.
    Poziom 20  

2 ząbki czosnku przed snem zapite jednym kieliszkiem. Albo przemywanie twarzy gorącą wodą i smarkaniem.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty