X
  • #1 03 Jul 2008 10:00
    115750
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Mam drukarkę HP 2015dn podłączoną przez sieć. Niestety dziś przestała odpowiadać na polecenia drukowania z komputerów.
    Próbuję ją pingować po nazwie - bez skutku. Niestety nie pamiętam ani adresu IP ani MAC. Czy można je jakoś łatwo sprawdzić bez podłączania drukarki bezpośrednio (przez USB)?
  • #2 03 Jul 2008 10:06
    utox
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale musisz w drukarce przytrzymać przycisk bądź dwa do momentu aż zaczną migać dwie diody wtedy puszczasz przyciski i drukarka drukuje całą swoją konfiguracje.
  • #3 03 Jul 2008 10:21
    115750
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    utox wrote:
    Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale musisz w drukarce przytrzymać przycisk bądź dwa do momentu aż zaczną migać dwie diody wtedy puszczasz przyciski i drukarka drukuje całą swoją konfiguracje.

O taki wydruk mi chodzi. Jednak, gdy przyciskam jeden przycisk to drukuje sie jakaś strona reklamowa tej drukarki. Gdy nacisnąłem oba przyciski to zaczęło migać kilka diod, silnik drukarki zaczął pracować ale po chwili przestał i nic się nie wydrukowało.
  • #4 03 Jul 2008 14:58
    utox
    Level 11  
    Helpful post? (0)
    To spróbuj przycisnąc jeden przycisk do momentu ,aż zaczną migać dwie diody i puść przycisk.
  • #5 03 Jul 2008 15:44
    Rybawars
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Najprostrzym rozwiązaniem które sprawdzi sie w przypadku większości drukarek jest zainstalowanie na kompie programu do zarządzania drukarkami w sieci czyli web jetadmin który pokaże wszystkie drukarki w sieci w raz z ich adresami IP i pomoże nimi zarządzać możesz go znaleść na płycie ze setrownikami do tej drukarki lub na stronie HP

Dodano po 10 [minuty]:

Jeżeli chcesz wydrukować strone testową to musisz przytrzymać dłuzej zielony guzik start do momentu aż pozostałe kontrolki zaczną inaczej sie świecić lub szybciej mrugać, w zależności od czasu przytrzymania guzika można wydrukować trzy różne testy
  • #6 03 Jul 2008 17:41
    jac1980
    Level 16  
    Helpful post? (+1)
    Jeżeli chcesz wydrukować strone testową to musisz przytrzymać dłuzej zielony guzik start do momentu aż pozostałe kontrolki zaczną inaczej sie świecić lub szybciej mrugać, w zależności od czasu przytrzymania guzika można wydrukować trzy różne testy[/quote]

Jakie 3 testy można wydrukować?
  • #7 04 Jul 2008 00:25
    Calculus
    Level 25  
    Helpful post? (0)
    Jeżeli drukarka jest w stanie gotowości musisz nacisnąć i trzymać przez 5 sekund przycisk START - zielony. Jeżeli nie wydrukuje, to może jest uszkodzona karta. Nie pokazuje żadnego błędu diodami na panelu?
  • #8 04 Jul 2008 22:44
    fuser
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    do wymiany formater, ewentualnie flashowanie firmware'u. Typowa usterka w 2015.
  • #9 04 Jul 2008 23:44
    jac1980
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    to można jeszcze jakieś testy z niej wydrukować trzymając dłużej lub krócej "zielony guzik" chodzi mi o inne niż standardowe typu info o tonerze i konfiguracja i network
  • #10 27 Nov 2008 21:51
    malysobolek
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Przepraszam że podpinam się pod temat, ale mam taka drukarkę która drukowała normalnie i nagle przestała. Natomiast w MAC Adres ie zrobiły się same zera
    O co w tym wszystkim chodzi ???
    Czyżby Jet direct poleciał czy może formater
  • #11 29 Nov 2008 10:32
    laserjack

Level 31  
    Helpful post? (0)
    Jet direct jest na płycie formatera. W tych drukarkach bardzo często ulegają uszkodzenieu płyty formatera/pewnie wada fabrycza/ Koszt płyty formatera to około 300 zł.
  • #12 01 Dec 2008 09:48
    malysobolek
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    ok,dzięki
    pozdrawiam
  Search 4 million + Products
Browse Products