Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Piec indukcyjny

Sajberbob 15 Lut 2004 16:10
  • #1 15 Lut 2004 16:10
    Sajberbob
    Poziom 12  

Poszukjuę wszelkich informacji na temat pieców indukcyjnych. Przydałby się jakiś schemat urządzenia o średniej mocy.

• #2 24 Lut 2004 11:44
    rt69
    Poziom 13  

Tez by mi sie przydal. Mam zaprojektowac nagzewarke indukcyjna do lozysk

• #3 12 Lip 2004 06:57
    kachu23
    Poziom 14  

ja się dołączam do tej prośby
    może zna ktoś jakieś adresy o budowie i zasadzie działania takich piecy
    ale oprócz http://www.hvguy.com/
    dzieki

• #4 12 Lip 2004 21:45
    janek11389
    Poziom 42  

Szybkość spalania metali w piecach indukcyjnych zależy przede wszystkim od mocy generatora, częstotliwości pracy, strat z powodu histerezy i prądów wirowych w bryle materiału oraz w prędkości odprowadzonego ciepła przez bryłkę materiału do otoczenia.
    Nie wiem czy akurat ten schemat waz zadowoli, ale znalazłem go w Elektronicznych zabawkach na stronie 428, jest tam dokładny schemat na czterech lampach i zdjęcie tego piecyka.

• #5 13 Lip 2004 02:47
    Vic384
    Poziom 19  

Czesc
    Piecyk z Elektronicznych zabawek robilem - dziala.Nie ma za duzej mocy,ale do odlewaniia malych elementow z aluminium , wystarczyl. Musialem tylko zrobic dodatkowa izolacje termiczna.
    Jesli chodzi o nagrzewanie lozysk, to najprosciej zrobic cos jak trafo o duzym rozproszeniu. Potrzebny jest rdzen typu " O" , z czescia " U" i z czescia " I ". Uzwojenie jest na dolnej czesci elementu " U". Czesc "U" ma przekroj 36 cm kwadrat , czyli 6 x 6 cm.Robi sie zwykle dwie czesci " I " : 6 x 6 i 4 x 4 cm. W gornych powierzchniach czesci " U" sa osadzone koleczki o srednicy 5mm i wystajace 5 do 7mm, zas w elementach " i" sa nawiercone otworki na te koleczki. Chodzi o to , aby zwora nie latala po rdzeniu. Uzwojenie jest zalezne od prawdziwych rozmiarow rdzenia, dla rdzenia 6 x 6 i zwory 6 x 6 , bylo by 220 zw drutu DNE 2.2 do 2.5 mm i dodatkowo 60 zw , przy pracy ze zwora 4 x 4 cm. Te ilosci zwojow odnosza sie do napiecia 220V .Pozwala to nagrzewac lozyska od 60mm do 200mm. Mam na mysli srednice wewnetrzna.Taka nagrzewnica przewidziana jest do pracy chwilowej - 20%, nie wiecej jak 10min non stop.
    Pozdrowienia

• #7 08 Lut 2008 21:33
    Hatake Kakashi
    Poziom 9  

Ja mam taki schemat, proszę o pomoc w opisaniu go co jak etc. Wyjaśnienia jak dla zielonego (w dziedzinie elektroniki jestem zielony, więc proszę o pomoc was - fachowców).
    Pozdrawiam

• #8 25 Lut 2008 00:26
    danse
    Poziom 2  

Konstrukcje generatorów są różne w zależności od generowaniej częstotliwości. Dobór grupy półprzewodnikowych elementów mocy jest zależna również od częstotliwości gdyż charakterystyki ich są odmienne w zależnści od częstotliwości działania. Spróbuję odnaleść jakiś schemat.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty