Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

regulacja gaźnika w skuterze?

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> regulacja gaźnika w skuterze?
Autor
Wiadomość
...KUBA...
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Komarów

Post#1 Post autora tematu 04 Lip 2008 21:10   

regulacja gaźnika w skuterze?

Witam mam takie pytanie czy w nowych typach skuterów da sie regulować gaznik chodzi mi tu o skład mieszanki itp. nie chodzi mi o konkretny model... i moze orjętujecie sie w jakich modelach mniej wiecej występowały gażniki membramowe??
z góry dziekuje
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 04 Lip 2008 21:10   

Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Chełmno Kuj-Pom.

Post#2 04 Lip 2008 23:54   

Re: regulacja gaźnika w skuterze?

W każdym gaźniku musi być regulacja mieszanki biegu jałowego, dzięki niej ustawia się minimalną ilość CO w spalinach.
Iglicę można ustawiać w prawie każdym gaźniku, tylko w niektórych taka opcja jest niemożliwa (tylko jeden ząbek)
Poziom paliwa obecnie nie można regulować.
Gaźniki membranowe są stosowane tylko w enduro. Dla wyjaśnienia są to gaźniki z wbudowaną membranową, podciśnieniową pompką paliwa i mogą pracować prawie pod każdym kątem.
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#3 05 Lip 2008 12:53   

trafiłem kilka bez możliwości regulacji składu
Powrót do góry

irekaniol
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: warszawa

Post#4 06 Lip 2008 13:55   

BANANvanDYK napisał:
W każdym gaźniku musi być regulacja mieszanki biegu jałowego, dzięki niej ustawia się minimalną ilość CO w spalinach.
Iglicę można ustawiać w prawie każdym gaźniku, tylko w niektórych taka opcja jest niemożliwa (tylko jeden ząbek)
Gaźniki membranowe są stosowane tylko w enduro. Dla wyjaśnienia są to gaźniki z wbudowaną membranową, podciśnieniową pompką paliwa i mogą pracować prawie pod każdym kątem.

W enduro? Czy aby na pewno? I czy tylko? Gaźniki membranowe są stosowane w większości skuterów z silnikiem czterosuwowym. W enduro się stosuje klasyczne przepustnice sterowne linką, chodzi o szybszą reakcję na "gaz". Natomiast śruby składu mieszanki nie znajdziesz tylko w najprostszych gaźnikach.Pozdrawiam.
Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 06 Lip 2008 14:28   

W silnikach czterosuwowych są stosowane gaźniki podciśnieniowe a nie membranowe. Zupełnie inna zasada działania.
Powrót do góry

...KUBA...
Poziom 19
Poziom 19

Post#6 Post autora tematu 10 Lip 2008 22:12   

a mam takie jeszcze pytanko, czy to zaznaczone na obrazku to jest elektroniczne ssanie??
[img] http://obrazki.elektroda.net/92_1215720328.jpg [/img]
jak tak to czy ten zawór podnosi "igliczkę" po podłączeniu go do 12V
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#7 10 Lip 2008 22:30   

Tak
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lip 2008 22:30   

Powrót do góry

...KUBA...
Poziom 19
Poziom 19

Post#8 Post autora tematu 10 Lip 2008 22:42   

a jak kupiłem nowy ten elektrozawór i po podłaczeniu do aku nie wciaga sie ta igliczka to co jest nie tak aku za słaby mógłby byc??
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#9 10 Lip 2008 22:53   

Słychać jak pyka po podłączeniu do akumulatora?
Oczywiście ma się rozumieć że usterka mechaniczna wykluczona
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lip 2008 22:53   

Powrót do góry

...KUBA...
Poziom 19
Poziom 19

Post#10 Post autora tematu 10 Lip 2008 22:56   

raczej powinien byc sprawny tym bardziej ze jest nowy ze sklepu... a i tak po podłaczeniu do akumulatora nic sie nie dzieje;/
Powrót do góry

goldwinger
Zasłużony dla elektroda
Zasłużony dla elektroda

Post#11 10 Lip 2008 22:59   

Dobra, nie wiem jaki skuter i jaki problem?
Pewno nie pali zimny, dopiero po podaniu paliwa w gardziel zatrybi - zgadłem?
Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Post#12 11 Lip 2008 19:55   

Raczej odpala zimny, ale ciepły dużo pali i nie wchodzi na max obroty...
Iglica powinna wysuwać się w dół, patrząc na dołączone zdjęcie. Po podłączeniu do akumulatora, górna część powinna robić się ciepła. Omomierz powinien wykazać rezystancję gdzieś koło 100R - 1k, w zależności od temperatury (PTC). Iglica będzie wysuwać się powoli, prawie niezauważalnie.
Zawór ssania jest zasilany z obwodu świateł. Może być połączony bezpośrednio lub przez rezystor.
Powrót do góry

...KUBA...
Poziom 19
Poziom 19

Post#13 Post autora tematu 11 Lip 2008 22:40   

O to chodzi zew teraz w cale nie chce palic a stało sie to nagle podczas jazdy;/ i nawet po wstrzyknięciu paliwa w gardziel nie pali, tylko jak sie kopie wiele razy to czasem zapali i zgaśnie... a ten zawór ssania ma bardzo mały opór ok 8Ohm , a to potrzymam go dłuzej pod napięciem i zobacze czy sie ruszy.
Powrót do góry

dziaraxx1
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Lesica

Post#14 13 Lip 2008 19:03   

Nie bardzo wiem jaki to skuter i jaki ma przebieg ale ja też miałem taki problem i po sprawdzeniu wszystkiego okazało się że była to wina tłumika jeżeli to w czymś pomoże to spróbuj się bez niego przejechać hałas jest niemiłosierny ale warto to sprawdzić u mnie urwała się wewnątrz zastawka z rurka i zatykała wylot spalin .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lip 2008 19:03   

Powrót do góry

pecet80
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski

Post#15 28 Mar 2009 12:33   

BANANvanDYK napisał:
Gaźniki membranowe są stosowane tylko w enduro. Dla wyjaśnienia są to gaźniki z wbudowaną membranową, podciśnieniowy pompką paliwa i mogą pracować prawie pod każdym kątem.

No nie do końca enduro tylko posiada taką pompkę, posiadam dwa skutery suzuki ap50 z 1999r, i one też mają ową pompkę podciśnieniowy,mam właśnie problem z paleniem na zimnym ,skutery nie pala za pierwszym tylko z 10 ,15 razem , zapalą i gasną jak dodam gazu,albo jak nie dodam popykają i gasną ,do momentu aż sie zagrzeją ,wtedy palą od strzała,baterie zadźgane,nie wiem właśnie czy to ssanie załącza się od podania napięcia 12v na ten zawór czy od braku napięcia ,gaźnik wyczyściłem ,jest jedna śrubka do regulacji ,obroty ustawione, jak nie paliły tak nie paliły,proszę o pomoc
Powrót do góry

bbmotor
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Żagań

Post#16 01 Kwi 2009 00:58   

To nie żadne pompki pociśnieniowe.
Ssanie wyłącza się przez podanie napięcia.
Cały układ zasilania jeszcze raz przejżyj.
Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Post#17 01 Kwi 2009 07:09   

Te dziwaczne gaźniki Mikuni są właśnie takie problemowe. W tych Suzuki musi być idealnie szczelny i oryginalny układ dolotowy do gaźnika (filtr powietrza, wszystkie zwężki, rury ssące). Pocieszę Cię że u nas nikt nie poradził sobie z tymi gaźnikami...
W AP50 zbiornik znajduje się nad kołem - tam jest tylko kranik podciśnieniowy. Pompki paliwa podciśnieniowe są w skuterach które mają bak w podłodze.
Ssanie jeśli jest nie podłączone - będzie włączone ssanie.
Zasilanie ssania automatycznego realizowane jest z tego samego źródła co zasilanie świateł - z iskrownika.
Powrót do góry

uliczny_opryszek
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Ostrowiec

Post#18 10 Kwi 2009 12:30   

Witam!
Co do pompki podciśnieniowej jest ona i w skuterach ktorem maja zbiornik "na górze" np. Siamoto Birde. i jest tam zwykły gaźnik z elektonicznym ssaniem.

Dodano po 17 [minuty]:

Mam Jeszcze Pytanko. Rorebrałem ten niby elektrozawór od ssania, czy ktoś wie jak on działa?? Rozebralem, ponieważ byl wcisnięty do środka. Wewnątrz byly oczywiście dwa przewody i płytka podobna do baterii. Czy ta płytka rozszerza sie pod wplywem napięcia??
Powrót do góry

BANANvanDYK
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 13 Kwi 2009 20:57   

bbmotor, nie mam ADHD, jedynie dysfunkcję pamięci krótkotrwałej - czasami zapomnę o czym piszę. Sądząc po godzinie, śpieszyłem się już do pracy.

Pompka podciśnieniowa występuje w skuterach ze zbiornikami położonymi poniżej gaźnika (np. w podłodze). Podciśnienie jest pobierane z komory korbowej silnika.
W skuterach ze zbiornikami powyżej gaźnika stosuje się zwykłe kraniki podciśnieniowe.

Ssanie automatyczne działa w ten sposób, że w stanie zimnym tulejka wystająca z niego jest tak jakby "schowana" - ssanie jest włączone. Kiedy silnik zostanie uruchomiony, zostaje zasilany z obwodu zasilania świateł. Umieszczony w nim pozystor PTC rozgrzewa się (to ta płytka podobna do baterii). Poniżej pozystora znajduje się urządzenie przypominające termostat stosowany w układzie chłodzenia. Gdy się nagrzeje wysuwa się z niego pręt, popychając równocześnie tłoczek z iglicą ssania gaźnika. Urządzenie rozruchowe gaźnika zostaje wyłączone.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Motocykle, Motorowery, Inne Silniki -> regulacja gaźnika w skuterze?
Strona 1 z 1