Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Błąd VAG:Czujnik kąta skrętu G-85

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Błąd VAG:Czujnik kąta skrętu G-85
Autor
Wiadomość
george49
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Hajnówka

Post#1 Post autora tematu 05 Lip 2008 13:13   

Re: Błąd VAG:Czujnik kąta skrętu G-85

Niedawno byłem zmuszony w MK 4- 19TDI wymienić skraplacz klimatyzacji klimatronik otuż bezmyślny pierwszy właściciel mocująć zmieniarkę przewiercił chłodnicę -skraplacz ,do czego zmierzam po wymianie pojawił się błąd czujnika kąta skrętu G-85 cały czas zapalona jest lampka ESP . Nie wiem w jaki sposób został uszkodzony podczas demontażu kokpitu ten czujnik bądz nie została włożona wtyczka . Moje pytanie gdzie może być zlokalizowane miejsce owego czujnika ,lub jakaś inna rzecz ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lip 2008 13:13   

Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: dzierzoniow

Post#2 05 Lip 2008 13:23   

G85 jest pod kierownica tam gdzie masz tasme od airbagu..
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#3 Post autora tematu 05 Lip 2008 18:07   

Dzięki
dotarłem do taśmy ,rzeczywiście taśma wewnątrz była kilkakrotnie załamana , nie zauważyłem uszkodzenia typu pęknięcia taśmy.Sytuacja ta nastąpiła po demontażu taśmy nie trafiła w to samo połozenie co poprzednio ,czyli nie swiadomie pokręcono bębnem i zamontowano. Nie wiem co może być uszkodzone jak to sprawdzić ?
Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 05 Lip 2008 19:01   

sama tasme sprawdziszmultimetrem,a czujnik jesli jest ok musisz poprawnie zamontowac,do jazdy na wprost,najlepiej sprawdzic kat skretu na vag..
pozdr.
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#5 Post autora tematu 06 Lip 2008 21:06   

Poprawnie zamontować czyli jak ? Jest taka możliwośc nie wiem czy poprawnie taśma ma być tak skręcona aby pokręcając w lewo bądz w prawo kierownicą w bebnie miała możliwośc swobodnego skręcania a w odwrotnie odkręcania nie załamując sie .Na fotce pokazałem strzałką w otworku kolorową plamkę w jakim położeniu ma być .A wogóle w jakim miejscu znajduje sie czujnik . Myślę że taśma jest OK w wyniku czego gasnie lampka AIRBAG .Nr kat tasmy 1J0 959 654J
http://obrazki.elektroda.net/62_1215370565.jpg
http://obrazki.elektroda.net/17_1215370698.jpg
Moze wiecej informacji otrzymam na podstawie tych fotek
Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 06 Lip 2008 21:18   

tasme musisz nawianac zgodnie z kierunkiem w jakim sie uklada,to widac na samym poczatku tasmy,nie wiem jak ci to wylumaczyc..
co do kata skretu moze jest uszkodzony,badz zle go zakladasz,tasma od airbagu musi miec swobodny ruch prawie 3 obroty w prawo i trzy w lewo,a co do ustawienia samego katu to kola musisz miec ustawione na wprost i vag obserwowac jaki jest kat skretu i zalozyc tak zeby kat skretu byl jak najblizszy zeru,jezeli dotrzesz do tego etapu to i tak mysle ze bedzie potrzebowal kalibracji po takich przejsciach...
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#7 Post autora tematu 07 Lip 2008 10:00   

Wszystko jasne odnośnie taśmy żle założona nie da się obrucić ok 3 obrotów w P/L mam tak ustawioną tylko moge wykonać po 2 i 1/4 obrotu P/L czy to jest dobrze ? Nie wiem czy oglądałeś fotki które wysłałem popkazałem strzałką . Zauważyłem na obudowie zewnętrznej w prawym górnym rogu wziernik przez który widać położenie kólka zębatego na którym jest żółta plamka ,może to jest do określania kąta ?
Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 07 Lip 2008 12:14   

jezeli masz po 2 1/4 obrotu to tez bedzie ok,chodzi o to zebys nie zerwal tasmy przy skrecie na max w prawo badz w lewo..
i sprobuj w ten sposob slozyc:
kola na wprost
podlacz vag ustaw kat skretu bliski zeru
i zamontuj...
zaluz kierownice,pokasuj bledy i zobacz czy bedzie ok,jak nie to skalibryj czujnik..
mozliwe tak jak pisalem ze masz uszkodzony ten czujnik,i pozostaje tylko wymiana..
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2008 12:14   

Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#9 Post autora tematu 07 Lip 2008 16:02   

Wszystko zrozumiałe oprucz jedpodlnego cyt.. podlacz vag ustaw kat skretu bliski zeru i zamontuj... czyli mam pdłączyć VAG przed zamontowaniem całej puszki z taśmą ? W razie czego gdzie jest ten czujnik , a jak się ma ta żółta plamka do prawidłowego funkcjonowania czy ma jakieś znaczenie . Czy fotki które dołączyłem można otworzyć? Kolego bardzo dużo mi pomogłeś ,ne spotkałem się wogóle z takim zagadnieniem ,a po drugie z VAGiem to kolega ma i z tego też powodu ciężko mi to idzie . Proszę o dalsze wskazania
pozdro
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 07 Lip 2008 16:02   

Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 07 Lip 2008 16:13   

dokladnie podlacz vag i zobacz w blok wartosci mierzonych jaki pokazuje kat skretu..ustaw jak nablizszy zeru,i zamontuj tak jak pisalem wczesniej..
mozesz miec odlaczona poduszke skoro masz dostep do vag to wykasujesz blad bez problemu..
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#11 Post autora tematu 07 Lip 2008 17:36   

Kolejny raz będe prosił o lokalizację czujnika chodzi o precyzyjne pokazanie w jakim miejscu ,i jakie ma znaczenie ta kolorowa plamka ? Z WAGiem dopiero w sobotę podstawi
pozdro
Powrót do góry

speccar
Poziom 15
Poziom 15

Post#12 07 Lip 2008 17:48   

nie wiem jakie ma znaczenie zolta plamka,nigdy sie nia nie sugerowalem,skoro masz problem z ustawieniem to poczekaj do soboty i podlacz to auto pod vag i odczytaj najpierw czy przy ruszaniu kierownica reaguje kat skretu kiery w bloku wartosci mierzonych,jesli tak to zrob wedlug wczesniejszych instrukcji..
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#13 Post autora tematu 07 Lip 2008 18:54   

Dzięki
do soboty
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#14 Post autora tematu 09 Lip 2008 20:44   

Może kolega mi podpowie gdzie można załatwić ,kupić lub sciagnąć program do diagnostyki GOLFA typu VAG Polski KKL z jedną linią ,podpowiedział mi kolega który to ma . Interfejs można kupić na allegro za 130zl z oprogramowaniem ,a reszta ?
pozdro
Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#15 Post autora tematu 21 Lip 2008 18:29   

Nic w tym kierunku jeszcze nie zrobiłem ,Mam zamiar kupić program VAG,nie wiem czy dobry pomysł tego typu program proszę o Twoją opinię
http://moto.allegro.pl/item404228039_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_usb_program_pl.html
Powrót do góry

Andrzej Mrowczynski
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Świnoujście

Post#16 28 Sie 2008 19:53   

żółta kropka to pozycja 0 koła do jazdy na wprost.ustaw zwijacz(taśmę) tak aby można było obrócić około 2 obroty w prawo i w lewo. czujnik którego zrobiłeś zdjęcie z żółtym oczkiem i złóż
Powrót do góry

marian1987
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Wołów

Post#17 18 Kwi 2009 00:13   

Witam wszystkich moja historia wygląda następująco. Kupiełm Golfika 4 pojechałem na wymiane tylnich łożysk przednich wachaczy przy okazi wymienili swożeń zapłaciłem pojechałem. Przejechałem ok 11 km trochę po dziuach i zapaliła się kontrolka taka strzałka w kształcie koła i w nim trujkąt z wykrzyknikiem. Mam takiego słabego vaga podłaczyłem pokazuje w abs błąd 778 Czujnik kąta skrętu-G85 uszkmechaniczneodzenie. NIe wiem co z tym robic dodatkowo sprawdzałem poduszki a tam wywala błąd
532 Napięcie zasilania sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY.
Jestem załamany nie wiem co z tym dalej robić. POMOCy

Dodano po 0 [sekundy]:

Witam wszystkich moja historia wygląda następująco. Kupiełm Golfika 4 pojechałem na wymiane tylnich łożysk przednich wachaczy przy okazi wymienili swożeń zapłaciłem pojechałem. Przejechałem ok 11 km trochę po dziuach i zapaliła się kontrolka taka strzałka w kształcie koła i w nim trujkąt z wykrzyknikiem. Mam takiego słabego vaga podłaczyłem pokazuje w abs błąd 778 Czujnik kąta skrętu-G85 uszkmechaniczneodzenie. NIe wiem co z tym robic dodatkowo sprawdzałem poduszki a tam wywala błąd
532 Napięcie zasilania sygnał za mały - BŁĄD SPORADYCZNY.
Jestem załamany nie wiem co z tym dalej robić. POMOCy
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Kwi 2009 00:13   

Powrót do góry

george49
Poziom 10
Poziom 10

Post#18 Post autora tematu 18 Kwi 2009 21:31   

Przepraszam za spóżniony post
Tak jak koledzy pisali z ustawieniem parametrów i z pomocą kolegi który bardziej kuma problem rozwiązany ESP działa bez problemu dodam wchodzi równierz kodowanie taśmy od nowa .
Zamykam temat

Dodano po 1 [minuty]:

Przepraszam za spóżniony post
Tak jak koledzy pisali z ustawieniem parametrów i z pomocą kolegi który bardziej kuma problem rozwiązany ESP działa bez problemu dodam wchodzi równierz kodowanie taśmy od nowa .
Zamykam temat
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Błąd VAG:Czujnik kąta skrętu G-85
Strona 1 z 1