Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośniki na wyjazd pod namiot.

marcin804 05 Lip 2008 13:40 6638 26
  • Głośniki na wyjazd pod namiot.
    Witam chciałbym zaprezentować małą kolumnę, którą postanowiłem zrobić przed wyjazdem na pole namiotowe gdzie niestety nie ma prądu.
    Zastosowałem głośniki od Volkswagena Golfa III z przednich drzwi o średnicy 165mm i mocy ja wiem około 30W.
    Wzmacniacz pochodzi ze starych głośników komputerowych zbudowany na układzie scalonym TDA2025B.
    Obudowa została wykonana z prasowanego kartonu o grubości 8mm. Jej wymiary to wys.230mm, szer.380mm, gł.270mm.
    Wzmacniacz zasilam akumulatorkami połączonymi tak aby uzyskać 12V/2000mah. Myślałem, że ta pojemność ogniw nie wystarczy na dłuższe słuchanie, ale się myliłem otóż na jednym ładowaniu wystarczają spokojnie na dwa dni intensywnego słuchania.
    Z tyłu obudowy zamieściłem gniazdo do ładowania akumulatorów, może ono służyć również jako gniazdo na zewnętrzne zasilanie np. z akumulatora żelowego, którego oczywiście posiadam i do tego wykorzystuję.
    Z góry skrzyni widać miejsce na odtwarzacz i wyłącznik zasilania.
    To chyba tyle na ten temat wrazie wątpliwości pytajcie.
    Oczekuję słów krytyki choć jest to moja pierwsza skrzynka, którą wykonałem samodzielnie. Pozdrawiam.

Przeniosłem z Konstrukcje DIY. [c_p]

Fajne!
  • #2 05 Lip 2008 13:46
    Beattracks
    Poziom 21  

To TDA 2025B ma max 2x4W:) weź wstaw jakiś mocniejszy wzmacniacz i będzie ok.

• #3 05 Lip 2008 15:45
    electro_Nick
    Poziom 32  

No właśnie i w tej mocy wzmacniacza masz też odpowiedź czemu tak długo gra...

• #4 05 Lip 2008 15:49
    Rinho
    Poziom 18  

Trochę masywnie wygląda, ile waży - jak z wytrzymałością ? W końcu z grubego i prasowanego kartonu ale czy nie wygina się za bardzo? Mógłbyś jakieś zdjęcie wnętrza wstawić.

Ten wzmacniacz zostaw jeśli ci wystarcza na mocniejszym możesz dużo krócej posłuchać... a skoro tyle trzyma to dobrze. :D

• #5 05 Lip 2008 15:54
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Moim zdaniem, to już głębokie zboczenie...
    Po to się jedzie pod namiot, żeby trochę odpocząć od cywilizacji. Przynajmniej ja tak mam.
    A swoją drogą, to nie chciałbym być na miejscu innych namiotowiczów na polu, gdzie ty będziesz przygrywał i zakłócał im spokój. A może się zdarzyć i tak, że trafisz na kogoś mało tolerancyjnego...

• #6 05 Lip 2008 16:10
    marcin804
    Poziom 12  

Skrzynka jest solidna i sie nie wygina. Mogę spokojnie na niej usiąść. Co do wagi to napewno nie przekracza 2,5kg. Wzmacniacz mi wystarcza pobór prądu nie przekracza 100ma niekiedy dochodzi do 120ma kiedy naprawde głośno gra. Zakładałem trzy wzmacniacze na TDA2822M, TDA2025B, TDA2030. I najlepszy dżwięk w stosunku do poboru prądu uzyskałem właśnie na TDA2025B. Co do jakości to gra znacznie ale to naprawde znacznie lepiej od firmowego przenośnego radioodtwarzacza. Chciałem kupić przenośne głośniki do mp3 jakich jest mnóstwo na allegro, ale potym jak usłyszałem jak one grają to postanowiłem zrobić coś samemu. Fotki wnętrza skrzynki załączę wieczorkiem, lub jutro do południa. Pozdrawiam

• #7 05 Lip 2008 16:12
    Fsoliebhaber
    Poziom 17  

Błażej napisał:
    Po to się jedzie pod namiot, żeby trochę odpocząć od cywilizacji. Przynajmniej ja tak mam.
    A swoją drogą, to nie chciałbym być na miejscu innych namiotowiczów na polu, gdzie ty będziesz przygrywał i zakłócał im spokój. A może się zdarzyć i tak, że trafisz na kogoś mało tolerancyjnego...

W końcu ktoś się odważył to napisać.
    Podpisuje się pod ta opinią!

• #8 05 Lip 2008 16:15
    harrry
    Poziom 15  

Błażej napisał:

zgadzam się w 100%, następny który zamiast np skrzynki piwa żeby się dobrze bawić bierze głośniki :|

• #9 05 Lip 2008 16:33
    Zuliczek
    Poziom 16  

Nie no! Kto takie bydle bierze pod namiot?? Skrzynka Piwa i jeszcze troszku, a będziesz mieć własną muzykę z kumplami ;)

• #10 05 Lip 2008 16:34
    marcin804
    Poziom 12  

Skrzynka piwa też się pojawi na tym spektaklu jednak jako riposta powiem, że jest to pole namiotowe na, którym rozbija się praktycznie sama młodzierz, która lubi posłuchać muzyki naprzykład gdy nie ma co robić. Sami znajomi więc wiem co lubią:) Wiadomo, że nie wyskoczę z tym tam gdzie nie wypada. Pozatym kto powiedział, że ma grać tak głośno. Czasem warto posłuchać radia czy np. wiadomości nie koniecznie zakłucając przy tym spokuj duszy "błażeja", "Fsoliebhaber", "harrry". Pozdrawiam

Moderowany przez Błażej:

Ostatni raz koloruje błędy, ostatni! "Następną razą" będę musiał skorzystać z Regulaminu!

• #11 05 Lip 2008 16:42
    kris6661991
    Poziom 25  

Co tam za głośniki wstawiłeś? Po piance poznaje że to basowe... przydały by się gwizdki, a do zastosowania przenośnego proponował bym szerokopasmowe;p albo samochodowe z wbudowanymi gwizdkami, inaczej nie uzyskasz pełnego pasma, po za tym jak na pierwsza konstrukcje to całkiem przyzwoicie wyszło :)

Dodano po 4 [minuty]:

A tak nawiasem to wygląda na pierwszy rzut oka jak sub do Car Audio ;)

• #12 05 Lip 2008 16:43
    simmon1993
    Poziom 9  

[quote="Błażej"]Moim zdaniem, to już głębokie zboczenie...
    A swoją drogą, to nie chciałbym być na miejscu innych namiotowiczów na polu, gdzie ty będziesz przygrywał i zakłócał im spokój. A może się zdarzyć i tak, że trafisz na kogoś mało tolerancyjnego...[/quote]

w 100% się zgadzam z kolegą.mnie się ostatnio zdarzyło na takiego grajka trafić grał 12/h głowa podskakiwała.co do wykonania daje 4/5 ponieważ wiele takich projektów już było i wzmacniacz proponuje dać mocniejszy np na tda 1554q

• #13 05 Lip 2008 17:30
    skaktus
    Poziom 37  

Hehe,fajnie...targać takiego kloca pod namiot...spoko, ale nie dla mnie.
    To samo co reszta tylko że większe. Do tego obudowa taka sobie ...
    Daje 3/6 za to że za duże, niepotrzebne i tyle. Pod namiot to starczą głośniki dołączane do SE...pobrzęczy i już.

• #14 05 Lip 2008 17:56
    Ralf508
    Poziom 9  

wykonanie dosyc fajne, no ale ten wzmacniacz to owiele za słaby no i ten brak wysokotonówki. bez gwizdka bedziesz mial bez sensu dzwięk

• #15 05 Lip 2008 18:42
    kospan2
    Poziom 10  

wzmacniacz za słaby wykonanie fajne ale przydał by się gwizdek

• #16 05 Lip 2008 18:54
    ciapciok
    Poziom 20  

Olbrzymia skrzynka, a w środku wzmacniacz 2x4W ? I to ma być sprzęt przenośny ?

Pozdrawiam

• #17 05 Lip 2008 21:45
    joy_pl
    VIP Zasłużony dla elektroda

„230mm, szer.380mm, gł.270mm” czy to jest wielka skrzynka?
    2x4W to jest mało? A po co więcej?

I pytanie do autora czy to nie jest, aby sklejka a nie prasowany karton?

• #18 05 Lip 2008 22:46
    kris6661991
    Poziom 25  

No wiesz "joy_pl" niektórym Eltron pod namiot to za mało... cóż to było 100W...

• #19 06 Lip 2008 23:29
    marcin804
    Poziom 12  

Jestem pewien na 100%, że to prasowany karton, a co budzi twoje wątpliwości? Podzielam twoje zdanie tylko na zdjęciu wygląda, że skrzynka jest duża.

• #20 07 Lip 2008 12:02
    kris6661991
    Poziom 25  

Może ten prasowany karton to MDF :P jak się trochę rozwarstwi to wygląda jak karton :P

• #21 07 Lip 2008 15:09
    cool_as_ice
    Poziom 15  

Jak dla mnie sprzęcik spoko, i nie widzę nic złego z braniu pod namiot sprzętu audio.
    Jeżeli się słucha w graniach rozsądku i sąsiadom to nie przeszkadza to ok. Ale chyba na jednym głośniku byłoby wystarczająco. i pardziej podręcznie. 4/6

• #22 20 Lip 2008 08:41
    _eddie_
    Poziom 32  

Bardzo fajne i cieszy jak pod namiotem brzdeka swoj wyrob. Sam biore co popadnie bo odciac sie od cywilizacji nie da. Niech zyje dostep do sieci przez gsm ;).

• #23 20 Lip 2008 11:09
    kris6661991
    Poziom 25  

Ale i tak uważam że najlepszym rozwiązaniem biwakowym dla osób posiadających SE z serii walkman są przenośne głośniki o tego telefonu, co prawda cena nie jest niska ale i tak się opłaca, jakość jest bardzo dobra jak na swoje wymiary i nawet słychać bass <haha> :D

Pozdrówka

• #24 20 Lip 2008 11:27
    Balu
    Poziom 38  

Bleeeeeh!
    Konstrukcja wygląda jak wygląda i oceniać nie będę - kwestia gustu...ale jak Cię zobacze na polu namiotowym obok mnie, i usłyszę głośniki wsłuchując się w głos ptaków...to nie ręczę za Siebie:>

P.S. Dostęp do sieci przez gsm sux... zwłaszcza pod namiotem...
    Jeeeezuuu od razu mi się przypominają sąsiedzi z pola w zeszłym roku... boombox, mikrofala... I fuck! Pod namiotem!

• #25 21 Lip 2008 09:07
    _eddie_
    Poziom 32  

Balu (zejde z tematu-sory) Ja myslisz co nie lubie sie tak odciac. Ale niestety nie moge. A, ze nie zawsze pogoda czy checi na cokolwiek to idzie sobie wlaczyc jakas muzyczke czy cos tam. Nie trulem zycia innym obok mnie, nie siedzialem non toper na sieci podpiety do zapalniczki w aucie a ciesze sie, ze nie musialem popierdzielac gdzies po koncu swiata w poszukiwaniu kawiarenki internetowej. Amiszem nie jestem :-)

• #26 21 Lip 2008 12:02
    Balu
    Poziom 38  

A mnie właśnie bawiło szukanie na helu kawiarenki :) (Co wcale trudne nie było :) )
    A... NIE MUSIAŁEM ODBIERAĆ TELEFONÓW... niestety muzykę zapewniali mi sąsiedzi:P

• #27 21 Lip 2008 12:13
    Usunięty
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME