Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

iPlus- Instalacja na starszym PC, modem Samsung Z370

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> iPlus- Instalacja na starszym PC, modem Samsung Z370
Autor
Wiadomość
ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 05 Lip 2008 16:16   

iPlus- Instalacja na starszym PC, modem Samsung Z370

Witam posiadam następujący problem. Mój wujek jest w miejscu gdzie nie ma dostępu do internetu niestety, przeczytałem w internecie, że w komputerze stacjonarnym PC można połączyć internet w sieci plus, za modem ma służyć telefon komórkowy (W tym przypadku Samsung Z370 lub do wyboru Sony Ericsson K750i) Chociaż wolałbym żeby był to samsung. Główny problem to brak napędu CD/DVD w komputerze, więc jest problem z instalacją sterowników, udało mi się zainstalować sterowniki do samsunga (Zgrałem na kartę pamięci telefonu i czytnikiem wrzuciłem w komputer wujka) Więc tak, sterowniki zainstalowane, i teraz :
Start -->Panel Sterowania -->Połączenia sieciowe -->Utwórz nowe połączenie -->Zaznaczam "połącz z internetem" --> "konfiguruj połączenie ręcznie" -->"Połącz używając modemu telefonicznego" --> Nazwa usługodawcy internetowego "iPlus" --> Numer telefonu Twojego usługodawcy " *99# " Taki numer jest dla samsunga (Przeczytałem na stronie plusa) --> Nazwa użytkownika, i hasło (Wszędzie piszę plus) --> Tworzę skrót na pulpicie. Próbując się połączyć poprzez skrót jak i w połączeniach sieciowych, wszystko staje na komunikacie "Trwa rejestrowanie komputera w sieci" I po czasie występuje jakiś błąd z IP/TCP CP coś takiego. W czym leży problem ? Próbowałem też na samsungu Z400 oraz L760 wszędzie ten sam błąd. Jako ciekawostkę dodam że na moim komputerze dzieje się to samo a jest o wiele lepszy (2.0 Ghz Pentium 4, 1024 mb ddr kingstona, dysk 120 gb) Komputer wujka to Pentium III 499Mhz, 384mb ramu, Dysk Twardy około 10GB, System operacyjny Windows XP Profesional zarówno u mnie jak i u wujka. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Lip 2008 16:16   

Powrót do góry

next22
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: PIOTRKÓW TRYB

Post#2 06 Lip 2008 15:25   

Re: iPlus- Instalacja na starszym PC, modem Samsung Z370

Nazwa urzytkownika i hasło , puste
APN: internet, www.plusgsm.pl
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2008 15:25   

Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#3 Post autora tematu 06 Lip 2008 20:27   

Witam. Podłączyłem napęd CD ze swojego komputera niestety na krótko (Dorobiłem jeden wtyk zasilania więcej - od zasilacza, i podłączyłem podwójną taśmę na dysk i napęd) Zainstalowałem sterowniki od SE wszystko pięknie. Mam pytanie może troszkę z innej mańki. Wujek planuje rozbudować ten komputer. Zamieszczę tutaj raport jak tylko będę miał możliwość. Chciałbym wiedzieć na jaki procesor można sobie pozwolić w tej płycie, ile pamięci i jaki dysk twardy. Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lip 2008 20:27   

Powrót do góry

ŁukiSzczecin
Poziom 20
Poziom 20

Post#4 Post autora tematu 12 Lip 2008 12:29   

Witam, postanowiłem wymienić zabytek wujka więc proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> iPlus- Instalacja na starszym PC, modem Samsung Z370
Strona 1 z 1