Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Forum Komputerowe - Opinie, spostrzeżenia wnioski

LEM 26 Mar 2016 19:34
 • #301 26 Mar 2016 19:34
  310artur
  Poziom 41  

  Nie do końca zgadzam się z opinią o tematach niezamkniętych. Po pierwsze zamknięty to powinien być temat wyczerpany czyli taki w którym konkretny problem został rozwiązany. Nie raz temat tu kończy się stwierdzeniem (ostatnio mój faworyt) "wymiana komputera rozwiązała problem". Nie ma co - problem rozwiązany ale czy temat też? Taki temat można zamknąć ale nie usunąć! Nieraz szukając tu rozwiązania czytam podpowiedzi z wielu nie zamkniętych i nie rozwiązanych tematów. Nawet jeśli podane tam sugestie nie pomogą to zawsze lepsze jakieś tropy niż żadne. Mało tego - informacja że coś nie może pomóc też ma swoją wartość. Każdy zły trop wyeliminowany oszczędza czas.

 • #302 26 Mar 2016 19:41
  RADU23
  Moderator - Komputery Serwis

  Jak już wspomniałem, robimy co możemy z porzuconymi tematami. Oczywiście w zależności od wartości tematu.

 • #303 09 Kwi 2016 17:16
  Matuzalem
  Poziom 43  

  Czy to poluzowanie poziomu - coraz częściej pojawiające się i pozostające w części serwisowej wątki, bez ich przenosin do "Użytkowych" - to tak już na stałe, czy może to tylko delikatna sugestia ze strony funkcyjnych, że czekają na raporty?

  W pierwszym wypadku sugerowałbym nieśmiało powrót do przeszłości (i likwidację tych, w praktyce, zduplikowanych działów), a w drugim... Nie, jednak sobie daruję (ale i tak swoje wiem).

  Tak czy inaczej do niektórych wątków "serwisowych" strach wchodzić takie w nich ciekawostki - poradnicze również - wyczytać można.

 • #304 13 Kwi 2016 13:56
  amator2000
  Poziom 17  

  Ja mam taką opinię, że jak moder czy admin przenoszą wątek do innego działu, to powinni poinformować autora, z jakiego powodu.

  Np. założyłem niedawno wątek o naprawie zasilacza PC w dziale Komputery-Serwis-Zasilacze a wylądował w dziale Komputery-Użytkowy-Początkujący. I do dziś nie wiem, dlaczego.

 • #305 13 Kwi 2016 14:25
  RADU23
  Moderator - Komputery Serwis

  amator2000 napisał:
  Ja mam taką opinię, że jak moder czy admin przenoszą wątek do innego działu, to powinni poinformować autora, z jakiego powodu.

  Zazwyczaj z powodu założenia tematu w nieodpowiednim dziale, (wnioskując z opisu problemu zawartego w wątku).
  Nie ma potrzeby/wymogu informowania o tym użytkownika.
  Użytkownik zakładając temat jest zobowiązany do zapoznania się z zasadami i regulaminem danego działu.
  Bardzo często użytkownicy zakładają temat w dziale niezgodnym z jego problemem (nie mówię akurat o twoim przypadku a ogólnie).

  Ingerencja moderatora odbywa się na podstawie pkt. regulaminu
  3.1.14. Publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego działu forum lub wątku dyskusji.
  3.1.15. Publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

  Oraz regulamin ogólny:
  moderatorzy mogą:
  4.1.4. Dostosować treść Forum, aby była zgodna z zasadami określonymi w Regulaminach Usługodawcy poprzez: edycję wpisów, ich usuwanie oraz przenoszenie do innego Forum w ramach portalu Elektroda.


  amator2000 napisał:
  Np. założyłem niedawno wątek o naprawie zasilacza PC w dziale Komputery-Serwis-Zasilacze a wylądował w dziale Komputery-Użytkowy-Początkujący. I do dziś nie wiem, dlaczego.

  Zapoznał się kolega z zasadami działu?
  To pytanie nie na forum ogólnym. Możesz zwrócić się z prywatnym pytaniem do moderatora który przeniósł twój temat.

 • #306 17 Maj 2016 23:38
  jurek.adam
  Poziom 43  

  Czy nie da się przenieść się działu Linux gdzieś tutaj? Mam wrażenie, że koło chłodzenia i overclockingu/moddingu jest słabo widoczny i jakoś mało tam pasuje.

  Pytanie w sumie skierowane jest do admina sekcji, dyskusja tam, aby tu nie zaśmiecać zbytnio:
  http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15681758#15681758

 • #307 18 Maj 2016 01:07
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  Wątek był już analizowany. Dział Linux w obecnej formie nie nadaję się do strefy serwisowej. Główne problemy z tym systemem mają właśnie początkujący, więc i miejsce gdzie dział się znajduje obecnie, nie będzie zmienione.
  Może w przyszłości, po zmianie image forum, wrócimy do tematu, by przebudować i dostosować forum do nowych potrzeb.

 • #308 27 Sie 2016 16:36
  Matuzalem
  Poziom 43  

  Po co istnieje dział Użytkowy z tymi wszystkim Początkującymi skoro tematy umieszczane w serwisie są na poziomie przedszkolnym i nikt na to nie reaguje?
  Jeżeli dodać do tego niechęć do korygowania umiejscowienia wątków w poszczególnych subforach sekcji, to i podział serwisu można też sobie darować.
  I ten "wniosek racjonalizatorski" niniejszym zgłaszam.

  PS
  Pisanie "Proszę raportować" może spowodować nieprzewidziane skutki. Jak zawsze w wypadku gdy ktoś mający obowiązki namawia innych od korzystania z ich praw.

 • #309 27 Sie 2016 22:36
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  Matuzalem napisał:
  nikt na to nie reaguje?
  Reaguje, robimy co możem, by było poprawnie.
  Matuzalem napisał:
  I ten "wniosek racjonalizatorski" niniejszym zgłaszam.
  Wniosek odebrałem. Rozpatrzymy go.

 • #310 26 Sty 2017 19:56
  310artur
  Poziom 41  

  Do regulaminu działu komputery dodałbym frazes typu:

  Cytat:
  Nim zadasz pytanie upewnij się że odpowiedzi na nie nie można odnaleźć w instrukcji obsługi sprzętu lub podzespołu (płyty głównej czy karty graficznej). Jeśli nie posiadasz papierowej wersji instrukcji producenci podzespołów i zestawów komputerowych udostępniają takie instrukcje w formie elektronicznej na swoich stronach.


  Nie chodzi tu nawet o naiwną wiarę że ludzie zaczną czytać instrukcje - chodzi o to że teraz w zasadzie często ci co pomagają cytują instrukcje obsługi tym co pytają. A wszelkie uwagi typu "sam nie mogłeś sprawdzić" odbierane są jako uszczypliwość/złośliwość. I w zasadzie czego prawo nie zabrania to jest dozwolone więc bez takiego zapisu trzeba cierpliwie i grzecznie wklejać screeny z manuali leniom. I nie raz nawet nie podziękują... Można też ignorować takie pytania. Jedno i drugie w żaden sposób elektrodzie nie wyjdzie na dobre.

 • #311 12 Lut 2017 21:09
  Robert B
  Poziom 43  

  W nawiązaniu do tematów z dziedziny archeologii, czy nie można zamykać ich automatycznie po przekroczeniu ustalonego czasu braku jakiegokolwiek postu?
  Tu facet zadaje pytanie po 14 latach :lol:

  Forum Komputerowe - Opinie, spostrzeżenia wnioski

 • #312 12 Lut 2017 21:46
  RADU23
  Moderator - Komputery Serwis

  @Robert B była dyskusja na ten temat swego czasu.
  Ustalono, że tematy nie będą z automatu zamykane, ponieważ nawet w tematach archiwalnych czasem pojawiają się cenne/pomocne wypowiedzi.
  Po to są osoby funkcyjne by każdą z wypowiedzi zweryfikować czy wnosi coś cennego do dyskusji archiwalnej, czy nadaje się w kosz.

  Temat może zostać zamknięty przez moderatora.

 • #313 14 Mar 2017 19:54
  czasnaczok
  Poziom 16  

  Mam już ostrzeżenie, jednak czasami nie mogę się powstrzymać przed drobniutkimi złośliwościami. Posty typu "oznaczenie płyty?", "co z pomiarami?", "skąd taki wniosek?" itp., owszem są konkretne i być może nawet [zdobyte w ten sposób informacje] ważne, ale tak, to ja mógłbym odpisać (jakbym zdążył przed innymi...) praktycznie w każdym temacie (gdybym miał na to czas) i za miesiąc mieć 15000 postów. Tylko czy od tego stanę się bardziej pomocny? Wiem, że to forum dla szerokiego wachlarza użytkowników i proszenie w regulaminie od razu o pomiary i oznaczenia nie przejdzie, ale... No właśnie nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Takie moje spostrzeżenie całkowicie zgodne z założeniami tego wątku. (Tylko bez linczu proszę ;) ) Pozdrawiam.

 • #314 14 Mar 2017 21:18
  DriverMSG
  Admin grupy komputery

  Jeśli widzisz, że autor zamieścił niewystarczającą ilość danych by problem rozwiązać, a nie masz ochoty dopytywać o detale, to zgłaszasz taki temat do moderacji - w takim wypadku: pkt 3.1.15 regulaminu.
  Nic więcej nie da się zrobić.
  Nie zmusimy użytkowników do czytania podwieszonych tematów (zasady działów, "regulamin wewnętrzny" itp).
  Poza tym... Ktoś, kto zechce poświęcić swój czas na pomoc, dopyta o detale w miarę potrzeby.
  Należy pamiętać, że osoba szukająca pomocy może nie wiedzieć nawet, że jest coś takiego jak oznaczenie płyty, a nawet jeśli wie, to nie wie lub zapomina, że taką informację należy podać.
  Tak jest w większości przypadków i chyba w każdym z działów forum.