X

Induktor pomiarowy - jak to działa

ricoe 10 Jul 2008 13:10
  • #1 10 Jul 2008 13:10
    ricoe
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Witam chciałem się dowiedzieć czym jest Induktor pomiarowy i jak on działa.

Chodzi o sprawdzenie stanu izolacji (3j fazowej). Bede mial z tym do czynienia w pracy (dlatego wczesniej chce wiedziec - jak z niego korzystac)
    Wiem ze jedną końcówke stykamy do masy np. przewodu, a 2gą do np. czerwonego, nibieskiego lub białego. Bo przewaznie takie kolory sa wykożystane w przewodach 500V.
    Kręcimy tym induktorem i co wtedy gdy (czyjemy opor jaki on nam stawia, a kiedy go nie czujemy _ jezeli jest opor to znaczy, że gdzieś kabel jest uszkodzony czy odwrotnie).
  • #2 10 Jul 2008 13:20
    marihires
    Level 29  
    Helpful post? (0)
    Proszę przeczytać to:
    Link
  • #3 10 Jul 2008 16:31
    jatzek j
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Siemanko.Czyli wprost , patrzymy na miernik .Nawiasem mówiąc obecnie coraz częściej używane są induktory , w których rolę tzw. korbki spełnia przycisk ,który zał. generator itd.
  • #4 10 Jul 2008 18:19
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Helpful post? (+2)
    ricoe wrote:
    Witam chciałem się dowiedzieć czym jest Induktor pomiarowy i jak on działa.

Chodzi o sprawdzenie stanu izolacji (3j fazowej). Bede mial z tym do czynienia w pracy (dlatego wczesniej chce wiedziec - jak z niego korzystac)
    Wiem ze jedną końcówke stykamy do masy np. przewodu, a 2gą do np. czerwonego, nibieskiego lub białego. Bo przewaznie takie kolory sa wykożystane w przewodach 500V.
    Kręcimy tym induktorem i co wtedy gdy (czyjemy opor jaki on nam stawia, a kiedy go nie czujemy _ jezeli jest opor to znaczy, że gdzieś kabel jest uszkodzony czy odwrotnie).

Pomiary induktorem, to cała dziedzina wiedzy, a nie instrukcja obsługi miksera.
    Techniczie - podłączasz przewody pomiarowe do dwóch części obwodu, odzielonych od siebie badaną izolacją i kręcisz korbką z prędkością podaną na tarczy przyrządu, przez ok. minutę.
    Zaczynasz pomału, by w razie zwarcia prąd udarowy nie zniszczył ustroju miernika. Potem przyspieszasz do wymaganej prędkości i kręcisz przez pewien czas.
    W razie przebicia izolacji/zwarcia korbka "stawia się". Czyli czujesz opór.

Ale instrukcja obsługi miernika to jedno, a przygotowanie instalacji do pomiarów to drugie. I to jest największy problem. Samo kręcenie korbką, czy wciskanie guziczka to pryszcz.
  • #5 12 Jul 2008 14:16
    ricoe
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wiem juz dzieki. ps(porady ksiazkowe mi nie potrzebne...)
  • #6 13 Jul 2008 15:26
    Madrik
    Moderator Robotyka
    Helpful post? (0)
    ricoe wrote:
    Wiem juz dzieki. ps(porady ksiazkowe mi nie potrzebne...)

Z takim podejściem, to może lepiej poszukaj pracy przy laniu wachy na stacji.
    A w tej pracy, książki niestety są koniecznością.
  • #7 14 Jul 2008 14:52
    ricoe
    Level 16  
    Topic author Helpful post? (0)
    marihires tak sie wysilil _ tam nic takiego nie ma _ ty opisales to inaczej bardziej praktycznie i o to chodzilo _ mam dosc ksiazek _ wole porade ludzi ktorzy sie tym zajmuja

2300zl na reke mam za pierwszy mieciac prca 3h dziennie
  • #8 14 Jul 2008 16:34
    Elmont
    Level 23  
    Helpful post? (0)
    Ricoe jeżeli Ty z taką wiedzą chcesz robić pomiary za 2300 na rękę
    za 3 godziny radzę Ci lepiej dołki kopać u elektryków ,a puźniej brać
    się za pomiary.
  • #9 17 Jul 2008 22:54
    rop
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Jesli z taka wiedzą wejdziesz do mieszkania do przegladu 5 letniego ( a spodziewam sie ze oto chodzi w tej pracy) to musisz mieć odważnego zleceniodawce . Nie wiem tylko po co nam cała instytucja SEP-u???
  Search 4 million + Products
Browse Products