Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Jak skonfigurować Drukarki KYOCERA w sieci

Rafaeelo 10 Lip 2008 23:38
  • #1 10 Lip 2008 23:38
    Rafaeelo
    Poziom 10  

Proszę o pomoc w skonfigurowaniu drukarek KYOCERA 3700+ i C5016N w sieci lokalnej. Mam Router ADSL-a na którym jest włączony serwer DHCP i jak mam teraz skonfigurować drukarki skoro jak wpisze na drukarce na sztywno adres IP to nie widzi jej komputer a jak przypisze w komputerze adres IP i wyłączę DHCP na routerze to wszystko zaczyna działać. Problemem jest tylko to że muszę mieć włączony serwer DHCP żeby wszystko mi działało w sieci. Czy ktoś miał już podobne problemy?

• #2 11 Lip 2008 07:25
    mietekn
    Poziom 35  

Ja się zgubiłem w tym widzi nie widzi. Napisze jeszcze raz ale precyzyjniej kiedy komputer widzi/nie widzi drukarki i co wówczas ma ustawione IP na sztywno (jakie IP) a co z DHCP.

• #3 11 Lip 2008 09:20
    Rafaeelo
    Poziom 10  

a więc po kolei
    1) na komputerze wprowadzam adres IP 192.168.0.1
    2) na drukarce IP 192.168.0.5
    3) wyłączam na routerze serwer DHCP
    4) w komputerze jest utworzony nowy port drukarki IP_192.168.0.5

i w tym przypadku wszystko działa. Tylko potrzebuję żeby na routerze był włączony serwer DHCP no i teraz zaczynają się schody

1) na komputerze włączam "uzyskaj adres automatycznie"
    2) na drukarce zostaje wcześniej wklepany numer IP
    3) włączam na routerze serwer DHCP i wklepuje mu zakres od 192.168.0.1 do 192.168.0.40
    4) ustawienia sterownika zostawiam bez zmian

i teraz jest lipa bo nie widzi drukarki

• #4 11 Lip 2008 10:53
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Ustaw na ruterze stały adres IP, lub zakres adresów wyłączonych z DHCP , i powinno być po problemie. Możesz także przypisać stały adres IP do numeru MAC karty drukarki. Tą pierwszą wersję mam stosuję u siebie i wszystko ładnie śmiga!

C.

• #5 03 Lip 2011 20:19
    Rafaeelo
    Poziom 10  

Ustawiłem drukarki zgodnie z informacjami kolegi copyman i wszystko zadziałało

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty