X

Zmywarka Siemens Compact 300

17 Feb 2004 23:10 XWxwaldek1
  • #1 17 Feb 2004 23:10
    xwaldek1
    Level 20  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Proszę o porade, gdyż tego typu sprzęt raczej częsciej obsługuję niż naprawiam..
    Zmywarka nie oddaje wody.Ma ponad rok czasu,raczej nie wchodzi w gre zakamienienie itp.-poza tym były używane rózne sole i odkamieniacze..
    Sprawdziłem elektrozawór po spodem na węzu wylotowym - jest o.k.
    Co dalej.
    A gdzie jest jakaś pompa?>czy to ten sam silnik głowny.
    Cięzko sie tam dostac do czegoś,dlatego pytam od czego zacząć , żeby nie rozebrać całej.Jest mała i przez to taka napchana.
    Programator reczny.

Pozdarwiam.
    xwaldek1
  • #2 18 Feb 2004 16:09
    Dobromir
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Zmywarki posiadają odrębną pompę do spustu wody. Nie znam danego modelu, najczęściej jest główna pompa myjąca i mała do spustu wody.Wugląda niepozornie, gdyż jes bardzo mała.Załącz na spust wody i szukaj. Powodzenia !!!
  • #3 01 Mar 2004 21:51
    xwaldek1
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Słusznie.
    Była osobno - coś takiego jak w pralce.Była mocno zabrudzona co nie pozwoliło na rotacje śmigiełka w pompce.

Dziękuje. :)
    Pozdrawiam.
  • #4 02 Mar 2004 06:33
    XAX
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Witaj

1) Kup w serwisie Boscha/Siemensta preparat Benckiser Service do czyszczenia i dezynfekcji pralek zmywarek. Ostatnia cena to około 25,00PLN (wystarcza do zmywarki na długo). Pozwala usunąć większość takich problemów bez rozkręcania.

2) Ciekaw skąd tam masz tyle zabrudzeń? Czy przypadkiem nie wsadzasz talerzy z dużymi resztkami??
  • #5 02 Mar 2004 14:33
    xwaldek1
    Level 20  
    Topic author Helpful post? (0)
    Witam.
    Dostałem tą zmywarke z tym uszkodzeniem ; więc postanowiłem ją naprawić ;dla siebie.

->XAX . Dzięki za podpowidż 1, napewno skorzystam, poszukam po sklepach.
    >Odp.2 - Rozmawiałem z byłym włascicielem yej zmywarki , i Masz racje,tak też było , nie zwracali na to uwagi , stąd też pozapychane były kolanka spustu wody,ale jakoś to wyczyściłem.

Pozdrawiam.
    Waldek
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products